Skocz do zawartości
Sound3D

Połączenie Kablem Krosowanym Xp + Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czytałem jak podłączyć komputer z XP z komputerem z Vista kablem krosowanym. Ale mam problem...

 

Podłączyłem kabel, ustawiłem w XP adres IP 192.168.0.1 a w Vista 192.168.0.2, maska 255.255.255.0 i niby wszystko jest ok, powinno być połączenie a nie ma.

 

Gdy robię ping z Visty jest "Upłynął limit czasu żądania" lub "Host docelowy jest nieosiągalny"

Gdy robię ping z XP jest "Upłynął limit czasu żądania".

 

W czym może być problem? Jak to połączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firewalle mam wyłączone.

 

Mam jeszcze kabel zwykły, gdy połącze nim kompy to pingi odpowiadają poprawnie, ale połączenia nie ma jako iż to jest kabel niecrossowany i chyba przez taki nie można przesyłać plików z kompa na kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie do końca, piszesz że nie ma połączenia a ping przechodzi. Skoro ping przechodzi to jest połączenie.

Podłącz zwykłym kablem i daj /:>ping -t -l 10000 192.168.0.x

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez adres IP nie działa, konta gościa nie mam nigdzie włączonego....ale udało mi się w końcu skonfigurować przez zwykły kabel i pliki się przesyłają.

 

Mam jeszcze jedno pytanie; w kompie z Vistą mam Neostradę, połączenie mam tym kablem sieciowym, jak zrobić tak, żebym miał internet też na XP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...