Skocz do zawartości
rogal1

Asus A7V8X + XP1700 - CIEKAWOSTKA !!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Panowie kupiłem wczoraj bratu nową płyte do kompa i zacząłem testy podkrecania :evil: .

 

płyta ASUS A7X8X

procek XP 1700 DLT 0308 sprawdzony, chodzacy wcześniej na moim EP-8RDA+ na 175x12 , 166x12.5, 180x12 itp. - stabilnie !!!!

ram mój też sprawdzony chodzacy spokojnie na 180MHz

 

Efekt: w biosie mogę ustawic mnożniki jakie chce (czyli 15, 16,17 8O 8O ) bez przerabiania procesora ale procek nie chce wstać na FSB 166. Tz komp się odpala ale nie jest stabilny i wywala się czasem na windowsie i zawsze na 3dmarku. Na ustawieniu 133x16=2128MHz i ramie pracujacym asynchronicznie na 333 wszystko zapier...a bez problemu. Tak więc wyciagnąłem z niego nawet więcej niż 166x12.5 i działa stabilnie. Więc wykluczam napewno procek, ram bo mój i sprawdzony :lol: , zasilacz chociaż Codegen, ale napiecia poprawne i stawiam na płyte - TYLKO CO ??? jest z nią nie tak ????

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko przejrzałem manuala do twojego mobo i nic ciekawego nie znalazłem.

Poszukaj może jest coś takiego jak:

CPU interference albo CPU Comand decode, jak się to ustawiło za agresywnie na Abitach to też ciżeko było z 166FSB.

A może pamięci działają asynchro?

Przestudiuj jeszcze manuala i sprawdź ustawienia w Biosie, bo na 166 to musi działać to mobo :!:

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

nie wiem czy Ci to coś pomoże, ale tydzień temu kupiłem A7V8X z 1700 i cały czas pracuje na 166*11 bez kręcenia napięcia ani innych specjalnych rzeczy typu lodówki itp. (temperatura 32/37, Q-Fan włączyłem i przy normalnej pracy typu Office spokojnie zwalnia wentylator)

Jedyne co zaobserwowałem, to na 166*12 chodzi nie za bardzo stabilnie, bo przy większym obciążeniu potrafi się wyłożyć. Natomiast przy napieciu 1.75 166*12,5 nie stanowi problemu (po godzinie 3Dmarka2003 w loopie miał 42 stopnie).

NIE ROBIŁEM ŻADNYCH TESTÓW NA 133 :wink: w końcu te procesory kupuje się nie po to żeby chodziły na 1700+

Pozdr,

kszys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie to samo powiedziałem bartu na temat 166 :lol: . Ale wiesz te 16x133MHz to była tak ostatnia deska ratunku na wczorajszy dzień :lol: :D . Sprawdze to co mówicie. Jeszcze sprawdze wer. biosu bo już wczoraj późno było. Pamieci chodza w tej chwili (16x133) asynchronicnie a jak przestawiałem na 166 FSB to wiadomo pamiatki też. Kurna troszke mnie ta płyta przybiła. A z drugiej strony jest ok. bo ma odblokowane mnozniki powyżej 12.5 gdzie mój EPOX 8RDA+ się wykłada. Fjnie jakby to ruszyło na 166x13 czy 13.5. A co do napięc na procku to on u mnie chodził na 1.55V przy wszystkich testach i prędkosciach oscylujacych ok. 2050-2150MHz i u niego też tak ustawiłem ale ustawiałem teź wyżej... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ci mnożniki powyzej 12,5

walnij magistrale np180 czy 190 jak masz dobre pamięci to bez problemu powiino isć mój przynajmiej chodził na 10x190 (xp2000+ RIRGA to te słabo krecące sie) jak miałem kingstony teraz na infineonach max 180 pzy nap 2,6 i wszystko max timingi -jesli chodzi o stabilnosc przy ostrych timingach to stabilne jak skała . bodajrze Lagier po przesiadce na Epoxa 8rda+ nie utzymywał takich timingow jak na takim asusie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ci mnożniki powyzej 12,5

walnij magistrale np180 czy 190 jak masz dobre pamięci to bez problemu powiino isć mój przynajmiej chodził na 10x190 (xp2000+ RIRGA to te słabo krecące sie) jak miałem kingstony teraz na infineonach max 180 pzy nap 2,6 i wszystko max timingi -jesli chodzi o stabilnosc przy ostrych timingach to stabilne jak skała . bodajrze Lagier po przesiadce na Epoxa 8rda+ nie utzymywał takich timingow jak na takim  asusie

