Skocz do zawartości
McGan

9800gx2 + Gtx285

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka!

 

Słuchajcie, mam dość irytujący problem. Mianowicie mam teraz w kompie kartę 9800GX2 z bloczkiem wodnym (produkcji EK, wersja Acetal).

 

Teraz o co chodzi? Chcę zakupić kartę GTX285 i wrzucić na nią też blok wodny (także od EK). Zastanawiam się jednak, co z 9800GX2?

Czy mogę ją zostawić jako drugą kartę w kompie? Jak to wtedy działa?

 

A może w ogóle nie ma sensu wymieniać grafiki?

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez McGan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chodzi ci o SLI

 

ale do takiego połączenia dwóch kart potrzebne sa dwie takie same karty np 2x 285 lub 2x 9800GX2

 

Imo dużo nie zyskasz na wymianie karty, ale zawsze lepiej miec jednordzeniowego potwora a nie kanapkę :P

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@McGan

 

Czy Twój Q6600 z sygnaturki naprawdę chodzi na tym zegarze?Bo jeśli nie kręcisz to ani posiadanie 9800GX2 czy zakup nowej topowej karty nie ma sensu.Grafa jest ograniczana.Najpierw podkręć proca i wtedy sprawdż czy wydajność Cię nie zadowala :wink:

Edytowane przez demczog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

 

Słuchajcie, mam dość irytujący problem. Mianowicie mam teraz w kompie kartę 9800GX2 z bloczkiem wodnym (produkcji EK, wersja Acetal).

 

Teraz o co chodzi? Chcę zakupić kartę GTX285 i wrzucić na nią też blok wodny (także od EK). Zastanawiam się jednak, co z 9800GX2?

Czy mogę ją zostawić jako drugą kartę w kompie? Jak to wtedy działa?

 

A może w ogóle nie ma sensu wymieniać grafiki?

 

Pozdrawiam!

Oczywiście, że możesz kupić GTX'a i wpiąć go razem z 9800GX2, ale nie w SLI. Jedną z tych kart musiałbyś wybrać jako główną tzn. zajmującą się grafiką i wpiąć ją w pierwszy slot PCIEx16. Druga natomiast powędrowała by w drugi slot i robiła by za kartę od fizyki. Jeżeli użyłbyś 9800GX2 w takim modelu to musisz wiedzieć, że tylko 1GPU będzie wtedy wykorzystane do fizyki, a drugie GPU będzie "leżało odłogiem". Lepszym więc rozwiązaniem byłoby użycie GTx'a jako karty od fizyki bo wtedy 9800GX2 byłby w pełni wykorzystany. Z drugiej jednak strony w takim rozwiązaniu marnowany jest potencjał GTX285 (w końcu GTX jest mocniejszą kartą niż 9800GX2).

 

Na twoim miejscu (a jestem w podobnej sytuacji - również posiadam 9800GX2 i szykuję się do zmiany na coś mocniejszego w SLI) albo dokupiłbym drugą 9800GX2 i stworzył konfigurację Quad SLI, albo poczekałbym (i ja osobiście taką opcję póki co wybrałem) na G300. Jak mawiają śpiesz się powoli, zwłaszcza, że karty o których mówimy do tanich nie należą.

 

@Demczog ma absolutną rację.

Bez kręcenia quada (CPU) to raczej szału nie będzie, więc lepiej o tym pomyśl jak jeszcze tego nie zrobiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO sprzedaj 9800Gx2, kup 285 i do tego jakieś może chłodzenie na procka.. Po co ci jedna do fizyki? I tak tego nie wykorzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym na jego miejscu nic nie kupował i nic nie sprzedawał. IMHO lepiej najpierw zainwestuj w dobrą platformę. Może być nawet na AMD, bo taniej. A potem ew. wymienił grafę. Ja bym specjalnie nie spieszył się z jej wymianą. Różnice w wydajności nie są aż tak ogromne, a po za tym rynek gier na PC jest w opłakanym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...