Skocz do zawartości
Juzef

Hp Nc6000 - Rozbudowa Ramu

Rekomendowane odpowiedzi

Oh, hai!

Mam przymiar na wymianę RAMu w HP NC6000. Obecnie latam na dwóch kościach 512MB, a zamierzałbym zapodać 2x1GB, czyli ile maszynka może maksymalnie.

I tu nasuwa się pytanie, czy każde pamięci będą z nim działać, jak należy, czy też jakiejś firmy należy się wystrzegać? Zauważyłem ten oto ponętny komplecik. Po parametrach technicznych zdają się pasować, czy więc jest szansa, że się nadadzą?

kthxbai

Juzef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety może być różnie:(. Pomijając fakt że notek obsłuży 2 GB, może być po prostu problem z kompatybilnością z tymi kośćmi. Ja sam na moim HP nc4000 chcąc rozszerzyć RAM przewałkowałem kilka różnych kości ( Kingston, GoodRam, Corsair - a więc raczej markowych) i niestety bez efektu ( zadowalającego ). Na Allegro są ( albo były - bo ostatnio nie śledziłem tego ) bodajże co najmniej dwie firmy które sprzedają kości dedykowane do starszych modeli laptopów. Ja kupiłem właśnie w takiej firmie i dopiero wtedy zadziałało to z moim notkiem.

Edytowane przez Kharibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zapleśniały kotlet, ale odkopię: kupiłem dwie kości DDR 333MHz - Microna i GoodRama. Micron wsadzony sam jak i z dotychczas uzywaną kością Samsunga 512MB lata świetnie. Natomiast GoodRam nie śmiga w żadnej konfiguracji, ani sam ani z którąkolwiek inną kościa w którymkolwiek gnieździe. Po zainstalowaniu tej kości odpalam kompa, zaczyna mielić i przez wyświetleniem logo HP gaśnie. Parę sekund, włacza się znów i znów gaśnie - lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również odświeżam stary temat, ponieważ również chcę dokupić pamięci do mojego HP NC6000, jakiej firmy polecacie? czy Microna 2 x po 1GB ?

Kharibi pisałeś o dwóch firmach, możesz zdradzić jakie to są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...