Skocz do zawartości
MaTiX_lama

Tuner Tv Zewn. Z Dvb-t (mpeg4) I Hdmi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję jakiegoś dobrego zewnętrznego tunera TV (takiego, który działa bez włączonego kompa). TV będzie podłączony do monitora Samsung 24' - więc musi obsługiwać rozdzielkę 1920x1200 i mieć złącze HDMI. Chciałbym także, aby posiadał także tuner DVB-T MPEG4. To tyle, co do wymagań. Prosiłbym o polecenie jakiegoś modelu ;)

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Jest coś takiego co spełnia kryteria i nazywa się Ferguson FT 8300 HD (nie testowałem czyli nie wiem czy jest dobre)

Jeśli komputer jest cichy i pobiera mało prądu to taka skrzynka wydaje się wątpliwym nabytkiem w miejsce małego tunera USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten Ferguson FT 8300 HD ma także tuner TV analogowej? Bo jeśli nie, to odpada ;)

 

Jeśli komputer jest cichy i pobiera mało prądu to taka skrzynka wydaje się wątpliwym nabytkiem w miejsce małego tunera USB.

Może i tak, chociaż wolałbym coś, co nie wymaga kompa do działania. W sumie to zamierzałem kupić telewizor LCD, ale doszedłem do wniosku, że kaska mi się przyda na co innego ;) Poza tym mam niemiłe doświadczenia z tunerami TV do kompa. Głównie przez mój panoramiczny monitor. Teraz mam tuner Compro (model w sygnaturce) i w standardowym software nie da się ustawić zoomu tak, żeby obraz był na pełnym ekranie w normalnych proporcjach (albo jest rozciągnięty na boki, albo są takie dwa czarne paski po bokach), a ja chciałbym zrobić tak, żeby kawałek obrazu z góry i z dołu był obcięty. Udało mi się takie coś zrobić w programie ChisTV, ale on nie współpracuje z tym Compro (nie ma dźwięku, nie da się zmieniać kanałów). Także gdyby mi ktoś polecił jakiś model, który by mi bez problemów współpracował z ChisTV albo w standardowym software dało by się obcinać górę i dół obrazu (żeby dopasować obraz TV 4:3 do mojego monitora 16:10) to zastanowiłbym się nad jego zakupem ;)

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

A czy ten Ferguson FT 8300 HD ma także tuner TV analogowej? Bo jeśli nie, to odpada ;)

...

Nie wiem nic więcej na temat tego urządzenia niż to co wynika z opisu na stronie producenta.

System automatycznej konwersji PAL-NTSC-SECAM sugeruje że TV analogowa też jest ale opis nie jest jednoznaczny.

http://www.ferguson-digital.eu/pl/telewizj...ft-8300-hd.html

Komputer ma tą przewagę że można czasem jako tako dobrać oprogramowanie a w takim urządzeniu trzeba zdać się na jednego

producenta oprogramowania, co w praktyce wymaga sprawdzenia przed zakupem jak to działa.

Osobiście wolę komputer (nawet gdyby miał być dedykowany tylko do TV) ze względu na elastyczność w modyfikacjach.

W komputerze można zmienić tuner lub zastosować dwa, dobrać pilota oprogramowanie dołożyć dysk lub ostatecznie sprzedać na części i.t.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...