Skocz do zawartości
Egeba

Radeon(niescislosci)

Rekomendowane odpowiedzi

WItam!

 

Czytam sobie forum od pewnego czasu i juz sobie wybralem wszystkie komponenty do kompa, najwiekszy jednak problem byl z grafika ale wkoncu sie zdecydowalem na Saphire 9100 64mb(128bit).

I tu sie pojawiaja problemy:

 

-czym sie rozni saphire 9100...., od saphire 9100 atlantis (ten jest tanszy dlaczego)

-w sklepie komputronika jest opis zawansowanych funkcji i radeon9100 ma mniej tych "bajerow" od radeon'a 9000 czemu???(blad w opisie czy naprawde tak jest)[radek 9100;Radek 9000]

 

Acha i jeszcze jedno jak lepiej kupic athlona 1700+ box czy oem + kolerek coler-master CP5-7JdIB-OL(Tutaj do kolerka)

co do tego wentyla to w opisie jest ze ma miedziana plytke, to jest ta co zapobiega skruszeniu rdzenia procka???

 

Pozdrawiam Egeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Herkulesa? Tu napewno nie trafisz na 64bity.

W komputroniku(tam gdzi ekupuje kompa) herkules jest o 69zl drozszy wiec sobie daruje a zreszta w opisie saphira jest napisane ze ma 128bit(a pozatym chyba jest to jakos do sprawdzenia(programowo)),zrezta jak trafie na 64bit'y to zawsze moge wymienic w skalepie na taka jaka byc powinna

 

ps. nikt nie zna odpowiedzi na mioje pytania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepeij kupic xp oemowo i wybrac dobra serie ..coolerek tez soebi jakis dobry wybierz a miedziana plytka jest po to rzeby bylo lepsze przewodzenie ciepla z rdzenia do reszty collera ...i to nie zapobiega ukruszeniu ....a co do grafy to r9000 jest okrojonym r 9100 poprostu .jesli kupujesz r 9100 to wybierz taiego co bedzi mial ladne taktowanie np. 250 /230 o taki bylby wypasik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mo wiesz ja miałem szafirka 8500 VIVO i padło zdrywanie video po 2 miesiącach więc troszke się zraziłem i teraz zamówiłęm herca bo z tego co czytałem ma najlepszy obraz.

A jeśli chodzi o pytanko to ja nie mam zielonego pojęcia. Jak nikt nie będzie wiedział to skontaktuj się z dystrybutorem, oni powinni ci odpowiedzieć ( a wtedy podziel się informacjami ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G woli scislosci :9000 jest zmodyfikowana i nowsza wersja 9100(po prawdzie 8500),niestety pozbawiona 4 potokow.Modyfikacje znacznie zmniejszyly pobor mocy mimo wiekszego taktowania.

Co to za pieprzenie 8O Nie będę tego poprawiał, bo widzę, że piszesz o tym, o czym zielonego pojęcia nie masz......a tematów było milion- oj- SZUKAJ!!!!!! :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G woli scislosci :9000 jest zmodyfikowana i nowsza wersja 9100(po prawdzie 8500),niestety pozbawiona 4 potokow.Modyfikacje znacznie zmniejszyly pobor mocy mimo wiekszego taktowania.

CO?

Chyba Ci sie po<span style="color:red;">[ciach!]</span>lilo :) :lol: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G woli scislosci :9000 jest zmodyfikowana i nowsza wersja 9100(po prawdzie 8500),niestety pozbawiona 4 potokow.Modyfikacje znacznie zmniejszyly pobor mocy mimo wiekszego taktowania.

Tzn. ile ma potoków jak jest 4 pozbawiona? 0? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp.

karte kupuje saphire radeon 9100 64mb(128bit)[co do tego nie mam watpliwosci]

nie chce herkulesa bo jest o 70zl drozszy a dlamnie te 70zl to duzo(najpierw chcialem kupic karte do300zl a i tak kupuje drozsza), jestem ograniczony budzetowo i nie ma sily zebym wydal wiecej kasy, pozatym duzo osub ma tego saphira i nikt na to nie nazeka wiec nie widze problemu, jak wroce do domu to wysle majla do komputronika i sie okaze co i jak z tymi kartami i wtedy napisze co i jak.

