Skocz do zawartości
Ghandar

Ghandar Liquid Cooling

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku podziekowania dla Sebastiana, ktory czuwal od samego poczatku do konca. Bez niego prawdopodobnie bym sobie nie poradzil.

Wielkie dzieki dla Molota za liczne rozmowy i wsparcie.

Mareczkowi i calej ekipie Cooling.pl za blyskawiczne zrealizowanie zamowien i fachowa obsluge.

 

A teraz same konkrety. To co zwodowane to Core 2 Duo E8200 wykrecony na 3.8 GHz przy napieciu domyslnym -- 1.225V. Oprocz tego chlodzi mi sie rowniez 8800GTS 512 MB (G92).

 

Nie ukrywam, ze jestem troszeczke zawiedzony temperaturami. Przed zwodowaniem mialem bardzo podobne temperatury na procesorze -- chlodzil go Scythe Katana 2. Spoczynek ok. 40 stopni, pod obciazeniem czesto dochodzil do 60. Karta graficzna jestem mile zaskoczony. Bez zadnej pracy osiaga temperature na poziomie 40-42 stopni a pod obciazeniem nie przekracza 60, co na referencyjnym chlodzeniu bylo nie do pomyslenia. Normalnie grzala sie do 70 a w trakcie katowania dochodzila do 85.

 

Uzylem bloku D-Tek FuZion V2, EK Water Blocks 8800GTS niklowanego z "okienkiem" na plyn, pompki Swiftech 350 z rezotopem od XSPC. Calosc dopelnia Feser 240 z 2 Zephyrami LED, Tygon 9,5/12,7 oraz Feser Blue.

Co do samego montazu -- nie jest on zlozony tak jakbym do konca chcial. Sam waz starczyl mi na styk -- zle obcialem 1 odcinek cpu-gpu. Zdaje sobie sprawe, ze poleje sie fala krytyki, ale to moj 1. uklad, co moze mnie troszke usprawiedliwiac. ;)

 

Fotki znajduja sie w mojej galerii, do ktorej zapraszam.

 

Czekam na komentarze z Waszej strony.

Edytowane przez Ghandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy w gronie użytkowników i wyznawców wiary 'Liquid cooling' :biggrin:

 

Jest to Twój pierwszy układ i pewnie jeszcze wiele przed Tobą bo ciężko się z tego wywinąć - chyba z czasem jest coraz gorzej ; d

 

Klocki wybrałeś nietanie. Tempy pewnie lepiej niż zadowalające?

 

Jeśli mogę ci coś poradzić to oczywiście pokombinuj jak z kablami jak następny raz poczujesz chęc pogrzebania w komputerze :biggrin:

Patrząc na Twój układ tak sobie myślę, że lepszym rozwiązaniem byłoby usunięcie klatki na HDD i wstawienie tam pompki z rezem. To by nieco uprościło układ przy trochę innym ułożeniu węży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano, milo mi znalezc sie w gronie osob chlodzacych komputer ciecza. :)

 

Co do temperatur to zbytnio mi sie nie podobaja, no... :( Procesor -- 40 stopniu po rozgrzaniu sie w "idlu" na 3,8 to normalne? Nalozenie pasty i dokrecenie bloku raczej oceniam dobrze. Byc moze nie powiniennem wsadzac do srodka bloku takiego bajeru z otworem. ;) Jednak temp. na karcie graficznej jest bardzo podobna do tej na procesorze. Nie wiem co o tym myslec...

 

Apropo pompki i koszyka hdd to nie mam juz sily. Ciesze sie, ze nic nie cieklo i jako tako to dziala. Moze kiedys przy tworzeniu nowej rewizji... :)

 

Turek1233, ta karciocha daje bardzo ladnie rade. :) Ja nie bede wymienial karty przez najblizszy rok i dlatego zdecydowalem sie na ten bloczek. Zacny bloczek, musze powiedziec. :)

Edytowane przez Ghandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wątpliwościach z tempami najlepiej byłoby wiedzieć jaka jest temp cieczy w układzie, wtedy odrazu wiadomo o co chodzi. A jak na grafice sytuacja wygląda?

 

Myślę też, że decydując się na taki sposób montażu chłodnicy czyli "chłodnica-blacha-wentyl" dobrze by było usunąć tą kratkę sczególnie jeśli skręcasz wentyle na mniejsze obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, że złączki w chłodnicy masz u dołu? Utrudnia to odpowietrzanie, powinny być raczej u góry.

Wentyle powinny ssać powietrze przez chłodnicę na zewnątrz budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak -- teraz wlaczylem Orthosa (58/58 stopni) i Furmarka (52 stopnie). Pracuje to juz lekko ponad 10 min. Organoleptycznie sprawdzajac weze moge stwierdziec, ze sa cieple.

Uklad jest juz w pelni odpowietrzony. Zephyry pracuja na ok. 900-1000 obrotow. Zamontowalem w taki sposob, poniewaz montaz chlodnica|ramka|obudowa|wentyl byl niemozliwy ze wzgledu na za krotkie sruby. To bylo jedyne mozliwe rozwiazanie -- tak mysle. Nie podoba mi sie temp. procesora, ale widocznie tak ma byc i nic na to nie poradze. :) Dobrej nocy, ide odpoczywac -- pol dnia to skladalem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozmienialem troszeczke i nie tylko w samym ukladzie. E8200 aktualnie chodzi na 3.2 GHz przy napieciu 1.1V. Karta graficzna jeszcze niepodkrecona.

Oprocz tego obrocilem blok o 90 stopni. Teraz nic sie nie krzyzuje. Dodatkowo poukladalem wszystkie kabelki w obudowie. Mysle, ze efekt wizualny jest juz o wiele lepszy. I co najwazniejsze -- prawie absolutna cisza, bo pompke podlaczylem pod 5V. Prawie absolutna, poniewaz moj Samsung wydaje pewny odglosy no i sam Swiftech emituje minimalne wibracje. Z poziomu dB jestem bardzo zadowolony.

 

Przechodzac do temperatur. Przy otoczeniu ok. 20 stopni procesor nagrzewa sie do 36/38 a karta graficzna do 40. Pod obciazeniem procesor nie przekracza 55, podobnie jak karta graficzna (testowane razem).

 

Czas na mala galerie w wersji 1.1. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bude wyrwalem na Warszawskiej Gieldzie Komputerowej na zaprzyjaznionym stanowisku za 350 zl. A czy sa do niej okna to nie wiem. Wiem tylko, ze ma fabryczne okienko. :)

Ale nie polecam jej, jest zbyt mala. Bardzo podoba mi sie ten Li-Li. :)

Edytowane przez Ghandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...