Skocz do zawartości
bor1904

Praca Inżynierska - Budowa Anten

Czy to ciekawy temat ?  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. ....

    • TAK
      3
    • SĄ CIEKAWSZE...
      3
    • NIE
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem studentem informatyki na kierunku sieci komputerowych.

Nadszedł czas na wybor tematu pracy inż.

 

Postanowiłem poszerzyć swoją wiedzę o anteny przeznaczone do sieci WI-FI.

 

Jako, że jest to praca inżynierska czyli praktyczna pomyślałem sobie , że wypadalo by stworzyć jakąś/jakieś anteny.

 

Następnie przyszlo mi do głowy,że dobrze było by porównać efekt prac z firmowymi wyrobami ( koszty, parametry pracy, jakość wykonania)

 

Ostatnia sprawa, którą jeszcze rozważam to popełnienie jakiegoś małego programiku, który po wprowadzeniu danych typu np:

 

-kąt w pionie/poziomie

-polaryzacja

-zysk

 

byłby w stanie ( w zależności od anteny) conajmniej opisać parametry techniczne do budowy takiej anteny,a w najlepszym wypadku przedstawił to choć po części graficznie ( znam podstawy php,javy,c++ i TP)

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Pierwsze co mnie martwi to zbyt ogólny temat ( prośba o zawężenie), a po drugie nie mam pomysłu na zwięzły i jednoznaczny temat pracy , który mogłbym zaproponować swojemu promotorowi (prośba o propozycje).

 

To jest właśnie temat, z którym zwracam się do Forumowiczów :)

 

Z góry dziękuję za każde rady , wskazówki i inne próby pomocy

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A co z programem do monitoringu sieci LAN :) ? Rozumiem, że pomysł po[gluteus maximus]dł...

 

Co do pracy na temat budowy anten. W sumie fajny pomysł (budujesz własną i porównujesz z konkurencją), ale z 2 strony to czy wymyślisz coś innowacyjnego? Raczej nie. Pewnie skończy się na tym, że skopiujesz jakąś antenę i tyle :wink:

 

Słuchaj a czym dokładnie chcesz się zajmować po studiach? Z reguły pod koniec nauki już każdy doskonale wie w jakim kierunku będzie szedł - sieci, programowanie, grafika itp.

 

Podaj dziedzinę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przyszłość wiąże z sieciami komputerowymi, czasem lubie sobie jakis programik wymodzić jednak grafik ze mnie żaden.

 

Informatyką a tymbardziej sieciami interesuje się od niedawna jednak wydaje mi się że dość dynamicznie sie rozwijam jeżeli chodzi bynajmniej o sieci . Mówię tak bo jeszcze dobry rok temu nie wiedziałem co to adres IP czy router a teraz nie jestem góru ale w teorii wiem więcej niż wszyscy wieloletni administratorzy u mnie w grupie.

 

 

Z uwagi na to że jestem raczej teoretykiem niż praktykiem chętnie pozostałbym na uczelni lub został szkoleniowcem w jakiejś firmie związanej jakkolwiek z sieciami, testerem nowych rozwiązań itp .

 

Temat monitoringu odpusciłem ponieważ obawiam się strony programistycznej pracy. Porzeglądalem takie programiki jak Netdisco,LMS, NetCrunch, OpenNMS i jeszcze kilka mniejszych po czm zobaczyłem te tysiące linii kodu w 4-5 językach programowania. Ilość protokołów które trzeba tymi językami obsłużyć "witki mi opadły..."

 

Wracając do meritum rozumiem że twoim zdaniem na prace inżynierską nadają sie tylko innowacyjne rozwiązania ? Od kilku dni szukam przykladowych tematów prac i napotkałem dopiero ze 3 które były po części innowacyjne...

 

 

z góry dziekuje za zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli szukasz pomocy na forum, to lepiej odrazu sobie tą prace kup.

Facet troszke kreatywnosci, juz piszesz o pracy na jakims tam stanowisku (pewien plan)

A chwile potem

 

Pierwsze co mnie martwi to zbyt ogólny temat ( prośba o zawężenie), a po drugie nie mam pomysłu na zwięzły i jednoznaczny temat pracy , który mogłbym zaproponować swojemu promotorowi (prośba o propozycje).

 

Ja rozumiem zadanie domowe w gimnazjum, mozna pomoc, ale praca inzynierska.....potem jak cie zatrudnia tez na forum po porade wpadniesz jak dany problem rozwiazac?

