Skocz do zawartości
koszalek

Szukam Programu Do Zarządzania Notatkami

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam darmowego programu do zarządzania w strukturze drzewa notatkami (ale wszystko w jednym pliku oczywiście, nie żadna przeglądarka plików tekstowych) tak jak to jest w programie TreePad (http://www.treepad.com/) tylko że bardziej rozbudowany nieco- tzn np możliwość podstawowych funkcji formatowania tekstu.

 

P.S. Nie chcę żadnych karteczek do wieszania na pulpicie i innego badziewia bo to całkiem co innego.

 

Jakby był to program na hasło lub jeszcze lepiej -z szyfrowaną bazą danych tak jak np w przypadku KeePass to by było super ;)

 

Nie chodzi mi też o organizery wszelakie. Bo potrzebuje program na jakieś teksty krótkie i tego typu notatki.

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tu: http://programy.pcworld.pl/kategoria/pc_26....notatniki.html Szukamy poodbnego softu, zobacz ten co nizej podlinkowalem.

 

Podczepie sie, jak pisalem szukam poodbnego programu. Prawie ideal jak dla mnie to ten http://aignes.com/notebook.htm tyle, ze w wersji PRO, a klucza do niej sie nigdzie nie doszukalem. Tak wiec jezeli ktos dysponuje takim to prosze o kontakt na PW. Brakuje mi tylko jeszcze zapezpieczenia dostepu do programu haslem (z szyfrowaniem bazy plikow) i mozliwosci dodawania plikow dokumentow i graficznych.

 

koszalek co do szyfrowania i jednego pliku, to np. TrueCrypt rozwiazuje sprawe. Tworzysz 10mb zaszyfrowany plik w tym programie, wrzucasz do niego notatnik i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem kilka programów jeszcze:

- NoteCase - bardzo dobrze zapowiadający sie program ale nie ma obecnie opcji drukowania i ma nie wygodne wyszukiwanie

- KeyNote - autor nie rozwija już projektu, ale może kiedyś do niego powróci. Program fajny ale ma dużo błędów zniechęcających do jego używania.

- EasyNotes - ciekawy program, może sie kiedyś rozwinie. Obecnie brak wyszukiwania, co go dyskwalifikuje. Brak szyfrowania.

- TreeDBNotes - przyjemny program, rozbudowany. W wersji freeware- nie zarejestrowanej nie ma możliwości szyfrowania bazy danych. Wadą programu jest spora objętość bazy danych. Zastanawiałem sie nad zakupem programu ale nie ma informacji o firmie, jest tylko strona która jest podobno firmą... podejrzane, więc sie wstrzymałem. Cóż to za firma co żadnej informacji o sobie nie podaje??!!

- TreePad Safe - fajny program. Umożliwia oczywiście szyfrowanie. Wada- gdy poruszam sie po drzewie katalogów/plików to pulpit sie z każdym wyborem gałęzi odświeża... Płatny program ;/

- NoteKeeper - w dziwny sposób szyfruje bazę danych, jest to podejrzane i przez ten "brak" szyfrowania rezygnuję z niego. Autor ma w zamiarze wiele zmian w programie- rozwija go. Ale szyfrowania zapewe nei zmieni a jest to denerwujące.

- Evernote- płatny, w wersji free jest adware. Na win 2000 nie da sie go zainstalować, trzeba co najmniej XP

 

Ja obecnie używam KeyNote. Z tych powyższych go wybrałem. Przyjrzę sie jeszcze innym programom.

Edytowane przez koszalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tmp7

...darmowego programu do zarządzania w strukturze drzewa notatkami (ale wszystko w jednym pliku oczywiście, ... ... z możliwość podstawowych funkcji formatowania tekstu.

...

Jakby był to program na hasło lub jeszcze lepiej...

...

No to zdradzę ci sekret :) - jakiś czas temu stworzyłem samemu program tego typu. Jak narazie działa, ale można tylko edytować pliki tekstowe, bez formatowania i bez struktury drzewiastej. Szyfrowanie oczywiście jest i to bardzo mocnym algorytmem. Oczywiście w przyszłej wersji na pewno będzie "struktura drzewiasta" i jeszcze kilka bajerów.

 

p.s.

a napisałem samemu, bo wkurzyłem się - też potrzebowałem i nie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie używam KeyNote. Dosyć dobry, ale ma sporo niedociągnięć. Nie ma błędów- errorów itd ale różne niedociągnięcia- np coś nie działa do końca tak jak powinno- wiele jest takich niedociągnięć denerwujących bardzo, np tworzę sobie np styl, zaznaczam inny tekst i używam tego stylu- nie zmienia tła tekstu jeśli tekst ma jakiś inny niż biały kolor tła, jeśli ma biały to zmieni na inny który jest zapisany w tym stylu... Po zastosowaniu stylu dla tekstu, próbując zwykłym sposobem sformatować- nie reaguje- trzeba pokombinować i dopiero sie uda. Przeciętny użytkownik pewnie nie zauważy większości niedociągnięć, ale ja w każdy program staram sie rozpracować- poznać go na wylot i poznaję właśnie wszystkie błędy i później sie denerwować muszę że nie działa wszystko jak powinno.

 

Wcześniej znalazłem program TreePad (w darmowej wersji tylko podstawowe funkcje)- tam wszystko notowałem, ale zrobił sie dla mnie bardzo nie wygodny. Bez formatowania tekstu, gdy ma sie zapisanych dużo informacji to nie wygodnie jest. Z formatowaniem zamiast robić setki podkatalogów można zrobić sobie nagłówki działów i łatwiej jest coś znaleźć bez szukajki, lepiej sie przegląda.

 

Umiejętność programowania- dobra rzecz, jak sie jest dobrym to można tworzyć programy takie jakie chcemy- np w stylu KeyNote czy TreePad. Ja obecnie jestem na poziomie podstaw Pascala ;/

 

Po zastosowaniu stylu dla tekstu, próbując zwykłym sposobem sformatować- nie reaguje- trzeba pokombinować i dopiero sie uda.

sformatować- chodziło mi o wybranie innej czcionki przede wszystkim bo inne funkcje formatowania raczej wszystkie dobrze działają. Edytowane przez koszalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też swego czasu szukałem, używałem trochę evernota, po czym odkryłem Microsoftowy OneNote i od tamtej do tej pory używam go namiętnie codziennie. Jeden z lepszych jakie widziałem. Program jest na płytce MS Office for students and home use.

 

Co prawda notatki nie są w typowej strukturze drzewiastej, ale masz za to 4 poziomy zakładek - czyli w sumie jako takie drzewo jest, tylko inaczej zaprezentowane :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...