Skocz do zawartości
pgrom

Lc By Pgrom

Rekomendowane odpowiedzi

Już od jakiegoś czasu walczyłem z moim pierwszym LC i w końcu jest!

Od razu podziękowania dla użytkowników SaVkA i GIZIU za dostarczenie części których inni nie mieli :D

Konfiguracja:

 

CPU: Intel QX9770

Mobo: Asus Rampage Extreme

Pamięć: OCZ Reaper HPC 2x2GB DDR3 1600MHz

Grafika: MSI GTX280 Super OC

Zasiłka: Chieftex 750W CFT-750-14C

Dyski: Seagate 500GB SATA II 32MB, 250GB SATA II 16MB

 

Klocki:

 

Blok na CPU - Swiftech Apogee GTZ

Chłodnica - Swiftech MCW320 Quiet Power

Pompka - Swiftech MCP355 12V

Top pompki -EK Water Blocks EK-DDC X-Top v2 Laing Plexi G1/4

Rezerwuar - EK Water Blocks Multioption RES 250 rev 2.0

Blok NB - EK Water Blocks NB S-MAX Acetal

Blok GPU - EK Water Blocks EK-FC GTX 280/260 Niklowany

Backplate pamięci - EK Water Blocks EK-FC GTX 280 Backplate

Blok SB - EK Water Blocks EK-NB/SB ASUS 1 - Acetal

Bloki mosfetów - EK Water Blocks Mosfet Asus 3a - Acetal x2

Wentyle - 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 120mm - rev.3, Noiseblocker UltraSilent SX1

Wąż - Feser Tube - 10/13 Clear UV

Płyn - Feser One 1L UV Blue

Backplate CPU - Xigmatek I7363 Adapter KIT

 

Zdjęcia:

 

post-149999-1237556502_thumb.jpgpost-149999-1237556620_thumb.jpg

post-149999-1237556633_thumb.jpgpost-149999-1237556647_thumb.jpg

post-149999-1237556661_thumb.jpgpost-149999-1237556708_thumb.jpg

post-149999-1237556768_thumb.jpgpost-149999-1237556850_thumb.jpg

post-149999-1237557019_thumb.jpgpost-149999-1237557206_thumb.jpg

post-149999-1237557056_thumb.jpgpost-149999-1237557231_thumb.jpg

 

 

Temperatury: (AIR) (idle/stress)

CPU - 39C/55C (~średnia z 4 rdzeni, Prime2004 bez OC)

NB - 50C

SB - 46C

GPU - 57C/70C

Temperatury: (LC) (idle/stress)

CPU - 26C/35C (~średnia z 4 rdzeni, Prime2004, lekkie OC 3,6MHz)

NB - 32C

SB - 32C

GPU - 34C/44C

 

Komentarze mile widziane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny klozecik, z tym ze 2 uwagi bym mial.

1. Skroc weze o polowe przynajmniej, zastanow sie czy nie zmienic polaczen w okolicy CPU i mosfetow...

2. Pomysl nad innym mocowaniem DDC, mialem na sruby do spodu przykrecona przez gumowe podkladki dosc grube, chyba przez 2x3 sztuki z zestawu cooltek silencer kit i byla kiszka straszna... moze u Ciebie przy wiekszej budzie nieco mniej to czuc, ale moja malutka HTPC cala drzala od tego potwora :)

 

Buda to HAF 932 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak ty to zrobiłeś ,że masz takie niskie tempy.

Ja mam tylko proca i grafę "zwodowaną" i temperatury na grafice mam sporo wyższe.Fakt,że u mnie na AIR w stresie było 86 st C, ale jak pisałem nie mam chłodzenia na NB i SB o zasilaniu nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale te łuki na mosfetach rażą i to dosyć bardzo :wink: a co do temp to chyba takie masz przy dopiero co włączonym kompie i wentylkach na max obr, co? :wink:

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale te łuki na mosfetach rażą i to dosyć bardzo :wink: a co do temp to chyba takie masz przy dopiero co włączonym kompie i wentylkach na max obr, co? :wink:

Komp chodzi od 5h :D , w międyczasie FarCry2 przez 2h, screen zrobiłem przed chwilą :D

 

post-149999-1237577432_thumb.jpg

 

A z łukami muszę powalczyć to fakt, odległości są małe i wąż nie chce się za bardzo poddać ale podgrzeje trochę i powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile macie na ADDC 1,2 i 3?

U mnie ta trzecia dochodzi do 111 - coś nie halo chyba mam.

 

Mocno w ogóle podokręcaliście te bloki na kartach.Ja też mam z backplate, ale mocno docisnąłem tylko śruby przy GPU, reszta delikatnie - może dlatego tak wysoko stoją te tempy na zasilaniu?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno w ogóle podokręcaliście te bloki na kartach.Ja też mam z backplate, ale mocno docisnąłem tylko śruby przy GPU, reszta delikatnie - może dlatego tak wysoko stoją te tempy na zasilaniu?

A moze thermopada brak i wogole blok nie dociska i nie chlodzi ?

