Skocz do zawartości
[ HAIZ ]

Fujitsu-siemens Amilo Li 1718

Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam się.

Mam problem, a bardziej moja znajoma, która poprosiła mnie o pomoc, a ja w niemocy zwracam się do Was ku radzie.

Dziewuszka posiada laptopa Fujitsu siemens amilo li 1718, chcąc zainstalowac sobie swieżą vistę, nie posiadając płyty instalacyjnej, podjęła się instalacji visty w innej wersji niż miała zainstalowaną, płytę instalacyjną zaczerpnęła od znajomej. Tu więc zaczyna się problem jako, że teraz vista wywala jej komunikat o piractwie itp. i ma poblokowane dyski a może wejśc tylko na neta. Problem jest tym bardziej złożony, że owa "beneficjentka" ma na partycji D częśc pracy inżynierskiej, którą jak wiadomo przykro by było stracic. W pierwszej kolejności przyszedł mi do głowy recowery disk (sądzę, że takowy tam jest, skoro płyty instalacyjnej nie otrzymała), ale dokonując recowery partycja D, jej dane zostaną utracone.

Panowie pomóżcie, cóż zrobic? Jak poratowac dziwuche ;)

Całkiem poważnie proszę o pomoc.

Oczywiście poinformuję ją, jakoby rady udzieliła mi grupa PurePc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy znajoma instalowała viste z numerem seryjnym ze stickera z dolu laptopa ? jeśli tak to pewnie nie aktywowala systemu w ciągu 31 dni i wywaliło błąd o piractwie

 

jeśli chodzi o dostęp do danych to spokojnie możesz dane z dysku d skopiowac albo pod dosem (używając np. Hiren boot cd) albo korzystając z jakiegos live linuxa z płyty.

 

Na twoim miejscu jednak nie używałbym recovery disku tylko instalował normalną Viste (uzywając klucza ze stickera z obudowy) i zainstalował jedynie potrzebne sterowniki (razem z recovery cd instaluje się masa zbednych programów od producenta które tylko zamulają i tak wolną Viste - ten laptop nie jest demonem szybkości więc vista raczej szybko nie pracuje). Pamiętaj tylko o tym by aktywować viste - podejrzewam ze telefonicznie bedziesz to robił bo jak zechcesz zrobić to przez internet to ci wywali błądmówiąc że kluczl jest już używany)

 

no to Viśta wio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz takowego laptopa powiem tak jak i romek, niech wezmie dowolna kopie visty i po prostu wpisze serial ze stickera, powinno ruszyc na 99% a i raczej nie powinno prosic o aktywacje. Niemniej jednak powinna dostac z laptopem plyte z systemem.

 

ten laptop nie jest demonem szybkości więc vista raczej szybko nie pracuje).

odrobine checi i lapciak moze chodzic prawie jak rakieta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówi, to zainstalowała inna wersje visty i to właśnie po wpisaniu klucza z obudowy wystąpił problem. Poszukałem więc kilka kluczy do jej obecnej wersji visty, któryś z kolei zaskoczył tak więc narazie mam spokój, a ona zdążyła już zarchiwizowac pożądane pliki. A gdy ją odwiedzę ogarnę to należycie.

Dzięki panowie za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...