Skocz do zawartości
d4r3kdmf

Przebudowa Zasilacza, Wymiana Wentylatora?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam pewien problem posiadam zasilacz o troszkę dziwnej konstrukcji a dokładnie silver power SP-400P1B wentylatory w nim strasznie hałasują mam zamiar wymienić (na Noiseblocker 80mm Black Silent X1 rev.3) je a w sumie tylko jeden a drugi usunąć całkowicie zdjęcie zasilacza posiada on dwa wentylatory 80mm teraz mam do was pytanko który z nich wymontować a który zostawić w środku czy na zewnątrz?Patrząc na konstrukcje z wentylatorem 120mm dochodzę do wniosków żeby zostawić ten "dziwnie" zamontowany ale czy aby na pewno?Przychodzi mi tez do głowy jeden pomysł aby wymienić dwa wentylatory tyle ze ten "dziwnie" zamontowany schować do środka wyciąć otwór i zamontować tak jak to jest w 120mm czyli na dole zasilacza(na zdjęciu są wloty powietrza tam by właśnie był wycięty otwór ten drugi jakoś ładnie bym zasłonił siateczką..)?czy jest sens się fatygować?(120mm nie masz szans schować w środku sprawdzałem...)

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam Serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale fakt, nie starczy miejsca na 120mm i buda chłodzenia nie pozwala na użycie 12 cm wentylatora. Lepiej zamontuj tak jak masz już zamontowane wentylatory tylko pamiętaj by nie wziąć za słabych wentylatorów z niskim przepływem bo możesz nawet doprowadzić do napuchnięcia kondensatorów i uszkodzić zasilacz (nawet spowodować pożar).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbądź się tego "dziwnego" wentylatora. Będzie to rozwiązanie, było nie było sprawdzone w wielu konstrukcjach. Jeśli nie znajdziesz argumentów do innego rozwiazania, to musisz przyjąć, że rozwiązanie z wentylatorem na tylnej sciance jest słuszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak wywaliłem te dwa wsadziłem Noiseblocker 80mm Black Silent X1 rev.3 otwór zakryłem grillem tak aby do zasilacza wchodziło dużo "świeżego" powietrza złożyłem wszystko do kupy np i przykładając rękę z tyłu obudowy do zasilacza wieje delikatny zimny wiaterek (w stresie ciepło/zimno) włożyłem do środka zasilacza czujnik temperatury w spoczynku pokazuje około 26C w stresie max 29C powinno być wszystko ok?raczej zasilacz się nie przegrzeje :)

Edytowane przez d4r3kdmf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...