Skocz do zawartości
eddy3291

Czy Możliwe Jest Wzmocnienie Wifi W Telefonie Komórkowym?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy jest możliwość wzmocnienia odbioru sygnału WiFi w telefonie typu Nokia E65? Często przebywam w budynku, na którego dachu znajduje się darmowy hotspot. Jednak będąc wewnątrz niego, w żaden sposób nie mogę sie z nim połączyć. Tak więc, czy da się zaingerować w kartę bezprzewodową tego telefonu, aby miała ona większy zasięg?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie o to mi chodzi. Czy jest możliwe wprowadzenie jakiejś modyfikacji do karty sieciowej, typu dołączenie jakiejs prowizorycznej antenki, aby wzmocnić sygnał WiFi?

Edytowane przez eddy3291

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys widzialem jak ktos kombinowal z ustawieniem za telefonem czegos w stylu talerza (takiego jak odbieranie tv z satelity tylko mniejszy:D )

Nie wiem czy to cos pomoglo ale teoretycznie telefon odbieral by w jednym kierunku a nie we wszystkie strony wiec moze i by bylo lepiej

 

(nie mam pewnosci co do tego ale widzialem ze probowal;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno istnieje :). tylko nie wiem czy chcesz mieć antenkę poza obudową telefonu. Można spróbować dorobić złącze i antenę, taką samą jakie mają zewnętrzne karty sieciowe na USB z antenkami typu "patyk". ale to się chyba mija z celem ;-)

 

Koledze wyżej chodzi o metodę bezinwazyjną dla telefonu. czyli na przykład :

 

http://www.youtube.com/watch?v=yDVydiiBfiE

Ten mały cedzak działa jak talerz od satelity. Skupia wąską wiązkę, przez co sygnał z anteny nie promieniuje dookolnie, a kierunkowo :).

Edytowane przez kubajew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i by się dało, ale musiałbyś rozebrać ten tel.

Najlepszym wyjściem było by sprzedanie tej nokii i kupienie np e51 która ma zasięg jak normalny laptop, w każdym bądź razie duuuuużo lepszy niż e65.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki miało by dać rezultat jeżeli minijack nie jest w żaden sposób połączony z kartą wifi :). A jeżeli myślisz o podłączeniu pod mini usb to też nie będzie działać bo telefon jest końcowym urządzeniem usb jak i ten adapter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...