 

180 8O 8O a co na to agp i pci ?? przeciez tam nie ma dizelika większego niż 5-ięć i z tego co patrzyłem to przy 167 jest 33 ale dalej juz się robi wysoko. Zdrowe masz bebechy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jezcze jedno jak nie chce wstac to wyłacz go powerem i po chwili włącz ponownie u mnie np nie wstaje po ponowym uruchomieniu trez nie wiem czyja to winna prawdopodobnie procek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jezcze jedno jak nie chce wstac to wyłacz go powerem i po chwili włącz ponownie u mnie np nie wstaje po ponowym uruchomieniu trez nie wiem czyja to winna prawdopodobnie  procek

Dokładnie tak jest u niego 8O . Np. ładuje się system i wyłacza się monitor a wenytlatory pracują dalej. Tak samo tez przy startach. To nie wina procka on u mnie na epoxie zapindala az miło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ci mnożniki powyzej 12,5

walnij magistrale np180 czy 190 jak masz dobre pamięci to bez problemu powiino isć mój przynajmiej chodził na 10x190 (xp2000+ RIRGA to te słabo krecące sie) jak miałem kingstony teraz na infineonach max 180 pzy nap 2,6 i wszystko max timingi -jesli chodzi o stabilnosc przy ostrych timingach to stabilne jak skała . bodajrze Lagier po przesiadce na Epoxa 8rda+ nie utzymywał takich timingow jak na takim  asusie

 

180 8O 8O a co na to agp i pci ?? przeciez tam nie ma dizelika większego niż 5-ięć i z tego co patrzyłem to przy 167 jest 33 ale dalej juz się robi wysoko. Zdrowe masz bebechy :lol:

AGP całkiem dobrz im wiecej tym lepiej :D :D a na PCI nic nie mam dzwiek zintegrowany dysk to stary szajsung 10GB ale błędow nie wywala

dopiero przy 200Fsb sie wysypywała konkretnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie ale widze, że na twoim biosie objawy masz podobne. A nie sprawdzałes wydajności na 133x16 bo z tego co zauważyłem to wycisnąłeś ze swojego tylko 1800 ale faktycznie szyne masz ustawioną wysoko ???

 

A co do temperatur to u niego pokazuje jakieś kosmicze, u mnie ten procek dochodził do max 50 stopni a tu pokazuje 60-62 stopnie. Gdzie moje chłodzenie za 35zł czyli srenrny titan z regul. obr. nie jest jakiś super a nawet bym powiedział że kupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwiekszy mnoznik przy jakim wstaje to14v133

zapuszcalem go jeszcze na 11x175 10x185 niby wszystko stabilnie ale jak zapodam prime95 top okilku minutach zwis

wydaje mi sie jednak ze to wina procka kilku userów na tym forum maiło(ma )takie problemy z athlonami i to na innych płytach (gigabyte).

Moj atlon to jeszcze na stepingu A0 a jak na 2000+ to i tak nie źle . One są raczej słabo podatne na podkcenie.

Update:

upgradowałem bios do 1011 i to samo

moze wypowiedza sie jeszcze inni posiadacze tej plyty (o ile wszyscy juz nie zmienili na 8rda+ :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he witajcie wszyscy na tym CUDNYM FORUM.To jest mój pierwszy post ale do rzeczy.Moja płyta A7V8X bios 1010 zresztą niedawno kupiona i 2000xp ze stepem A0 też jeszcze niedawno kupiony.Najpierw kupowałem później czytłem (jeszcze się gotuje) ale prawdopodobnie jeszcze dzis zobacze ile z niego wycisne.Chociaż już sie zastanawiam czy proca ożenić i kupić 1700xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000+ nie chodzą na 166MHz. Ja mówie o 1700DLT który w innym kompie lata jak burza. BTW dzisiaj jade do brata z zasilaczem, moim prockiem i ramem więc wyeliminuje wade zasilacza lub ja stwierdze. Ale po tym co wyczytałem z tego forum to na 99% jest to wina płyty. Tylko szkoda, że taka renomowana firma jak ASUS robi płyty nie pracujace stabilnie na szynie 166MHz :(

