Skocz do zawartości
user128

Ac Freezer 64 Pro + Zalman Fan Mate 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam takie chlodzonko na procu jak w temacie czyli ac freezer 64 i postanowilem do niego zakupic jakis fan controler poniewaz ten wiatrak robi u mnie taki szum ze wytrzymac nie idzie chodzi na 2200rpm (standardowo) i skrecalem go dotychczasowo programem do ~1200rpm i wtedy byl znosny...Zakupilem dzisiaj controler fan mate zalmana i chcialem to podlaczyc pod ten wiatrak ale okazalo sie ze wiatrak i ten fan mate ma inne wtyki z wiatraka wychodza 4 kable a z fan mata 3 i tutaj klania sie moje pytanie. da rade to ze soba podlaczyc np rozproc wtyki z wiatraka i fana i spiac je na krotko czyli czerwony do czerwonego czarny do czarnego itd?? tylko zostal by jeden kabelek od wiatraka (niebiski) i co z nim zrobic wtedy??

 

Jestem zielony w tym temacie dlatego zwracam sie z prosba o pomoc do forum

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżli nie boisz sie tego rozpróć to morzesz to zrobić tak:

odcinasz końcówkę od wentylatora z fryzjera, kupujesz (masz zdobywasz) końcówkę 3 pinową taką jak jest w wentylatorze bez pwn, lutujesz lub dobrze skręcasz, izolujesz i gotowe.

Tylko zy jest sens to próc skoro programowo morzesz zmiejszac ilosc obrotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak z tymi programami do skrecania obrotow to jest czasami lipa bo to nie chodzi tak jak powinno poniewaz czasami potrafi on zatrzymac wiatrak itd juz kilka razy tak mialem dlatego chcial bym zamontowac jakis fan controler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, tema do zamkniecia ja mam juz swoja odpowiedz chyba ze innym sie rzyda :)

Andrew777 mogles powstrzymac sie od ostatniej odpowiedzi poniewaz rozruzniam te pojecia, a pisze wiatrak zamiast wentylator z wygody.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżli nie boisz sie tego rozpróć to morzesz to zrobić tak:

odcinasz końcówkę od wentylatora z fryzjera, kupujesz (masz zdobywasz) końcówkę 3 pinową taką jak jest w wentylatorze bez pwn, lutujesz lub dobrze skręcasz, izolujesz i gotowe.

Tylko zy jest sens to próc skoro programowo morzesz zmiejszac ilosc obrotow.

Ale po co tak komplikować sobie życie wystarczy wypiąć dwa kabelki z wtyczki wentylatora (czarny i czerwony albo żółty) i włożyć je do pozyskanej skądś tam wtyczki 3 pin.

Bez prucia cięcia, lutowania, spawania, izolowania itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co tak komplikować sobie życie wystarczy wypiąć dwa kabelki z wtyczki wentylatora (czarny i czerwony albo żółty) i włożyć je do pozyskanej skądś tam wtyczki 3 pin.

Bez prucia cięcia, lutowania, spawania, izolowania itd.

według mnie na jednp wychodzi tak i tak trzeba jedna rozbroic i zlozyc w innej 3 pinowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem juz rozwiazany, tylko ze nie potrzebnie kupilem tego fan mata ;/ znajomy mi pomogl poprostu uaktualnil bios i cos tam poprzestawial ze wiatraczek chodzi sobie teraz na ~1000rpm i jak sie temp zwieksza obroty w gore ida same wczesniej mialem te opcjie zablokowane w biosie ale tak czy inaczej jest juz teraz cisza maksymalna :D

 

Dzieki za pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...