Skocz do zawartości
Lord SZUM

epox 8rga+ chipset

Rekomendowane odpowiedzi

cholernie sie grzeje ten chipset, zwlaszcza ze plytka jest z grafika, normalnie parzy jak sie dotknie epoxowego badziewiastego radia. Mam pytanie, bo jedyne co mam pod reka to radiatorek z wiatraczkiem od TITANA na grafike (ponoc styka do geforce 2 - model to Majesty V1 TTC-MVAB 4600obr/min), czy jakbym go dal na chipset tego epoxa 8rga+ to bedzie mu chlodniej czy raczej nic to nie pomoze??? a ten coolerek jest tylko na klej - tasma termo 3M'a, nie ma mocowania do dziurek :(, nie odpadnie mi to za jakis czas?

 

czy wykombinowac cos innego moze? co byscie polecili? tylko nie polecajcie ciecia starego radiatora, jak juz to cos co mozna kupic nowego :)

 

szum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wrzucę swój cytat (bo mi się przepisywać nie chce) z watku o epoxie na forum sprzęt

 

Dziś znalazłem kolejne z 1000 i jeden zastosowań wyłamanej zaślepki obudowy  . Moje zaślepki służą już jako element poprawiający docisk bloku CPC shit  , obejma na radiator grafy poprawiajaca docisk do pamięci i przy okazji robiąca za HeatPipe  , a teraz jeszcze zapinka do BlueOrba  .  

 

Jak wszystkim wiadomo Orb ma inny roztaw zaczepów niz te na Epox wiec wziąłem zaslepkę (juz ostatnia mi została  ) wyciałem ją na szerokość wypolerowałem i zrobiłem otwór na mocowanka. Potem odkreciłem wentyla na Orbie wyłamałem standardowe zaczepy, bo przeszkaczały, przełożyłem zapinke przykreciłem na to wentyla spowrotem i tera wreszcie jest docisk taki jaki powinien być  i się nie boje że mi cos odpadnie czy się odklei.  

 

Polecam wszystkim

Jeśli możesz odkręcić wentyla to ten zposób jest jak znalazł, bo do plasterka nie miał bym zaufania ;)

Ewentulanie uzyj czegos innego niż zaślepka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz powtorze pytanie zasadnicze :)

 

czy ten titanek styknie na nforce2 IGP, czyli z grafika, bo to sie pewnie duzo bardziej grzeje niz chipy bez grafy, czy bedzie chociaz troche lepszy od tego okraglego jaja epoxa???

 

szum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no napewno pomoże:!: Powinien być wystarczający (u mnie bez grafy jest ledwo letni na obnizonych obrotach, a titan powinien miec podobna wydajność). Jedynym problemem moze być chałas bo np na TT miało byc 4300 obr. a było ~6000. Ae pracuje na 7V i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi.

 

przykleje to pewnie na ta tasme ta jest i zabezpiecze jakimis drucikami do otworkow - owine o dwa grzebienie radia przez dziurki i skrece z tylu mocno, powinno sie trzymac.

 

ten titanek jest cichutenki, ma takie szszsz, ale cichutkie, i tak najglosniejszy jest CM XDREAM na procku podlaczony na 7V w dodatku :(

 

szum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...