 

ps.szukalem na forum wszelkich informacji o radku a tego o co pytam akurat nie bylo (dlategonie napisalem 50 postow do tej pory tylko 2)

 

Pozdrawiam Egeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepeij kupic xp oemowo i wybrac dobra serie ..coolerek tez soebi jakis dobry wybierz a miedziana plytka jest po to rzeby bylo lepsze przewodzenie ciepla z rdzenia do reszty collera ...i to nie zapobiega ukruszeniu ....a co do grafy to r9000 jest okrojonym r 9100 poprostu .jesli kupujesz r 9100 to wybierz taiego co bedzi mial ladne taktowanie np. 250 /230 o taki bylby wypasik

Co ty jadłeś bo obawiam się że ci się na mózg padło. Po pierwsze miedziana blaszka jest własnie po to żeby nie zgnieść rdzenia przy zakładaniu coolera. A rożnica w temp CPU może być góra 1-2 stopnie ale to efekt nie jako uboczny. A z resztą wypowiedzi się zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepeij kupic xp oemowo i wybrac dobra serie ..coolerek tez soebi jakis dobry wybierz a miedziana plytka jest po to rzeby bylo lepsze przewodzenie ciepla z rdzenia do reszty collera ...i to nie zapobiega ukruszeniu ....a co do grafy to r9000 jest okrojonym r 9100 poprostu .jesli kupujesz r 9100 to wybierz taiego co bedzi mial ladne taktowanie np. 250 /230 o taki bylby wypasik

Co ty jadłeś bo obawiam się że ci się na mózg padło. Po pierwsze miedziana blaszka jest własnie po to żeby nie zgnieść rdzenia przy zakładaniu coolera. A rożnica w temp CPU może być góra 1-2 stopnie ale to efekt nie jako uboczny. A z resztą wypowiedzi się zgadzam.

 

 

Yeti sam sobie zaprzeczasz , "gora 1-2 stopnie" to jednak cos pomaga.

a ty odrazu z tekstami na "mózg padło"itd nie łądnie nie ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze to, sa karty ktore ATI zatwierdzila w jakis sposob, ale po co to???, saphira duzo ludzi ma i nie narzeka, a pozatym albo jestem slaepy albo niezauwazylem zadnego radka9100 :?:

 

ps.niezabardzo znam angielski i nie wiem o co tam dokladnie chodzi

 

Pozdrawiam Egeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepeij kupic xp oemowo i wybrac dobra serie ..coolerek tez soebi jakis dobry wybierz a miedziana plytka jest po to rzeby bylo lepsze przewodzenie ciepla z rdzenia do reszty collera ...i to nie zapobiega ukruszeniu ....a co do grafy to r9000 jest okrojonym r 9100 poprostu .jesli kupujesz r 9100 to wybierz taiego co bedzi mial ladne taktowanie np. 250 /230 o taki bylby wypasik

Co ty jadłeś bo obawiam się że ci się na mózg padło. Po pierwsze miedziana blaszka jest własnie po to żeby nie zgnieść rdzenia przy zakładaniu coolera. A rożnica w temp CPU może być góra 1-2 stopnie ale to efekt nie jako uboczny. A z resztą wypowiedzi się zgadzam.

 

 

Yeti sam sobie zaprzeczasz , "gora 1-2 stopnie" to jednak cos pomaga.

a ty odrazu z tekstami na "mózg padło"itd nie łądnie nie ładnie.

SOry poniosło mnie przepraszam ale dostałem liścik z MON-u.

A co do mojej wypowiedzi to dalej uważam że to efekt uboczny przy 40C to 1-2 stopnie to nic a to że rdzeń jest chroniony to dużo znaczy. A czasem CS wogóle nie powoduje spadku temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...