Skocz do zawartości
DooDoo

Amd X2 6400+ I 3dmark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam sprzęcik jak widać w podpisie, nie znam się na OC więc wszystko jest na deafult settings.

Ściągnąłem 3DMarka 2006, puściłem widoczki, niech sobie lecą, i tak pierwszy test - zadowolony siedzę, drugi spoczko... na trzecim teście zaczęło pracować CPU i ciach ciach ciach...FPS skakał od 0 aż do 1!

Następnie po dwóch takich przebolałych testach poszedł test VGA i już wróciło wszystko do płynnej normalności...

 

Po 3DMarku puściłem test procesorów programem StressPrime2004 i nie było żadnych warrning'ów ani error'ów.

 

Powiedźcie czy tak ma być czy to jakiś błąd, bug czy jakaś inna świnia?

 

 

Nie ukrywam, że w zasadzie od początku kupna kompa (data zakupu - luty 2008) mam z nim dziwne problemy, niektóre już rozwiązane (wystarczyło zaktualizować BIOS na MB) a niektóre się poprawiły i pojawiły się nowe... są to niewielkie problemy bo komputer większość czasu chodzi stabilnie (albo tak mi się wydaje), ale to zaledwie około 75% całości czasu jak jest włączony. Już sam nie wiem co to może być i dzisiaj właśnie wpadłem na taki pomysł z tym prockiem.

 

Poradźcie czy wysyłać na gwarancje? (Teraz wymieniają na całkiem fajne sprzęty podobno serie 6400+ i 6000+ - mój kolega wysłał 6000+ i dostał AMD PHENOM 8650)

 

Czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kolega wysłał 6000+ i dostał AMD PHENOM 8650)

 

Moim zdaniem dostał słabszy procek :)

 

Dla Athlonów X2 1-2fps w 3dmsmarku to norma, jak kolega wyżej pisał. Ja mam tak samo.

 

p.s. Nigdy nie sugeruje się 3Dsmarkami - W grach wszystko "gra" ? Czyli nie ma co szukać na siłę problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź...w takim razie mam MB do gwarancji...aczkolwiek raz już była i "TEST OK" wróciła.

 

Dzieją się u mnie dziwne rzeczy, znaczy się na przykład przy ładowaniu systemu gdy przychodzi do wyboru USER'A, wpisuje hasło i muszę jeszcze ze 2 minuty czekać aż się załaduje, system stawiałem nowy niedawno i od początku takie problemy. Druga rzecz - gra Colin DIRT - potrafi się zwiesić cały komputer, kombinowałem z ustawieniami myślałem, że sprawa załatwiona ale znowu po jakimś czasie się zawiesił kilka razy. Kolejna sprawa - gra assassin creed - nie mam całego dźwięku w tej grze...tzn w niektórych momentach go w ogóle nie ma! Instalowałem najnowsze stery do MB, bo kartę muz. mam integre. I nic nie poprawiło... - Gra Mirorrs Edge - no najdłużej to z 20 minut pograłem...potem totalna zwiecha...i tutaj problem się powtarza ciągle...

 

F.E.A.R. 2 odpalam i jest wszystko cacy!

 

Czy to w takim razie może być MB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź...w takim razie mam MB do gwarancji...aczkolwiek raz już była i "TEST OK" wróciła.

 

Dzieją się u mnie dziwne rzeczy, znaczy się na przykład przy ładowaniu systemu gdy przychodzi do wyboru USER'A, wpisuje hasło i muszę jeszcze ze 2 minuty czekać aż się załaduje, system stawiałem nowy niedawno i od początku takie problemy. Druga rzecz - gra Colin DIRT - potrafi się zwiesić cały komputer, kombinowałem z ustawieniami myślałem, że sprawa załatwiona ale znowu po jakimś czasie się zawiesił kilka razy. Kolejna sprawa - gra assassin creed - nie mam całego dźwięku w tej grze...tzn w niektórych momentach go w ogóle nie ma! Instalowałem najnowsze stery do MB, bo kartę muz. mam integre. I nic nie poprawiło... - Gra Mirorrs Edge - no najdłużej to z 20 minut pograłem...potem totalna zwiecha...i tutaj problem się powtarza ciągle...

