Skocz do zawartości
Gucio89

Komp Nie Uruchamia Sie...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dziwny problem komp ten co w opisie tylko nic nie krecone. mianowicie dzisiaj chce wlaczyc kompa a tu zrodzil sie problem wiatraki sie kreca monitor ani drgnie. Nie slychac zadnych sygnalow dzwiekowych... Co sie moglo stac? zasilacz padl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość D3s3rttt

Zapomniałem andrew ^_^ Wyciągnij taką bateryjkę wielkości 1,2 cm na 32 minuty, i włóż z powrotem.

A jeśli nie zadziała, zdejmij obudowę, połóż na dywanie, i sprawdź czy działa, być może zwarcie.

 

Ale do pająka to nie jestem pewien, przecież gdyby było zwarcie (Mobo za blisko ścianki) to by się wcale nie uruchomił.

Edytowane przez D3s3rttt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość D3s3rttt

Wyciegnelem pamieci i grafe wyczyscilem zasilacz troche kurzu bylo, poskladalem spowrotem. Niewiem co bylo ale juz dziala.

Czasem jest tak że komp się nie chce uruchomić, należy wyjąć albo grafę albo pamięć i włożyć.

W twoim przypadku moja rada pomogła :lol2:

 

Pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do pająka to nie jestem pewien, przecież gdyby było zwarcie (Mobo za blisko ścianki) to by się wcale nie uruchomił.

Nie koniecznie. Jak dochodzi do zwarcia to bywa też tak że komputer uruchamia się i tylko kręci wiatrakami a ekran czarny. Także przypadki bywają różne i sam takiego doświadczyłem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość D3s3rttt

Nie koniecznie. Jak dochodzi do zwarcia to bywa też tak że komputer uruchamia się i tylko kręci wiatrakami a ekran czarny. Także przypadki bywają różne i sam takiego doświadczyłem :wink:

To zależy czy wentylatory są podłączone do CPU_FAN czy do Molexu, zasilacz nie ma zwarcia, tylko mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby już nie pisać kolejnego tematu mam również problem z jednym z komputerów.

 

Problem:

Komputer uruchamia się normalnie, przechodzi post, uruchamia się okno odpalające XP i reset. Niestety tak w kółko.

 

Dysk - zbadany na bad sectory, wyzerowany, zbadany jeszcze raz i zero błędów

Pamięci - MemTest86 - OK - 42 godziny się pamięci testowały i bez ani jednego błędu

Zasilacz - zbadany przez informacje na płycie głównej i voltomierzem dobrej jakości w kilku miejscach. Zero przekroczenia wartości.

Procesor - temperatury OK, około 30 stopni a w BIOS wyłączona opcja wyłączenia przy wysokiej temperaturze.

 

Zainstalowana od nowa winda, wszystko działało, kilka resetów i znów komputer się resetuje.

 

Ktoś ma pomysł co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...