Skocz do zawartości
1.pepe

Raid I Problem Z Podkręcaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dokupiłem sobie dysk twardy i skonfigurowałem macierz RAID 0 i zaczęły się problemy z uruchomieniem komputera.

FSB miałem ustawione na 400MHz. zmniejszyłem do 380MHz. i już wszystko było dobrze, ale chciałem zapytać dlaczego tak się dzieje?

Może już ktoś miał taką sytuacje i doradzi mi co można z tym zrobić?

 

Dodam jeszcze że dyski to: 2 x WD5000AAKS, nawet ta sama seria (00A7B)

Edytowane przez 1.pepe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak wczoraj robilem OC proca i w pewnym momencie doslownie rozwalilo mi macierz raid 0. Niestety dla czego tak sie stalo nie mam pojecia.

Wszystko stracilem i wrucilem do ustawien opisanych w sygnie.

Sam jestem ciekawy czemu tak sie dzieje. Moze intel nie potrafi blokowac fsb dla innych podzespolow jak to robil np. nforce dla amd.

 

p.s widze 1.pepe, ze masz 8800 gts 320/320 od gigusia :). To najpiekniejsza karta jaka w zyciu widzialem i mialem. Nawet podelko jest cudne :).

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Gumis1983

ostatnio sam kopilem sobie hdd i zastanawiam sie nad zrobieniem tego raid ale nie mam pojecie cot dokladnie czy moglby mi ktos wyjasnic co to i do czego z gory dziekuje za wyrozumialosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już wszystko jest OK, nie potrzebnie narobiłem tyle hałasu, ale spanikowałem.

Aż wstyd się przyznać, wystarczyło trochę podnieść napięcie na procku.

Dzięki wszystkim za dobre chęci.

 

ostatnio sam kopilem sobie hdd i zastanawiam sie nad zrobieniem tego raid ale nie mam pojecie cot dokladnie czy moglby mi ktos wyjasnic co to i do czego z gory dziekuje za wyrozumialosc

Poczytaj sobie tutaj: Raid 0 A Wydajność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...