 

F.E.A.R. 2 odpalam i jest wszystko cacy!

 

Czy to w takim razie może być MB?

Akurat Dirtem bym się nie przejmował jest po prostu zle napisany i na najlepszych sprzętach chodzi jak by chciał i nie mógł.

Podejrzewam błędy pamięci operacyjnej spowodowane za niskim napięciem. Daj 2.1V (wartość deafult to 1,8V która jest za niska dla pamięci 800Mhz Cl4 i dla niektórych CL5) na Ram i zobaczysz co się będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie temp?

Dysk przeskanuj czy nie ma badów.

Na ile pamięci są ustawione? Zobacz w cpu-z.

 

Temperatura w BIOSIE: CPU 59st, onboard 48st

Dyski przeskanowane i żadnych błędów

3278384[/snapback]

Akurat Dirtem bym się nie przejmował jest po prostu zle napisany i na najlepszych sprzętach chodzi jak by chciał i nie mógł.

Podejrzewam błędy pamięci operacyjnej spowodowane za niskim napięciem. Daj 2.1V (wartość deafult to 1,8V która jest za niska dla pamięci 800Mhz Cl4 i dla niektórych CL5) na Ram i zobaczysz co się będzie działo.

 

Pamięci miałem o dziwo na 2.1V także zostawiłem na takim napięciu... (mam szalonego kierownika co wszędzie podnosi napięcie - pewnie jak sprawdzał co może się dziać u mnie w kompie to podniósł je i zostawił :D )

A jeżeli chodzi o DIRTA to wkurzam się bo zostały mi dwa poziomy do zakończenia kariery i kurde zawiesza się chwile po starcie jak ruszam w wyścigu....:|

 

Jakieś inne pomysły? :|

Edytowane przez DooDoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury dość wysokie. Ale powinno być OK. Zastanawia mnie napięcie na CPU 1.2V to za mało dla Windsora na 3,2Ghz Daj mu 1.3V-1.4V I się uspokoić powinnien. tylko czy chłodzenie wyrobi się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp. w stress czy idle?

Przepraszam, ale nie wiem naprawdę o co chodzi.... stress? czy idle???

 

 

Temperatury dość wysokie. Ale powinno być OK. Zastanawia mnie napięcie na CPU 1.2V to za mało dla Windsora na 3,2Ghz Daj mu 1.3V-1.4V I się uspokoić powinnien. tylko czy chłodzenie wyrobi się...

OK. Ale jak to zrobić? :/ spróbuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W spoczynku czy pod obciążeniem?

Skanowałem dyski, po skanowaniu jak restartowałem kompa wskoczyłem do biosu i sprawdziłem temp.... także raczej jakiegoś nadwyraz wielkiego obciążenia nie było.

 

 

 

 

CPu, chipset HT voltage podniosłem na 1.35V i jak narazie zmian żadnych nie zauważyłem

Edytowane przez DooDoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma wyłączone (pewnie) C&Q więc temperatura w stresie niewiele będzie większa (MAX 65-70) a Windsor spokojnie radzi sobie z taką. (Testowałem to he he przy 110 komp się wiesza Brisbane przy 114 he he dodam że oba procesory pracują po dziś dzień nic im się nie stało po tych testach) Wydaje mi się że z płytą Asusa CPU-Z powinnien dobrze działać. Dał bym prockowi z 1,4V, a co do testów nie zawsze są wiarygodne, zwłaszcza jak robił je ktoś kto za bardzo się na tym nie zna (bez obrazy ale za krótko trwały po prostu)

