Skocz do zawartości
DanioS

O/c Intel E4500 Na Asus P5ql-e Pod Gf Gtx 280

Rekomendowane odpowiedzi

Witam najpierw podam mój sprzęt:

 

PROCEK:

Intel Core 2 Duo E4500 2,20GHz mnożnik x11. <-- cek podkręcenia to min. 3,3GHz

PŁYTA GŁÓWNA:

Asus P5QL-E

PAMIĘĆ:

2X1GB GOODRAM DualChannel DDR2 800MHz

ZASILACZ:

Chieftec GPS-550AA-101A - 550WATT

OBUDOWA:

Aerocool AeroEngine Plus - zamontowane z boku 180mm Wentylator oraz z przodu 140mm wentylator

CHLODZENIE NA PROCESOR:

Pentagram Karakorum 120mm

KARTA GRAFICZNA:

GeForce GALAXY GTX 280

 

Więc moje pytanie brzmi, Jak z Overclokować dany Procek do minimum 3,3 GHz bez ryzyka, bardzo bym prosił o dokładny poradnik krok po kroku, nigdy nic nie podkręcałem, wiem ze na tym forum jest wielu świetnych Oveclokerów, proszę nie dawać jakichś linków do innych stron zależy mi na aktualnych danych oraz(jeżeli to możliwe) na kontakcie z osobą która się bardzo dobrze na tym zna.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam, DanioS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic za darmo. Trzeba się wysilić samemu. Jeśli miałeś na tyle zaparcia, żeby założyć temat, a wcześniej się zarejestrować, to z wyszukiwarki także powinieneś umieć skorzystać.

Na forum jest mnówstwo identycznych tematów. Jesli nie chce Ci się szukać, to powinieneś zmienić procesor na szybszy, albo zapłacić komuś za podkręcenie. Taka jest cena wygody.

Ahhh ta dzisiejsza młodzież, wszystko na gotowe. :mur: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że każda sztuka procesora kręci się inaczej więc do tego 3,3ghz może potrzebować różnego napięcia, zatem musisz próbować różnych kombinacji. Jakby co to zworka CLR CMOS twoim przyjacielem i wtedy bios wraca do fabrycznych ustawień. A więc w skrócie robisz tak:

 

1. Wchodzisz w zakładkę AI tweaker

2. AI Overclock tuner na Manual

3. FSB frequency na 300mhz (wtedy 300mhz x 11 da ci 3300mhz)

4. Kolejna sprawa to ustawienie pamięci tak aby cię nie ograniczały, wszystko ustawiasz w zakładce DRAM frequency i wybierasz tak aby pamięci nie miały więcej niż powiedzmy 900mhz. FSB Strap to northbridge to ustawienie strapa czyli tzw ,,timingi chipsetu,, im niższy strap tym ostrzejsze masz dzielniki pamięci...czyli takie dzielniki które zapewnią ci dużo mhz na pamięciach.

5. teraz napięcia, CPU Voltage możesz podnieść zapobiegawczo na powiedzmy 1,4v i w razie czego możesz zjechać potem w dół, testując stabilność. Następnie memory Volatage dajesz na 2,1v, aha i możesz też ustawić timingi pamięci na 5-5-5-15 gdyby były po ustawiane na AUTO.

 

Jak komp odpali to testujesz programem typu orthos, gry, 3d marki. A pozatym naprawde polecam to bo jest opisane krok po kroku.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...