Skocz do zawartości
Kotan

Nokia N95 8gb I Pytanie O Softa

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podłączyłem telefonik do kompa i zrobiłem aktualizacje softu... jednak to byl moj blad. Telefon mam z sim lockiem wiec korzystam z kartyx-sim ktora na poprzednim sofcie działał idealnie a teraz nie mam zasięgu czyli Karta nie dział. Czy ktoś sie orientuje jak można przywrócić poprzednie oprogramowanie badz wgrac starsza wersje??

Edytowane przez atemen17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobić to Ci nie powiem, ale będziesz miał nauczkę, żeby na przyszłość czytać opinie ludzi którzy zmienili soft czy zmiany cokolwiek poprawiły. Ja mam e51 z bardzo starym softem, myślałem kiedyś o upgrade, ale poczytałem opinie i okazało się że nowy soft nie poprawia kompletnie nic, a tylko zabezpiecza tel przed kartami x-sim i przed łamaniem zabezpieczeń :).

Na pewno w jakimś serwisie gsm Ci wgrają starszą wersję, ale samemu w domu nie wiem czy się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz się pobawić samemu to zanieś tel do Nokii, podłączą do boxa i zrobią downgrage. Jak chcesz się pobawić to jest sposób na zejście do niższej wersji za pomocą JAFu i PKEY emulatora, ale jest to ryzykowne: u jednych działa, u innych nie, a jeszcze innym uwala telefon.

 

PS. Jak wszystko stabilnie chodzi to nie przechodzi się na nowszego softa, chyba że jest sprawdzony.

PS2. Karty x-sim to taki półśrodek, ostatnio koledze sama zdjęła simlocka z n95 :blink:

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz juz wiem ze nie ma co zmieniac :( a nie wiesz ile to kosztuje w nokii??

Jak masz telefon na gwarancji, czyli masz wypisaną kartę gwarancyjną (i paragon) lub wydrukowany rachunek z numerem imei to powinni zrobić to za darmo i od ręki. Nie mów że Ci x-sim nie chodzi, tylko, że np się wiesza po wgraniu nowego softu. Jak nie masz gwarancji to koszt wynosi ok 30-50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz fakturę i na niej jest wydrukowany imei to nie musisz mieć karty gwarancyjnej, idziesz tylko a papierkiem i telefonem (karton i reszta gratów nie są potrzebne)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nietstey... w punkcie nokii powiedzieli mi ze nie ma takiej opcji :/ powiedzieli ze nie mozna zanizyc softu... jak zadzowonilem na infolinie i polaczylem sie z dzialem tehcnicznym facet powiedzial ze nie da rady tego zorbic poniewaz jest to niemozliwe :| a co za roznica czy kasujac soft z teleofnu wgram potem nowszy czy starszy soft :/ patałachy :/ wpierwszej lepszej budzie GSm na ulicy zorbia to od reki ... tylko chca 30 zł :/ no ale widac w polsce jak zwykle jest prze[cia!]e :/ i trezba wydac [ch!]a kase :/

Edytowane przez atemen17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisie Nokii podali ci prawidlowa informacje. Nie ma mozliwosci zanizenia softu oficjalnie i narzedziami, ktore oni maja dostepne. Zreszta, niby dlaczego mieli by Ci zanizyc, bo ci karta oszukujaca simlocka nie dziala. W serwisie nieautoryzowanym jak najbardziej to zrobisz, ale tylko dlatego, ze ktos znalazl dziure w zabezpieczeniach Nokii i po prostu to wykorzystal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...