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli szukasz pomocy na forum, to lepiej odrazu sobie tą prace kup.

Facet troszke kreatywnosci, juz piszesz o pracy na jakims tam stanowisku (pewien plan)

A chwile potem

 

Pierwsze co mnie martwi to zbyt ogólny temat ( prośba o zawężenie), a po drugie nie mam pomysłu na zwięzły i jednoznaczny temat pracy , który mogłbym zaproponować swojemu promotorowi (prośba o propozycje).

 

Ja rozumiem zadanie domowe w gimnazjum, mozna pomoc, ale praca inzynierska.....potem jak cie zatrudnia tez na forum po porade wpadniesz jak dany problem rozwiazac?

Tak jak napisałem na początku nie jestem znawcą anten i na chwile obecną nie wiem co warto a czego nie wytwarzać w domu (i to chyba dobre miejsce żeby ktoś mnie nakierował ).

Co do tematu pracy mam wiele pomysłów ale nic co było by zwięzłe i zawierało w sobie dokładną informacje o czym bedzie praca i tylko o tym- chwilowa niemoc słownikowa ( liczyłem też po części że ktoś już podobną pracę popełnił lub zaproponowano mu do wyboru podobny temat i mógłby sie podzielić)

 

 

Jednak ciesze się HeatheN że jestes na forum by pomagać innym i zrobisz wszystko by nie pisać niepotrzebnych odpowiedzi jak gimnazjalista

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak ciesze się HeatheN że jestes na forum by pomagać innym i zrobisz wszystko by nie pisać niepotrzebnych odpowiedzi jak gimnazjalista

pozdrawiam

Co jak co ale dorosłemu facetowi wkraczającemu w nowy etap w swoim życiu, który wiedząc:

-co go insteresuje

-co studiuje

-z czego jest mocny

-który ma jakieś plany co do przyszłej pracy

i który jest od krok od tego aby dostać papier i wbić się na rynek pracy z siła huraganu Katrina, nie pomogę bo to wygląda conajmniej śmiesznie.

Poza tym od tego jest promotor, z nim ustal pewne kwestie i to może on ci coś zasugeruje (nie ważne jaki ale jest!)

 

A teraz kończę bo zaraz na lekcję spadam!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie średni bardzo temat na pracę inżynierską. Anteny jako dział nauki jest stosunkowo trudny. Masa wzorów i wplątanych w to kątów teta i fi :).

Jeśli planujesz programik "który po wprowadzeniu danych typu np: -kąt w pionie/poziomie -polaryzacja -zysk " i jego zadaniem ma być wyświetlenie planu budowy, i gotowego rysuneczku to spoko :).

Ale, jeśli zamierzasz być na tyle ambitnym by stworzyć program który byłby w stanie obliczać i pokazywać który element ile ma mieć cm w jakich odstępach itp. to się rzucasz na glęboką wodę :D.

 

W linku dam projekt z tego roku, co wykonywałem z kolegą :). ps. wstęp teoretyczny nie wymaga komentarza :D

 

http://rapidshare.com/files/207319221/yagi_projekt.doc.html

Edytowane przez kubajew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ciężki.

Programów do projektowania anten jest bardzo dużo, jak choćby darmowy nec2 lub 4nec2(odpowiednik pod windowsa).

Żeby samemu napisać program który liczy anteny, musiał byś sam opracować jakieś nowe algorytmy, ale wątpię czy uda ci się np poprawić obecnie najlepsze algorytmy np pana Guentera Hocka (yagi) czy inne.

A przepisywać gotowe algorytmy i dorabiać do nich gui to chyba bez sensu, tym bardziej że naprawdę softu jest bardzo dużo, i np do zaprojektowania anteny yagi wystarczy najzwyklejszy programik pod dosa "DL6WU".

 

Tematu bym jednak nie skreślał - mógłbyś np zrobić porównanie kosztów/jakości kilku typów anten kierunkowych, ich plusy minusy, na podstawie własnoręcznie zaprojektowanych anten np w programie 4nec2.

Mógłbyś też zaprojektować jakąś antenę i porównać do anten komercyjnych.

Jako softu dobrze by było właśnie użyć 4nec2 - ściągnij sobie, pooglądaj, zobacz czy dasz radę, bo program jest dosyć trudny w obsłudze.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...