Skocz do zawartości
anzelmo

Hp 6530b 14.1" Czy Toshiba U400

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Od miesiaca sie zastanawiam nad zakupem laptopa, 13.3 lub 14.1. Zalezy mi na tym by był w miare lekki, nieduzy (bym mogl go zawsze miec przy sobie;)), bateria dlugo trzymala, grafika nie musi byc dobra bo najwyzej w co pogram to Simcity 4;).

Lapa bede wykorzystywal do developerki (eclipse,netbeans), photoshopa, i wirtualizacji. Czasem jakis film HD. Cena najlepiej do 3000, max 3500zl.

 

Poki co 2 kandydatow mam i nie wiem ktorego wybrac

 

HP 6530b 14.1" 1440x900

 

Na jego korzysc przemawia rozdzielczosc 1440x900 i fakt ze moze obsluzyc 8gb ramu.

Minusy - standardowo ma 2Gb, ale dołożyłbym jeszcze drugie 2Gb. No i cena.

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/370437

Swoja droga ciezko znalesc 14.1 z wieksza rozdzielczoscia niz 1280:/

 

Toshiba U400 14z 13.3"

 

Mała, ładna, lekka. No i na dzien dzisiejszy jest ponad 500zl tansza od tego HP.

Minusem jest maxymalna ilosc ramu jaka mozna zainstalowac - 4Gb. Rozdzielczosc standardowa, ale nie wiem czy nie bedzie za mala. Aktualnie pracuje w 1680x1050 i obawiam sie, ze 1280x800 byla by za mala.

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/426117

 

Oba modele nie maja wyjscia HDMI ani DVI, zastanawiam sie jaka bedzie jakosc jak podlacze d-subem do 22" monitora.

 

Prosze o jakies opinie, ew. jakis inny model ;)

 

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wyjście d-sub bym się nie martwił. 22" to jeszcze nie dużo, jeśli grafa będzie w miarę ok (dedykowana) to bez problemu sobie poradzi z taką rozdziałką :)

 

co do notebooków... HP posiadam (co prawda 15") ale mniejszymi też się bawiłem i te serie biznesowe bardzo solidnie są skonstruowane, co do niezawodności też słowa nie mogę powiedzieć - swojego używam ponad 1.5 roku i nigdy nie miałem problemów

 

jeśli masz do wyboru tylko tośke lub HP to wybrał bym HP :) jeśli inne też wchodzą w grę to popatrz na VAIO, DELLa i lenovno (idea pad)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem tego HP, mam juz od tygodnia i jestem bardzo zadowolony. Bateria trzyma dlugo, jeszcze dokladnie nie wiem ile, ale w trybie oszczedzania energii przy korzystaniu z wifi to bez problemu 4godz. Matryca super, ostro i wyraznie, tylko kolory cos wyblakle, ale moze nie potrafie jeszcze ustawic ;)

 

Jakosc wykonania na wysokim poziomie, komputer cichy :). Minusy to ciezar, wedlug specyfikacji 2.41kg, ale wydaje mi sie ze wiecej.

 

Ogolnie to polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...