Skocz do zawartości
crackers

Ti4200 --> Ti4600... czy to możliwe?!

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak: za parę dni przyjdzie mój Ti4200 Albatrona, no i podobno się kręci z 250/513 (pamięci Samsung 3.6ns) na 320/650, a przynajmniej tak się im tutaj podkręcił. W każdym razie Ti4600 ma 300/650, więc:

1) Czy można wgrać biosa z 4600 do 4200 wiedząc, że karta wytrzyma 300/650 ?

2) Jeśli tak, to czy dętki wyrkyją go jako 4200 czy jako 4600 ?

3) Jeśli nie, to czy można zmienić w biosie do 4200 chipset info i czy wtedy wykryje go jako 4600 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz sprawdzic, mysle ze nie ma duzego rysyka jesli zapiszesz standardowy bios i masz jakas karte osobna na pci graficzna, wrocisz bez problemu do starych ustawien jesli bios bedzie zle dzialal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zmień ustawienie w biosie na gf 4600 i taktowanie na 300/650. resztę zostaw jak jest, powinien wykrywać jako 4600 (wykrywa to po którymś z numerków ID).

 

czym flashować bios na gf4 mx440 i jak, z dyskietki startowej? parametry jakieś w linii poleceń?

plis help bp chcę wgrać na stałe wyższe taktowanie i nie mam nazwy karty przy starcie kompa. jakie taktowanie ma mx460 ? wie ktoś ? 290/450 chyba, nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx, jednak na moim mx440se nie wyciągnę tyle.

wpiszę mu pełne mx440 czyli 270/400. zawsze wygląda lepiej chociaż i 350/450 wytrzymuje.

a z tym GF 4600 może się udać, spróbuj to się przekonasz. w razie niepowodzenia nic się nie spali, tylko nie wstanie.

wsadzasz wtedy jakąś grafę na pci i flasciach!esz bios na ten co miałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crackers co Cię tak to boli. Czy naprawdę męczy Cię zmiana częstotliwości w sterowniku ? Mój kumpel ma MSI GF4Ti4200 i też psoko idzie mu jakieś 210/650 czyli nieco wiecej niż ma Ti4600. Po co kombinowac z biosem. Rozumiem jeszcze zabawę na poziomie swojej karty, ale z tym Ti4600 to przesada. Czy nie możesz po prostu przy wgrywaniu biosa ustawić odpowiednie dane. Po co Ci bios z GF4 Ti4600 ? Powórzę jednak swoje zdanie: ja bym nie ryzykował, bo po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby zmienic id karty z ti4200 na ti4600 trzeba przelutowac rezystorek z tylu karty,zmiana biosu poza innym taktowaniem nic nie da.Pozatym jak wgrasz bios od 4600 to mozesz zobaczyc krzaki,to ze Twoje pamieci chodza na 650 nie znaczy jeszcze ze chodza na 650 przy timingach jakie sa w biosie 4600,jestem nawet pewny ze nie :D.jak juz ktos napisal nie baw sie w zadne biosy tylko podkrec karte z poziomu sterownika i wyniki bedizesz mial na poziomie 4600,a tak btw nie lepiej bylo kupic radka 9500pro zamiast tego albatrona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak btw nie lepiej bylo kupic radka 9500pro zamiast tego albatrona :D

...akurat kasiorki brakło :D

Tak btw... jaki id ma 4200, a jaki 4600, a jak ktoś mógłby podać gdzie to jest wypisane, to byłbym mu baaardzo wdzięczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...