Skocz do zawartości
krzyhooHiszpan

Jaki Projektor Do Xboxa 360

Rekomendowane odpowiedzi

Szukaj czegos od Sanyo/Panasonic/Epson i raczej nastaw sie na 720p, bo w tej kwocie raczej ciezko bedzie dostac FullHD. Od tej wspomnianej trojki powinienes cos wybrac, parametrowo stoja dosc podobnie, wiec raczej zwroc uwage na jasnosc (Panas i Epson sporo jasniejsze) oraz na uklady optyczne (policz sobie jaki obraz i z jakiej odleglosci bedziesz puszczac). Osobiscie mam Sanyo Z4 od dawna i z czystym sumieniem moge ci polecic projektory tej firmy, ale z Panasa i Epsona rowniez bedziesz bardzo zadowolony.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info! Trochę poszperałem po forach i dobre opinie zbiera Epson EMP TW 600 oraz Panasonic PT AE 900. Może kosztują trochę ponad 5tys. ale ludzie je chwalą. Co o nich powiesz? Nadają się do xboxa 360? Jak to wygląda z przekazem ruchu, czy obraz nie przycina podczas dynamicznych akcji, czy nie smuży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smuzenia nie ma w ogole, a gram na projektorze od paru lat. Wielkosc i jakosc obrazu jest nie do ocenienia. Z wymienionych przez Ciebie projektorów brałbym Panasonica: duzy zoom, spory lens shift, bardzo duza jasnosc jak na projektor kinowy, tryb do grania. Tylko cena jakas strasznie wysoka, 5000 to bardzo duzo. Jak kupowalem swojego Sanyo to zastanawialem sie wlasnie jeszcze nad Panasem i generalnie zdecydowala cena (4000 vs 5500 + 3 letnia gwara). Ale tak jak wspomnialem, to juz bylo jakis czas temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tego Panasonica PT AE 900, to znalazłem podobno jego następcę, w podobnej cenie ok. 4- 5 tys. Jest to Panasonic PT AX 100 E. Jasność ma lepszą 2000 i kontrast również 6000/1. Co o nim możesz powiedzieć, lepszy od AE 900? Jest też prawie identyczny Panasonic PT AX 200 w cenie ok.4,5 tys. Już sam nie wiem, który wybrać!!! Mam teraz mętlik w głowie. Pomocy!!! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz najnowszego jakiego mozesz skoro cenowo wszystkie stoja podobnie. Poza tym prawda jest taka, ktorego bys nie wybral, i tak opadnie Ci kopara, bo to twoj pierwszy tego typu sprzet. Roznic w parametrach nie zauwazysz na 100%. Poza tym pamietaj, ze projektor to jedno, ale trzeba tez zaopatrzyc sie w jakies dobre plotno a to tez jest conajmniej kilkaset zlotych. Wiec lepiej kup cos delikatnie tanszego + plotno niz cos drozszego i puszczaj na scianie czy innej tapecie. I tak jak mowilem: z Panasow bedziesz na bank zadowolony, zarowno cenowo (teraz i tak ciezko znalesc "okazje" przy takich kursach) jak i wizualnie.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.k. dzięki!!! Właśnie, jeszcze ekran! I tu znowu mam problem, bo tych ekranów jest od cholery! Który wybrać, oto jest pytanie??? Ekran chcę dobry, żeby obraz nie budził kontrowersji ;) Nie musi być tani, bo mieszkam w Danii i tu, w porównaniu z polskimi cenami, zarówno projektor jak i ekran wyjdzie mnie taniej. Oczywiście ręcznie rozwijany, bo aż tak leniwy nie jestem, żeby kupować elekt. :) Który poleciłbyś? Sorry, że tak dużo pytam, ale chcę wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie dla mnie, zanim wszystko kupię ;) Pozdro!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciężko powiedzieć, bo nie wiem co na rynku duńskim jest dostępne. Na 100% będzie Projecta, dobre ale i nie najtańsze ekrany (największy producent w Europie z tego co pamiętam). Generalnie jeśli szukasz ekranu ręcznego to takiego, który rozwija się za pomocą korbki, a nie uchwytu przy listwie. Dzięki temu dużo łatwiej będzie chować ekran i materiał dłużej zachowa swoją jakość. Ewentualnie ekran ramowy chociaż to nie koniecznie każdemu pasuje. Powierzchnia raczej biała, neutralna o gainie 1-1,2. Przekątna? To już zależy jak daleko siedzisz. Ja z odległosci 3,5m mam jakieś niecałe 80" i to jest odrobina za dużo. Generalnie licz, że odległość widza od ekranu to dwukrotność przekątnej czyli jeśli siedzisz 5m od ekranu przekątna ma 250cm czyli 100".

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kogo ja widzę. :)

Gdzie Cię przywiało. :zonk: :D

 

 

No to lecimy:

Jak już tego Panasonica X200, to sobie sprawdź co i jak z wielkością obrazu przy wyborze ekranu.

