Skocz do zawartości
marcin_81

Amd Phenom Ii 940 I Gigabyte Ga-ma790x-ud4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z odczytem temp. procesora AMD Phenom II Quad-Core 940 na płycie Gigabyte GA-MA790X-UD4.

W Everescie pokazuje 35st.C w spoczynku a w CoreTemp i AMD OverDrive Utilitles 45st.C.

Jak przechodzę do biosu to jest tam temp. porównywalna z tą z Everestu czyli 35st.C.

Poprzednio miałem na tym zestawie AMD Athlon 64 X2 6400+ Black Edition zamieniłem procesor

nie przeinstalowywałem Windowsa XP SP3. Nie wiem która temp. jest prawdziwa i jeśli przeinstaluję Windowsa to coś zmieni

tą rozbieżność w końcu to 10st.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpewniejsze będzie 45 ale zależy od wersji Everesta. Nie napisałeś jakie masz chłodzenie. U mnie na Karakorum w idle wisi 44st. A nowszy Windows przydałby się bo nie wykorzystasz dodatkowych dwóch rdzeni marnotrawco :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekam na słabą sekcję zasilania, w niedzielę pod azotem procek na 5GHz zdychał przy 4 rdzeniach :P poza tym bardzo stabilna i nie widzę żadnych problemów. Jestem na tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpewniejsze będzie 45 ale zależy od wersji Everesta. Nie napisałeś jakie masz chłodzenie. U mnie na Karakorum w idle wisi 44st. A nowszy Windows przydałby się bo nie wykorzystasz dodatkowych dwóch rdzeni marnotrawco :P

no ja tez mam Karakorum wiec już odetchnąłem bo mam podobna temp. do Ciebie nie wiem skąd te temp. 18 czy 20 st. C w recenzjach tego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w ogóle te GA-MA790X-UD4 się wam sprawują?

 

Trochę narzekań można w necie znaleźć.....

Ja mam dziwne dźwięki po podłączaniu myszki do portu usb jak przewijam strony www to coś syczy nie wiem co jest.

A może jeszcze słabo moje pamięci się podkręcają chociaż według testów recenzji powinno być dużo lepiej,

ale to może być moja wina za duzo opcji jest w biosie i pewnie nie ogarniam tej kuwety:)

Edytowane przez marcin_81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej myszce tez dziwnie scroll terkocze ale chyba te logitechy tak maja [taki joke] :P co do o/c ramow to nie sprawdzalem

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej myszce tez dziwnie scroll terkocze ale chyba te logitechy tak maja :P co do o/c ramow to nie sprawdzalem

ale ten dźwięk wydostaje się z płyty a nie z myszki, na poprzedniej płycie asusa z chipsetem nForce 570 nie miałem tych dźwięków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten dźwięk wydostaje się z płyty a nie z myszki, na poprzedniej płycie asusa z chipsetem nForce 570 nie miałem tych dźwięków.

Miałem takie coś swojego czasu na płycie ECS na Socket 478... też coś na płycie tykało podczas przewijania scrollem. Tak więc jest to możliwe ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś objawy zacinania/przycinania podczas gier??

Ja też posiadam tą płytke i żadnych przycinków w gierkach nie zuważyłem. Tylko i wyłącznie zdażyło się raz ale to była wina cool&quiet.

Płyta jest super mogła by mieć troche więcej timingów dla ramów w biosie ale ogólnie nie jest żle po niciśnięciu ctr+f1 jest tego więcej.

Edytowane przez mumin027

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...