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam problemy ze stabilnością na szynie 166, ale u mnie to może być jeszcze zasilacz (czekam na nowym). A pytanie do posiadaczy grafy z AGP x8 i biosem 1011: ile możecie dać ramu dla AGP bo ja tylko 32 MB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam problemy ze stabilnością na szynie 166, ale u mnie to może być jeszcze zasilacz (czekam na nowym). A pytanie do posiadaczy grafy z AGP x8 i biosem 1011: ile możecie dać ramu dla AGP bo ja tylko 32 MB :)

chodzi ci oto ze pole ustwiania AGP aperature size jest wyszarzone i nie mozesz przestawic ??? Jesli ta kto zrób clear bios i w pierym wejsciu do biosu mozna ją zmienic (tak przynajmiej jest u mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem A7v8x, pamięci Samsungi 333Mhz, Atlon 1700 B0 i na standardowych napięciach stabilnie chodzi na fsb 148. Na fsb 160-170 raz wstaje raz nie. Jak wstaje to nie przechodzi 3dmark2001. Próbowałem rożnych ustawień. Sądzę, że winna jest albo płyta albo pamięci. Bios najnowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem A7v8x, pamięci Samsungi 333Mhz, Atlon 1700 B0 i na standardowych napięciach stabilnie chodzi na fsb 148. Na fsb 160-170 raz wstaje raz nie. Jak wstaje to nie przechodzi 3dmark2001. Próbowałem rożnych ustawień.  Sądzę, że winna jest albo płyta albo pamięci. Bios najnowszy.

A czy chodzi stabilnie z fsb 149 a z 150 już nie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ponownie ja! Tydzień testów mam za sobą. Wniski takie A7V8X 1700(DUT3C)@1833 (11x166/1.60v) chodzi bardzo pięknie ALE:

1. prime się wykłada po 5ciu i pół (kompletenie - nie są błędy w obliczeniach tylko PC jest totalnie nie zywy)

2. Skręciłem na nominalne ustawienia - to samo :o:O.

3. Ku mojemu zdziwieniu w drugim PC (Celeron 1.2 @ 1.2) prime chodził 4,5 godziny po czym stwierdził, że ma błędy i kończy prace.

4. Poza tym, że czasami (dosłownie 2 razy) wyłożył mi się kompletnie PC przy odgrywaniu MP3 w winampie (używam plugina do odgrywania 5.1) to wszystko chodzi dobrze.

W związku z tym zgupiałem - czy to winamp wykłada maszyne??? (UWAGA Prime zawsze puszczałem razem z winampem), czy procesor się przegrzewa (ale w takim razie co z nominalnymi ustawieniami???) ??? (temperatura proca @1833 jest 29/32). Teraz jak mi się wywali mogę jeszcze podnieść napięcie do 1.65. Ale z szyny 166 nie chciałbym rezygnować. (zresztą czy coś to da jak prime chodzi tak samo długo na normalnym ustawieniu jak i na podkręconym ???).

Panie i panowie o sssoooooo chooosiiii ???? :):):)

 

p.s.

dzisiaj zmieniam ten drugi PC z celerona na DUT3C + A7V8X. Jak odpale to napisze co z tego wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Asusa A7V8X procka oczywiście XP 1700+ :twisted:

Na tej płycie XP poszedł mi na 2.21 GHz 13x170 przy napięciu 1.85 V

Temp w spoczynku wynosi 45 stopni a przy max stresie 53.

Procesor chodz stabilnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta plyta osoby co ma klopot to jest deluxe czy nie??? ja mama ta sama plyte asusa deluxe ulepzr sobie bios do niej jak jeszcze nie zrobiles. To moze byc problemem. Asusa ta nowa plyta duzo ma problemow jak zaczniesz z problemem to lepiej ja wymien ale jak nic nie ma to bedzie super. na tej plycie mam xp2100 zielony podkrecony do 23052mhz..to chyba max. wieksze napiecie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...