Skocz do zawartości
Khobar

Nowy Komputer - Co Nie Działa I Ew. Zakup Nowej Płyty?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie z tydzień temu prosiłem o pomoc przy wyborze części i oto w poniedziałek otrzymałem wszystko i przystąpiłem do składania takiego zestawu:

 

Procesor: AMD Phenom II X3 710 /2.6GHz, 95W, BOX, AM3/

Płyta gł: AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/

Pamięć: GEIL DDR2 2048 MB / 800 (2 x 1024 MB), CL4

GEIL DDR2 2048 MB / 800 (2 x 1024 MB), Black Dragon, CL4

Grafika: Palit Radeon HD4850 Sonic Special Edition 512MB DDR5 /256bit

Dysk: WDC WD1200JB-00GVA0 + WDC WD3200AAKS-00SBA0

Chłodzenie:Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum

Zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101A

Obudowa: COOLER MASTER ELITE RC-334

 

Niestety po montażu zima. Nie rozlega się żaden dźwięk (oprócz piknięcia Karakorum).

Pamięci, zasilacz i karta grafiki są w porządku ( pamięci i zasilacz działały w poprzednim kompie, karta sprawdzona na kompie u znajomego). Wszystko po podłączałem poprawnie, wiatraki się kręcą i ogółem wszystko super tyle że nie działa.

Nie mam niestety jak sprawdzić procka , ale pierwsze podejrzenie to padnięta płyta (procek wygląda na nieuszkodzonego). Obudowa jest fabrycznie nowa więc wydaje mi się że speaker powinna mieć sprawny i powinien sygnalizować błędy ( np jeżeli procek to 5 krótkich - Bios to AMI). Przy włączeniu procek zaczyna się nagrzewać (w sensie ze robi się cieplejszy- ale tak w normach nie jakieś ostre przegrzewanie się , wiec dostaje jakieś napięcie ).

Płytę zamawiałem przez esc.pl wiec zastanawiam się czy nie odstąpić od kupna ( 10 dni jeszcze nie upłyneło) i nie kupić czegoś innego. Ponoszę wtedy koszta przesyłki i muszę wybrać coś innego, ale przynajmniej będe miał szybciej sprawny komputer i będę wiedział czy to nie przypadkiem proc.

 

zastanawiałem się zatem nad kupnem

MSI K9A2 CF-F 790X PCI-E s.AM2

http://proline.pl/sklep.php?prodid=MSI+K9A2+CF-F

Co sądzicie? Albo czy możecie zaproponować coś innego w takiej cenie(dostępnego teraz) z tych sklepów http://arest.pl i http://proline.pl

Myślałem ew. o gigabite ale to już mnie ostro po kieszeni poskubie ( 60zł więcej )

Będę wdzięczny za pomoc

Edytowane przez Khobar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po montażu zima.

Czyli demontaż, podpinasz wszystko a raczej minimum poza obudową i próbujesz odpalić.

Minimum to mobo, procesor, zasilacz, głośniczek, jedna kość pamięci. Spróbuj na zintegrowanej grafice.

Oczywiście reset cmos.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Spróbuj wystartować zestaw na innym procesorze (starszym, słabszym, w starszej technologii). Możliwe, że bios płyty nie chce gadać z procesorem. To się bardzo często zdarza... nawet w przypadku zestawów płyta Intela + proc Intela. Niby wg spacyfikacji wszystko powinno być ok jednak zestawy te działają dopiero po uaktualnieniu biosa (notabene do tej samej wersji co poprzednia :P). Objawy są wtedy takie same jak u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli demontaż, podpinasz wszystko a raczej minimum poza obudową i próbujesz odpalić.

Minimum to mobo, procesor, zasilacz, głośniczek, jedna kość pamięci. Spróbuj na zintegrowanej grafice.

Oczywiście reset cmos.

Tak rozebrałem wszystko, zresetowałem cmosa, podpinałem z samym prockiem, pamięciami etc.

 

Witam

Spróbuj wystartować zestaw na innym procesorze (starszym, słabszym, w starszej technologii). Możliwe, że bios płyty nie chce gadać z procesorem. To się bardzo często zdarza... nawet w przypadku zestawów płyta Intela + proc Intela. Niby wg spacyfikacji wszystko powinno być ok jednak zestawy te działają dopiero po uaktualnieniu biosa (notabene do tej samej wersji co poprzednia icon_razz.gif). Objawy są wtedy takie same jak u Ciebie.

Mam AMD Athlon 4800+ taki może być? Jeżeli tak to spróbuje dziś i jeżeli pójdzie znaczy się że musze zaktualizować biosa

 

EDIT:

Właśnie mnie znajomy poinformował , a czego nikt mi nie powiedział jak składałem części i zastanawiałem się co kupić ...

AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/ to socket AM2+

a

AMD Phenom II X3 710 /2.6GHz, 95W, BOX to AM3

 

Chociaż znajomy mówi ze podobno AM2+ obsługuje AM3

i teraz pytanie czy starać się zwrócić płyte gł( zamawiana przez neta) czy starać się wymienić procka ( zamawiana przez neta ale odbiór osobisty we Wrocławiu ) czy starać się aktualizować biosa i zobaczyć co dalej ?

Jezeli tak to jakiego procka ?

Edytowane przez Khobar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak mobo padnięte. Ze starym działającym prockiem też nie wstaje..pozostało mi tylko wysłać jako uszkodzoną i czekać co z tym zrobią panowie z esc.pl ( ktoś w ogóle miał z nimi jakieś doświadczenia jak wygląda sprawa DOA ..jak to z transportem ile kosztuje przesłanie tego etc. ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...