Skocz do zawartości
Krydor

Athlon 64 3000 + Dfi Infinity

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widac sprzecik jest juz bardzo stary i chce z niego wycisnac jak najwiecej. A procek ma spore mozliwosci.Na poczatek mam pytanie po przeczytaniu poradnika odnosnie overclocku. Na nforce wraz ze zwiekszaniem czestotliwosci magistrali nie zwieksza sie czestotliwosc taktowania PCI? co ma wplyw na dysk, kart dzwiekowe itp Temp monitoruje ale mam pyta odnosnie napiecia. Moge bezkarnie zwiekszac czestotliwosc magistali i nie zmieniac v procka poki system sie uruchamia? Mam wtedy pewnosc ze napiecie jest stabilne? Narazie chce wykrecic do 3000@2500. Czytalem ze na standardowym napieciu chodza te procki bezproblemowo? HT mozna bez problemu przekroczyc 1000? Daje to cos? Czy utrzymywac w granicach normalnej wartosci?

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedziesz jechać z FSB w góre bez podnoszenia napięcia , dojdziesz do granic mozliwosci procka i :

A) zaczna sie restarty lub zwisy

B) system juz nie wstanie - jesli przesadziles ( wtedy nie obejdzie sie bez resetu biosu clrCmos )

 

Co do HT powinno być moliwie blisko wartości 1000 ( lepiej mniej niż więcej z tego co mi wiadomo )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedziesz jechać z FSB w góre bez podnoszenia napięcia , dojdziesz do granic mozliwosci procka i :

A) zaczna sie restarty lub zwisy

B) system juz nie wstanie - jesli przesadziles ( wtedy nie obejdzie sie bez resetu biosu clrCmos )

 

Co do HT powinno być moliwie blisko wartości 1000 ( lepiej mniej niż więcej z tego co mi wiadomo )

Co do HT dodam że płyta pokroju DFI powinna dać radę nawet 1200 ale to tylko przypuszczenie, mój kiepski Gigabyte daje HT 1300 na napięciu HT link +0,2V

Napięcie zwiększać można bezkarnie do 1,6-1,9V to zależy od procesora (podobno skraca to jego żywotność, szczeże nie widziałem jeszcze zepsutego Athlona 64 przez za wysokie napięcie na mojego 6000+ dawałem 1,9V to płyta główna nie wytrzymała tego długo (Abit KN9)

Więc jeśli coś ma nie wytrzymać to w 99% przypadkach jest to płyta główna. Sądząc że jest to DFI powinno dobrze ciągnąć, ale to kolejne przypuszczenie. (płyta jest już leciwa pewnie więc kondesatory nie są już tak sprawne jak kiedyś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrecilem procka do 9 x 280 czyli 2520. Miedzy 2200 a 2350 wszystko dziala stabilnie bez podnoszenia napiecia. Na wspomnianym 2520 komp sie wieszal dlatego stopniowo zwiekszalem napiecie. Na 1.5v przeszedl Super Pi jednak na Prime 95 torture test juz wyskakiwal error po min. Zwiekszalem napiecie stopniowo dochodzac do 1.6v. Jednak w torture test wyskakuje error na 7min. Wtedy temp max 50*C. Jechac dalej z napieciem? Jaka wartosc jest bezpieczna zeby nie uszkodzic procka? Czy mozna uznac ze komp bedzie pracowal stabilnie gdyz normalnie chyba nie bedzie obciazony jak w torture test?

 

Odnosnie HT czytalem ze przekroczenie 1000nic nie daje i lepiej zawsze utrzymac w granicach ponizej 1000. Przykladowo teram mam ustawione 280x3=840

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem wiecej czasu. Wykrecilem procka na 279 x 9 czyli 2511 na napieciu 1.575. Puscilem Torture test Large FFT. 15 min zadnego bledu. Temp max 62*C. Temp teraz miedzy 38 a 40*C. Jutro bede krecil ram. Mam 4 pytania. Po pierwsze czy ten test waszym zdaniem jest wiazacy? Po drugie - czy waszym zdaniem uda sie jeszcze cos wycisnac z tego proca?(went boxowy i nie zamierzam kupowac innego nie oplaca sie,a sadze problemem moze byc temp). Trzecie pyt - HTT mam 3x279. Nie chcialem przekraczac 1000, czytalem ze lepiej jezeli jest mniej. Nie ma spadku wydajnosci. To prawda? Czwarte - ostanio jak krecilem proca wyskakiwaly mi errory w prime 95 po 7min, mozliwe ze powodem byl ram, gdyz byl tez niezle podkrecony, a large fft wykorzystuje some ram tested? Dlatego tym razem zmniejszylem ponizej nominalnej czestotliwosci. I jezel osiagnalem stable procka to jak potem testowac wykrecony ram i proc. Samym programem do sprawdzania stabilnosci ramu?

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s939 Venice. Nie pamietam rewizji a nie chce mi sie rozkrecac hmm ale w everescie chyba bedzie? Tylko gdzie?

 

Seria Dh-E6 nr wydania 00020FF2h. To czy nie ;)?

 

Stable to moze jechalo ale czy to ma jakis wplyw na zwiekszenie wydajnosci i jak to sprawdzac?

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...