Skocz do zawartości
m557b

Nowo Złożony Zestaw Nie Wstaje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj złożyłem następujący zestaw:

 

asrock a790gxh,

phenom II 940,

2x2gb ocz reaper pc800,

chieftec 600W,

radeon 4890,

2x samsung 320gb

 

Niestety po naciśnięciu powera jedynie co ruszyło, to wiatraczki. Radeon tylko migał diodami. Próbowałem odpalić ze zintegrowanej, jednak to samo: monitor nie dostaje sygnału.

 

Proszę o jakieś sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy bios od tej płyty, obsługuje tego proca.

 

 

EDIT: Była wyżej propozycja aktualizacji biosu.

Była, ale sprawdziłem na Asrocku że każdy bios obsługuje 940.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dwa razy czy podłączyłeś prawidłowo kable do płyty i grafy. Jeżeli płyta daje sygnały dźwiękowe to sprawdź w instrukcji co oznaczają.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pająku jest to samo. Chciałem zobaczyć, czy jakaś nóżka od procka nie jest skrzywiona, ale coś mi ten procesor nie chce wyjść.

Co do zasilania to już robiłem różne kombinacje: wtyczką 4 i 8-pinową z zasilacza, zgodnie z instrukcją do płyty...

ale dlaczego ten procek nie chce wyjść, mimo, że wajcha jest odchylona do góry...trochę się boję na chama nożem go podważać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem podobny problem.Płyta ma 1.8V napięcia na ram domyślnie a ja założyłem pamięci na 2.2V.Musiałem założyć pamięć na 1.8V a po odpaleniu płyty w biosie zmieniłem ustawienie na 2.2V.Po wyłączeniu komputera założyłem pamięci 2.2V .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem ostatnio czasu, ale udało mi się w końcu pożyczyć kość RAMu działającą na nap. 1,8V i komp odpalił. Teraz tylko pytanie, czy zmiana napięcia na 2,2V nie uszkodzi pożyczonej pamięci, bo nie chcę kumplowi narobić problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uszkodzi. Jak bardzo się boisz, możesz zostawić napięcie na auto a taktowanie pamięci ustawić najmniejsze możliwe. Włożyć swoje kości, ustawić napięcie 2,2V a następnie odpowiednie taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie napięcia dalej są "jaja" z moimi pamięciami. Raz komp się odpali i zawiesi, a raz w ogóle nie ruszy. Na pożyczonym ramie wszystko jest w porządku. Nie wiem o co tu chodzi. Dodam, że te moje OCZ-ki hulały na innym kompie bez problemu, a u mnie nawet na pająku coś nie chcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...