Wspomnę o tym żę chipset ma nadwyraz wysoką temperaturę... Ja winił bym go za jakieś zwisy ale to przypuszczenie tylko...( powinny być mniejsze GA-M55Plus S3G ma w standardzie tak wysokie ale to inna bajka)

Edytowane przez stasio1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma wyłączone (pewnie) C&Q więc temperatura w stresie niewiele będzie większa (MAX 65-70) a Windsor spokojnie radzi sobie z taką. (Testowałem to he he przy 110 komp się wiesza Brisbane przy 114 he he dodam że oba procesory pracują po dziś dzień nic im się nie stało po tych testach) Wydaje mi się że z płytą Asusa CPU-Z powinnien dobrze działać. Dał bym prockowi z 1,4V, a co do testów nie zawsze są wiarygodne, zwłaszcza jak robił je ktoś kto za bardzo się na tym nie zna (bez obrazy ale za krótko trwały po prostu)

Wspomnę o tym żę chipset ma nadwyraz wysoką temperaturę... Ja winił bym go za jakieś zwisy ale to przypuszczenie tylko.

 

 

Potestuję go dłużej dam prockowi 1.4 i będę obserwował komputer...jutro wieczorem dam znać czy coś się zmieniło

 

 

EDIT:

 

Testowałem wczoraj procesor prawie 11 godzin(po podniesieniu napięcia; program stressprime2004), zawsze była informacja, że test passed...także wszystko w porządku raczej z procesorem.

Natomiast po podniesieniu napięcia zauważyłem zmiany, tj.: szybciej się zwiesza w DIRCIE, przycina mi się do tego gra SPELLFORCE 2, która wcześniej chodziła płynnie. Ogółem tak jakby komp chodził ciutke wolniej. innych zmian niestety nie zauważyłem.

Edytowane przez DooDoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi się teraz jedna myśl... Zmień chłodzenie na procesorze. To ono wali w tym wypadku na 100% sprawę. Proponuję zakup jakiegoś AC Freezer 64 lub Pentagram Karakum (chyba tak się to pisze)

 

PS. Jakie masz BOXowe chłodzenie na 6400?? Takie z Hetpipami czy zwykły radiator?? Mi do 6000+ dali takie z hetpipami i pamiętam że dawało radę na 3,2Ghz śmigać.

Kompa sam składałeś czy komuś to zlecałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.....

 

 

 

Chłodzenie na procesorze mam takowe zwykłe co dają do zestawu.... wentylator na górze, pod radiator...z wystającymi...mhmm...jak to nazwać...no nie wiem...nie kojarze co to te heatpipyy były.....kompa składał mi kolega z pracy...zna się na tym bo pracuje w serwisie komputerowym..także ze składaniem nie było źle...złożony komp wyśmienicie...

 

 

Nie wiem...ale kurde chyba mam rozwiązanie... po tych przestawianiach w BIOSIE w końcu mi dzisiaj wysiadł całkiem...nie chciał odpalić...UMARŁ... "zdeafaultowałem"BIOS i dalej nie chciał ruszyć...chociaż była znaczna poprawa bo pamięci piskały dobrze....bios się otwierał...itp itd...ale systemik nie...

Odłączyłem hdd 1TB.... i zadziałało...chyba to ten hdd mi chrzanił wszytko... mogła być taka opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że pracuje w servisie kolega nie znaczy że dobrze składa PC... Miałem praktyki w takich servisach i wiem co tam się dzieje.

Chłodzenie z opisu wygląda na takie z Hetpipami więc niby powinno dawać radę. Dysk.... hmmm nie wiem nie powiem bo nie znam jego konfiguracji itp.

Edytowane przez stasio1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był dysk...

 

 

Wymieniłem MB Procka i Pamięć.... HDD 1TB się...spalił... i razem z nim około 800gb danych...:(

 

bez niego chodziło wszystko w porządku...

 

 

a teraz na nowym sprzęcie chodzi jeszcze lepiej...:)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...