Skocz do zawartości
Daja

Zotac Gts 250 1gb - Minirecenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Platforma tetowa:

CPU: E6420 @ 3,5GHz

Pamięć: OCZ 4x1GB PLatinum rev.2 @ 876MHz

MB: Abit Ab9 QuadGT

PSU: Tagan 580W

GPU: ZOTAC GTS 250 1GB

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

zdjęcia wykonane przez bachcomp.pl

 

Specyfikacja:

Dołączona grafika

 

Dodatkowo do karty dołączone zostały: 3dMark VANTAGE ADVANCED, gra XIII Century Death or Glory.

 

Specyfikacja:

Dołączona grafika

GPU-Z mylnie uważa, że karta wykonana jest w procesie 65nm.

 

Chłodzenie

Dołączona grafika

W stanie spoczynku wentylator jest niesłyszalny, temperatura utrzymuje sie na poziomie 49 stopni C. przy obrotach wentylatora wynoszących 40%.

 

Dołączona grafika

W stresie temperatura osiąga 74 stopnie C. natomiast wentylator rozpędza się do 70%, przez co staje się dosyć głośny, chociaż nie jest to ogłuszający odgłos, jak miało to miejsce w referencyjnym chłodzeniu Radeona HD4850 już przy 50% pracy wentylatora.

 

3DMark VANTAGE:

Dołączona grafika

GRY

Testy wykonywane były ręcznie i znacząco od siebie odbiegały. Od teraz test mogę wykonać jedynie na życzenie i tylko przy pomocy gry, która ma wbudowany benchmark.

 

OC

Uwaga ! Nie bawiłem się w zmianę napięcia !

Z rdzeniem jest trochę dziwna sprawa, bo wczoraj udawała się jeszcze podkręcić go o 30MHz. Każda większa wartość powodowała artefakty. Dzisiaj już niestety każda próba przetaktowania rdzenia nawet o 10MHz kończy się artefaktami. W grach artefakty nie występują, widoczne są tylko na Pluszowej kostce" AtiTool'a i są one bardzo drobne.

Shadery udaje się ustawić na poziom 1900MHz.

Pamięć maksymalnie udało się przetaktować na 1210MHz. Przypominam, że są to pamięci 0.8ms.

OC:

Dołączona grafika

Spoczynek:

Dołączona grafika

Stres:

Dołączona grafika

 

Uwaga! W tych testach rdzeń karty przetaktowany jest na 770MHz! Chociaż w AtiTool'u widoczne są już niewielkie artefakty, to w grach nie uświadczyłem żadnych problemów

3dMark Vantage

Dołączona grafika

 

Testy wykonywane były ręcznie i znacząco od siebie odbiegały. Od teraz test mogę wykonać jedynie na życzenie i tylko przy pomocy gry, która ma wbudowany benchmark.

 

 

Jak widać samo podręcenie pamięci i shaderów nie pomogło zbyt wiele w poprawie ilości fps?ów. Rdzeń Rdzeń podkręcony tylko o 30Mhz, co i tak powodowało artefakty w AtiTool. Być może trafiłem na słaby egzemplarz, a może po prostu GTS 250 to nic innego, jak 9800GTX+, z którego wyciśnięto już wszystkie poty.

 

 

Ave!

Edytowane przez Daja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ciekawy, szybki teścik, Ostatnie zdanie mi się podoba.

I nie widzisz w nim dziwnych wynikow vide Wiedzmin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie widzisz w nim dziwnych wynikow vide Wiedzmin?

Ja nie widzę żadnego Wiedźmina za to widzę że HD4830 w okolicach 720-730 mhz ma identyczne wyniki w klatkach :) i to przy niżej taktowanym procku z mniejszą ilością cache'u a kosztuje 430zł :rolleyes: a tak fajna recka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja nie widzę żadnego Wiedźmina za to widzę że HD4830 w okolicach 720-730 mhz ma identyczne wyniki w klatkach :) i to przy niżej taktowanym procku z mniejszą ilością cache'u a kosztuje 430zł :rolleyes: a tak fajna recka

Bo wywalil to , ten sam test dal jeszcze na PCL i TK , wytknieto mu bledy. W Wiesku lapal po 100FPSOW ,w Bioszoku mial ponad 200. To test grafy czy proca. W Assasinie mial bledy takie , ze po minimalnym oc zystal prawie , czy wrecz ponad 20FPSow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Rozumiem że 3dmark ventage to jest super miarodajny i wiarygodny czy jak?gdzie 3dm2006,na dodatek żadnych testów gier,śmieszny trochę ten test i nie wiem co chciał udowodnić autor

Bo wiecej wynikow bylo , ale zarzucono mu dziwne wyniki. Odpisal nawet , ze nie mozna powtorzyc testu z realgameplay , ktory bylby miarodajny wynikowo - to tez dostal moj test DXow z Crysisa , gdzie pokazalem , ze mozna. Mial Bioszoka , AC , Wieska - bez rozdzielczosci podajen niby na max ze 100FPSami , gdy ja na szybszym sprzecie 100 nie widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż to pewnie bachus w przebraniu próbuje po raz kolejny reklamować swój żałosny kram :lol:

 

A test? Jaki test? Ja tam widzę dwa marne wyniki Vantage :lol: pzdr

Ten marny wyniku z Vantage przynajmniej jest jako tako miarodajny przynajmniej wynik w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...