Skocz do zawartości
MaciekCi

Niestandardowe Okulary Korekcyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Mam bardzo szybkie i krótkie pytanie (muszę znać odpowiedź już dziś). 

 

Czy są jakieś przeszkody w zrobieniu takich okularów tylko np. z korekcją -1.0 ? Chodzi mi o sportowe okulary(jak powyższe) z żółtą/pomarańczową szybką (również jak powyższe) tylko z korekcją dioptrii. Zastanawiam się czy nie ma przeszkód fizycznych (np. zagięcie szkła itp. , z reguły korekcyjne są "proste"). 

 

Założyłem temat bo muszę znać odpowiedź już dziś, a nigdzie na googlach się nie doczytałem (może przez pośpiech). Jak niczego się nie dowiem, to pójdę jutro do optyka i zapytam co i jak. Z górry wielkie thx :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązania z kupowaniem okularów korekcyjnych bez wizyty u okulisty to skrajna głupota.

Owszem, można używać w wyjątkowych okolicznościach na w miarę krótki okres np. wypad na narty jednodniowy.

Ale polecam oczywiście wizytę u najpierw okulisty a później u dobrego optyka.

Oczywiście takie okulary są dostępne ale odpowiednio kosztują.

Ja się kiedyś przymierzałem do okularów przeciwsłonecznych z korekcją mojej wady wzroku.

Cena mnie powaliła i dałem sobie spokój kupując dosyć ciekawe i tanie okulary SOLANO, które mają taki magnesik i można doczepić szkiełka przyciemniane do oprawek swoich korekcyjnych okularów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Sprawę monitorowałem przez Operę na telefonie, więc nie mogłem podziękować odrazu. :)

 

BTW, popieram Kaeres'a - zawsze, ale to zawsze trzeba iść do okulisty/optyka a nie allegro. ;)

 

Temat do zamknięcia i jeszcze raz thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...