Skocz do zawartości
TheGreK

Amd Phenom Ii X3 720 Be + Asrock A780gxh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tydzien temu dzieki radom z Tego forum zakupilem kompa. Jest to zestaw za 2500zl na kwiecien. Zaczalem troche czytac faq i brac sie za OC. Z tego co sie doczytalem to potrzebuje jakiegos porzadnego chlodzenia na procek niz te z boxa co byscie mogli dobrego poradzic tak kolo 150 zl moze byc troche wiecej. Kupi sie za ta cene cos konkretnego i zeby mi pasowalo w plycie glownej. Na tym boxowym nie chce podkrecac za bardzo. Czwarty rdzen mam odblokowany. Mnoznik 15 x 220 1.36v temp ok 45 max 53 Wszystko dziala stabilnie. Duzo zmieni sie temperatura na nowym chlodzeniu? Jeszcze jedno G.Skill 2x2GB 800MHZ PK a w programie everset odczyt z pamieci tylko ponizej 6000 a zapis ok 6700. To chyba cienko? Macie jakies rady ?? czekam na pomoc. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie widzisz zwiazku miedzy chlodzeniem CPU a wentylacja w obudowie?

Widze... Jestem poczatkujacy w tych sprawach wiec pytam sie tylko co kupic a tu juz widze ze same filozofie poleca w moja strone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj, ze musisz sie upewnic przy wyborze chlodzenia czy zmiesci sie ono w obudowie -> czy panel boczny sie domknie. Twoja obudowa do gigantow nie nalezy, wiec wybierz cos niskoprofilowego (Mugen, Ninja to dosc wysokie wieze).

 

Zmierz mniej wiecej odleglosc od powierzchni procesora do powierzchni, jaka zajmuje zamkniety panel (widze, ze ten Tacsens ma miejsce na wentyl z boku, jak go nie masz zamonotowanego to dobrze, inaczej na 99% wyzsze radiatory sie nie zmieszcza). Potem sprawdz wysokosc radiatora w danych modelu.

Edytowane przez podnietek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wielkie, ten Moj z boxa to mnie dobija, dochodzi nawet do 5000rpm!!! nie ma co na nim cudowac bo wyje jak kojot... Jak zmniejszam obroty w speedfanie to cisza idealna ale co z tego jak temp ponad 50 stopni. Jakiej temperatury najlepiej nie przekraczac ?? A skoro taki mugen wazy prawie kilogram to czy mi nie odpadnie razem z kawalkiem mobo ??

Edytowane przez TheGreK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie doszukalem to Mugen bedzie pasowal do

 

ASrock 939SLI32-eSATA2

ASRock P4i65G

ASRock 775Dual-VSTA

ASrock A780 FullDisplayPort

 

Ale ani slowa o mojej AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/ Moge smialo zaryzykowac czy lepiej zmierzyc czy wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie nie martwie na zapas :) Mam nadzieje ze uda mi sie go zamontowac. Zastanawiam sie ciagle czy dolozyc te 30zl do Mugena 2.... W obudowe tez powinien wejsc. Najwyzej wytne dziure w plexie. Dziekuje za cierpliwosc i rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zauważylem cos dziwnego. Jeżeli wylacze kompa na ok 2 - 3 h to gdy go wlaczam nie startuje. Dopiero gdy wylacze od pradu na zasilaczu wtedy zajarzy od razu od czego to moze zalezec. Dodam jeszcze ze przy kazdym uruchomieniu wyswietla mi sie obraz iz nie ma sygnalu do monitora a jednak sie wlacza. Mam przejsciowke z z dsub na dvi moze to przez to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do węższych obudów warto jeszcze rozważyć Arctic Cooling Freezer Extreme, jego wydajność jest niższa w porównaniu z Mugenem o ok. 2 stopnie, ale jego wysokość to tylko 13cm no i ma pre aplikowaną pastę MX2.

Można kupić w sklepie online za 109zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozyczylem przed chwila Karakorum aby sprawdzic. Wszystko ladnie pieknie, lecz nie potrafie go zainstalowac. Druga lapka mi nie chwyta tego plastikowego koszyczka co robic?? brakuje jakis 3 - 4 mm. Czy jest to mozliwe czy cos zle robie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...