Skocz do zawartości
Kobian

Masakra W Benchmarku Hd Tune

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie dostałem screena od teścia który mówi że mu komputer zamula.

Jak myślicie co może być winne takim wykresą ? Taśma, płyta główna ? SMART nie wskazuje żadnych badów sporo ECC ale to podobno w nich normalne przez NCQ czy zapis prostopadły.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz innym programem (moze hdtach i w nim long bench?) bo zawsze mogl sie wkrasc jakis blad a pozatym na podstawie jednego programu nie osadzal bym usterki.

To normalne ze wykres 'skacze' jesli jest na nim system lub akurat z niego korzystasz... ale ponizej zera? to juz mniej normalne ;)

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pracy wybieram się dokładniej obadać sprawę :) Sprawdzę innym programem jednak nigdy HD Tune mi tak nie świrował, wezmę też taśmę na wymianę i podepnę pod inny port. Screen umieściłem bo może ktoś już miał taką przygodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być. Widać, że dysk jest niemiłosiernie podgryzany? A system to Vista? Jak Vista to norma, ona ciągle mieli dyskiem.

 

Powyłączaj wszystkie zbędne procesy, jakieś antywirusy itp. itd. i zrób jeszcze raz testy (dorzuć hdtach dla porównania) :wink:

 

To, że dysk systemowy nie ma nic do rzeczy, normalny stabilny system nie chrupie dyskiem bez przerwy, no chyba, że jest niezoptymalizowaną Vistą :lol: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że dysk systemowy nie ma nic do rzeczy, normalny stabilny system nie chrupie dyskiem bez przerwy, no chyba, że jest niezoptymalizowaną Vistą :lol: pzdr

ma do rzeczy ;) ale rzeczywiscie nie az w takim stopniu (nawet swierzy, odchudzony xp potrafi zrobic spadek niemal do zera)

a poza tym jak juz pisalem to ten wykres jakis dziwny jest bo nawet jak by cos korzystalo z dysku to przeciez ponizej 0MB/s nie powinno spadac (probowalem - nie udalo mi sie)

/Czas dostepu tez cos kiepski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.

System Win XP a sprawa wygląda na rozwiązaną. Zrobiłem to co napisałem że mam zamiar zrobić :) Wymiana kabla sata + przepięcie do portu obok = problemu brak, bardzo ładny wykres w HD Tune. No i komputer jakby odżył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...