Skocz do zawartości
plako1989

Słabe Osiągi Na Amd Athlon 2500+ 1gb Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem dotyczący mojego komputera. Problem polega na tym, że ma on słabe osiągi, w sandrze w teście pamięci widzi mi 2x16MB ddr pc3200 (dziwne, bo mam łącznie 1GB), nfs most wanted tnie, tak samo jak underground 2, quake 3 arena nie przekracza 200fps (u znajomego na podobnej konfiguracji komputera przekracza nawet 300fps).

 

Moja specyfikacja komputera to AMD Athlon XP (Barton) AXDA2500DKV4D (pracuje na 333mhz FSB), płyta główna GIGABYTE 7VT880-RZ, pamięc 1x Kingston 512MB ddr pc3200 + 1xSamsung 512MB ddr pc3200 (pracują w dualu na 400mhz), grafa ati radeon 9800 pro 128MB ddr (256bit), dysk 80gb ata133 2mb cache,zasilacz Chieftec 450w. Wszystko jest ustawione automatycznie przez bios. Z początku myślałem, że system padaka ale zrobiłem formata i nic. Testy wykonane na świeżym systemie, wgrane nowe sterowniki. Poniżej screeny z sandry.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez od kumpla poszczególne czesci takie jak ram, dysk,grafa, i sprawdz jak na nich chodzi, pokombinuj

nie odrazu znajdziesz przyczynę, krecą ci sie wiatraki? B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj cos kombinowałem, wyjełem pierw kosc samsunga i przetestowalem sandrą na kosci kingstona wyniki bardzo podobne, i na odwrót samsunga wsadzilem kingstona wyjelem i tak samo, zmniejszalem częstotliwosc pamięci na 333mhz i tez nic nie dało, jutro wezme od kumpla jego kosci i zobaczymy co sie bedzie dzialo. a tak po za tym to moje wyniki w aquamark to 23,436 a w 3dmark 2005 (3dmark score 2242 cpu score 1986), porównywałem te wyniki w necie to nawet athlon 2000 bije mojego kompa na zbity pysk (ze slabsza grafa ati radeon 9600)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wzielem dwa moduly ram od kumpla i dalej tak samo, grafikę też zmieniałem. moze byc tak, że jest padnięta płyta główna? dzisiaj probowalem cos z fsb , normalnie mam 333mhz=166mhz, ustawiłem na 174mhz, sandra dalej tak samo pokazywała, temp procka była stabilna (56*C przy obciążeniu w prime95) ale jak włączyłem marka to zaczęły się pojawiać artefakty i grafika sie wieszała, i tu tez mam pytanie czy można jakoś zmienić samo fsb procesora tak aby nie podnosić reszty? mnożnik procesora mam zablokowany niestety ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...