Skocz do zawartości
malin87

Lenovo Ideapad Y550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem "świeżym" na forum, ale mam nadzieję ze temat jeszcze się komuś przyda. Piszę, gdyż nie znalazłem wcześniej postów na temat tego lapa.

Jestem zainteresowany kupnem lenovo y550 (dokładnie http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_netb..._content=69495). Wszystko byłoby fajnie, oprócz tego procesora T3400..:/ Niestety nie jest on najlepszy (przynajmniej jeśli idzie o cache i fsb, bo na żywo oczywiście nie testowałem). Stąd moje pytanko: Czy byłaby możliwość wymiany w przyszłości procesora na taki, o większej pamięci CACHE i FSB? np na P8400? Ewentualnie od czego zależy taka wymiana procesora ? Wiem, że od płyty głównej, ale jak dokładnie to sprawdzić, czy ona da rade z silniejszym prockiem?:)

Dodam, że obecnie, kupując ten sam lapek w zestawie z droższym prockiem, różnica jest ok 700zł, więc tyle ile kosztuje sam nowy procesor P8400 ;)

 

Pozdrawiam, malina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj

 

Ja jakiś czas temu też tak o tym rozmyślałem i powiem ci tak co ja o tym sądzę. Na pewno wydaje mi się, że wymiana procesora nie jest wielkim problem o ile jest dostęp przez odkręcaną klapkę pod spodem.

 

A co do wydajności P8400 względem T3400 to na pewno P8400 jest szybszy ale chyba tylko na wykresach, zbyt dużej zmian w wydajności podczas normalnej pracy nie zauważysz, wieć jak nie widać różnicy to po co przepłacać :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...