Jak w takim wypadku za mocno dokrecisz i karte mozna ubic, przy backplate mozna by nieco mocniej caly blok podokrecac, ja jednak zainwestowal bym w ten thermopad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze thermopada brak i wogole blok nie dociska i nie chlodzi ?

Jak w takim wypadku za mocno dokrecisz i karte mozna ubic, przy backplate mozna by nieco mocniej caly blok podokrecac, ja jednak zainwestowal bym w ten thermopad.

 

Zgadzam się z przedmówcą, ja wszędzie pod backplate'em na pamięciach dałem thermopad, kartę mam mocno skręconą, temperatury w porównaniu z chłodzeniem powietrznym - przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, ja wszędzie pod backplate'em na pamięciach dałem thermopad, kartę mam mocno skręconą, temperatury w porównaniu z chłodzeniem powietrznym - przepaść.

nie daje się termalpadow pod backplate jak i pod sam blok w okolice pamieci co uczynił Blackwhite i dlatego blok mu słabo dociska do rdzenia jak i zasilania :wink:

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wg. instrukcji EK na zasilaniu thermopad powinien byc :)

Na memkach, gpu i nvivo pasta

Fakt ze co niektorzy uzywaja bloku bez padow na zasilaniu, ale wydaje mi sie ze biorac pod uwage konstrukcje ukladu zasilania i mosfetow to najlepsze rozwiazanie, je tez da sie pokruszyc i nie zawsze sa rowne.

 

Na przyklad w moim bloczku koolance pasta idzie tylko na GPU, na reszcze, memkach i mofach mam fabryczne pady, ktore byly z blokiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to załatwione.

Na pamięci dałem tylko pastę a na zasilanie thermal pady 1 mm.

Teraz tempy są znacznie lepsze GPU idle 36 st C, Load 49 st C

VDDC - idle 36, Load 62-65 C

Jak zdjąłem blok to nie było w ogóle kontaktu z GPU (pasta w ogóle nie odciśnięta na bloku) ani z VDDC - czyli padów nie powinno się dawać na pamięci.

 

Ok nie zaśmiecam wątku kolegi i jak co pisać w moim.

thx wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny klozecik, z tym ze 2 uwagi bym mial.

1. Skroc weze o polowe przynajmniej, zastanow sie czy nie zmienic polaczen w okolicy CPU i mosfetow...

2. Pomysl nad innym mocowaniem DDC, mialem na sruby do spodu przykrecona przez gumowe podkladki dosc grube, chyba przez 2x3 sztuki z zestawu cooltek silencer kit i byla kiszka straszna... moze u Ciebie przy wiekszej budzie nieco mniej to czuc, ale moja malutka HTPC cala drzala od tego potwora :)

 

Buda to HAF 932 ?

W sumie pompkę słyszę ale jeśli chodzi o budę to nie drży, jedynie w okolicy samej pompki czuć delikatnie ale to normalne w końcu pracuje.

 

Tak, buda to CoolerMaster HAF-932, wydaje mi się że trochę niedoceniana :wink: Pod WC idealnie się nadaję i nie wymaga przeróbek, chłodnice można dać na górze (potrójną), z przodu podwójną (powinna wejść), z tyłu pojedyńczą, ewentualnie dwójka na dole, oczywiście wszystko wewnątrz :D

 

nie daje się termalpadow pod backplate jak i pod sam blok w okolice pamieci co uczynił Blackwhite i dlatego blok mu słabo dociska do rdzenia jak i zasilania.

Co do thermalpadów na pamięciach od strony backplate to dałem bo na oryginalnym chłodzeniu tak było, choć fakt faktem pamięci nie mają kontaktu z backplate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, buda to CoolerMaster HAF-932, wydaje mi się że trochę niedoceniana :wink: Pod WC idealnie się nadaję i nie wymaga przeróbek, chłodnice można dać na górze (potrójną), z przodu podwójną (powinna wejść), z tyłu pojedyńczą, ewentualnie dwójka na dole, oczywiście wszystko wewnątrz :D

Tez myślałem nad jej zakupem, ale brak filtrów zdyskwalifikował ją jak dla mnie.Faktem jest,że miejsca w niej pod dostatkiem.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myślałem nad jej zakupem

I ja :)

pod WC wydaje sie fajna, wewnatrz, niestety w moim przypadku zdyskwalifikowal ja wyglad zewnetrzny, troche pogmatwana, ja lubie proste nie przebajerowane obudowy, dla mnie jest po prostu paskudna :)

Stary STC-01 bardziej mi sie podoba, ale jak na razie ide raczej w kierunku Lian Li.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja :)

pod WC wydaje sie fajna, wewnatrz, niestety w moim przypadku zdyskwalifikowal ja wyglad zewnetrzny, troche pogmatwana, ja lubie proste nie przebajerowane obudowy, dla mnie jest po prostu paskudna :)

Stary STC-01 bardziej mi sie podoba, ale jak na razie ide raczej w kierunku Lian Li.

No cóż z gustami się nie dyskutuje :D każdy wybiera co mu pasuje.

 

Węże zgodze się do poprawki :wink: ale złączki kątowe jakoś do mnie nie przemawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...