Skocz do zawartości
gangsta529

Wyciszenie Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam do was pytanie, posiadam komputer który chodzi dość głośno ale nie posiadam kasy, nic, 0, i chce go wyciszyć 0 nakładem pieniędzy, myślałem nad wyłożeniem środka obudowy wykładziną podłogową, posiadam jej dużo ^^, dało by to coś?? wyciszy?? jeżeli macie jakiś lepszy pomysł to chętnie przyjmę takowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez nakładu :blink:

 

owal go z 10cm warstwą... choć nie powiem że wymiana chłodzenia na cpu dała by większe rezultaty.

 

 

A w ogóle co to za komp ?

Edytowane przez wilczurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam do was pytanie, posiadam komputer który chodzi dość głośno ale nie posiadam kasy, nic, 0, i chce go wyciszyć 0 nakładem pieniędzy, myślałem nad wyłożeniem środka obudowy wykładziną podłogową, posiadam jej dużo ^^, dało by to coś?? wyciszy?? jeżeli macie jakiś lepszy pomysł to chętnie przyjmę takowy.

Powiedz co masz w domu bo jak nie masz nic tzn ze na wykładzinę cię też nie stać ....

 

 

sugeruję wyłączenie komputera wyciszy w 100% gwarantuje!!11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mam za dużo kompów które chodzą albo 24h albo 12h i nie mam zamiaru wydawać kasy, i myśle czy wykładzina by nie wyciszyła kompa.

To moze napchaj tej wykladziny do uszu i tyle, malo zuzyjesz, wiec wyjdzie zerowym kosztem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Scrooge.. Jeżeli mamy Tobie pomóc, to jednak musisz się podzielić konfigiem, bo wróżyć za darmo nikomu się nie chce.. Nasłuchowo powiedz co tam najbardziej doskwiera w dB..

Moim zdaniem, możesz zacząć od zmniejszenia napięcia (i za tym idzie obrotów) na wentylach na cpu, gpu, budzie (o ile podzespoły nie są kręcone i ew. mają dobre radiatory).. A później.. się zobaczy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam do was pytanie, posiadam komputer który chodzi dość głośno ale nie posiadam kasy, nic, 0, i chce go wyciszyć 0 nakładem pieniędzy, myślałem nad wyłożeniem środka obudowy wykładziną podłogową, posiadam jej dużo ^^, dało by to coś?? wyciszy?? jeżeli macie jakiś lepszy pomysł to chętnie przyjmę takowy.

 

Zależy co tam masz tak głośnego jak wentylatory to sobie odpuść wyciszanie jak coś innego to najlepiej dyski gumkami od majtek a pod śrubki daj dętkę od rowerka. Więcej nie pomogę a z wykładziny nic nie będzie ( no chyba że nie masz ogrzewania w domu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co tam masz tak głośnego jak wentylatory to sobie odpuść wyciszanie jak coś innego to najlepiej dyski gumkami od majtek a pod śrubki daj dętkę od rowerka. Więcej nie pomogę a z wykładziny nic nie będzie ( no chyba że nie masz ogrzewania w domu )

Bzdura, i jeszcze raz bzdura :blink:

 

A słyszałeś o matach wyciszających?

To działa na takiej samej zasadzie. Obijasz wszystko oprócz wlotów i wylotów... może współczynnik tłumienia nie jest kozacki ale zawsze.

 

 

Ja polecam odebrać sobie te 2 4paki i kupić cichy wentylator do zasilacza, na procesor ( sam wentyl na radiator ) i mieć 40% jak nie więcej ciszy ^^.

Koszt nie przekroczy 30zł ( zakładając że zasilacz ma 1 wentylator )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A słyszałeś o matach wyciszających?

To działa na takiej samej zasadzie. Obijasz wszystko oprócz wlotów i wylotów... może współczynnik tłumienia nie jest kozacki ale zawsze.

 

 

Ja polecam odebrać sobie te 2 4paki i kupić cichy wentylator do zasilacza, na procesor ( sam wentyl na radiator ) i mieć 40% jak nie więcej ciszy ^^.

Koszt nie przekroczy 30zł ( zakładając że zasilacz ma 1 wentylator )

A ty o pieniadzach? Maty te z Allegro w niskich cenach maja zawyzane koszty wysylki , a o wentylach juz nie wspominam - kolo chce za darmo. To se ne da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś o matach wyciszających?

To działa na takiej samej zasadzie. Obijasz wszystko oprócz wlotów i wylotów... może współczynnik tłumienia nie jest kozacki ale zawsze.

Maty takowe mozna sobie wsadzic w d...

Juz eksperymentowalem z matami samochodowymi, dedykowanymi, tymi od Spire itp...

Jedynie co sie nadaje to BeQuiety, niestety kosmicznie drogie, ale przynajmniej grube i sztywne.

 

Ostatecznie mata + gabka pikowana jeszcze ujdzie, z tym ze jedyny sens stosowania mat to zmniejszenie drgan przenoszonych na obudowe, ale do tego wystarczy kupic maly kawalek, pociac na paski po 1cm i obkleic brzegi boczkow w miejscu gdzie stykaja sie z rama, zreszta gabka jakas zwykla tez styka.

Wyklejenie calej budy dodatkowo zwieksza temperature wewnatrz, bo zwyczajnie uszczelnia wszystkie dodatkowe wloty powietrza, juz z Chiefem BA jeszcze na AC to przerabialem.

 

Za darmo sie nie da, jesli odvoltowanie niektorych elementow nie pomaga i spowolnienie wentylatorkow odpusc sobie. Warcza jak diabli i do tego zasilator jeszcze robi swoje najlepsze maty Ci nie pomoga. Zainwestuj nawet w uzywane przyzwoite AC i kilka na prawde cichych wentylatorkow, mysle ze w 100-150 pln powinienes sie zmiescic a rezultaty beda na prawde zaskakujace i do tego nic ci sie w kompie nie upiecze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...