Niestety złe wieści - nie opłaca się tanich. Dobry ekran jest badzo drogi i tak samo przydatny.

Tutaj link do przelicznika. (wybierz panasonic home albo któryś obok, aż ten model ax200 będzie - jest, patrzyłem).

http://www.da-lite.com/products/projection_calculator.php

 

ustaw na jednostki angielskie i będziesz miał przy przekątnej ilość cali. Przestaw na nasze-metryczne i możesz ustalić ile metrów od ekranu.

Na początek bez ZOOMu. Trzeba się dowiedzieć jaki to zoom i na jakiej zasadzie działa, czy czasem nie jest to funkcja iluzoryczna - jak np. korekcja pozycji projektora względem ściany przy Toshibie jaką się bawiłem - przy jakimkolwiek parametrze włączającym tę regulację robi się rozmazana pikseloza - bo obraz jest obrabiany komputerowo. Dobrze by było się najpierw upewnić, czy przy maksymalnym zoomie w tym modelu absolutnie nie ma żadnych wad. Pewnie nie, ale lepiej się upewnić, bo to ogromnie zmienia wielkość kupowanego ekranu.

 

Z ręcznych chyba nic dobrego się nie kupi.

Ciężko znaleźć żółtodziobowi informacje "co i jak" z tymi ekranami, ale póki co chyba będę doradzał coś co ma parę zalet, jeśli nie będziesz miał zawsze zaciemnionego na maksa pokoju (w tym wszystkie meble i przedmioty ciemne, nieodbijające światła) to dobrze kupić coś co jest pokryte gęstą ilością mikro-kulek. Wyciemnie szary i robi z niego czarny w pomieszczeniach nie do końca wyciemnionych.

 

Coś tu znalazłem:

 

hmm.. czy mogę tu wstawić link do wątku na elektrodzie? Póki co posyłam link autorowi wątka na priv. Niech ktoś się wypowie jeśli można, to wstawię - przyda się innym na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ręcznych chyba nic dobrego się nie kupi.

Ciężko znaleźć żółtodziobowi informacje "co i jak" z tymi ekranami, ale póki co chyba będę doradzał coś co ma parę zalet, jeśli nie będziesz miał zawsze zaciemnionego na maksa pokoju (w tym wszystkie meble i przedmioty ciemne, nieodbijające światła) to dobrze kupić coś co jest pokryte gęstą ilością mikro-kulek. Wyciemnie szary i robi z niego czarny w pomieszczeniach nie do końca wyciemnionych.

Chyba sie jednak mylisz. Jest sporo fajnych ekranow recznie rozwijanych (za pomoca korbki), ktore maja naprawde bardzo fajna jakosc. Oczywiscie, hi-end czyli ekrany z napinaczami to tylko ekrany elektryczne, ale nie oznacza to, ze ekran reczny jest kupa. Pomijam juz kwestie finansowe, dobry reczny ekran to kwota w okolicach od 1000-1200 w gore, dobry elektryk to conajmniej dwa razy wiecej (o napinaczach nie wspominajac). Zostaja jeszcze ramowe, najtansze ze wzgledu na konstrukcje, ale za to "niezwijalne" no i oferujace najbardziej płaską powierzchnie wśród wszystkich typów ekranów (nie licząc pomalowanej ściany).

 

Co do kolorów powierzchni to podane przez ciebie jest uproszczeniem. Jak sprzedawalem ekrany to pare razy zdarzylo mi sie slyszec od uzytkownikow Epsonow (czyli jasnych projektorow), ze fajniej swieca na bialych powierzchniach niz na szarych (szare przeznaczone sa wlasnie do mocniejszych lamp i teoretycznie podnosza kontrast). Takze IMO lepiej brac neutralną białą niż szarą (kupując w ciemno), bo jeśli ma się możliwość to oczywiście najlepiej przytargać projektor do sklepu i sprawdzić jak świeci na jednej i na drugiej.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że huczy na forum :D To dobrze, bo jak mówią, co dwie głowy, to nie jedna :blink: Niestety ekran elektryczny odpada, bo za dużo kosztuje, w porównaniu z ręcznymi. No i bez korbki, bo buszując po duńskich sklepach w necie, ciężko jest taki znaleźć. Ronson, wielkość ekranu obliczałem już kilka dni wcześniej, też na tej stronie, którą podałeś. I tak: obraz mogę rzucać z odległości ok.5m to daje bez zoomu 79" Trochę mało, ale poprawcie mnie jeśli się mylę! Przy zoomie 1,5 mogę mieć 119" i to od razu brzmi lepiej :lol: Niestety pokoju sobie nie powiększę i mogę zmieścić ekran maksymalnie 105". Znalazłem taki ekran w Danii za ok.1500zł (po przeliczeniu z DKK) PROJECTA PRO SCREEN 240cm*139cm. Tu jest link do strony z ekranami http://www.justbuyit.dk/shop/16-9-rullelaerred-281c1.html Co o nim sądzicie? To drugi od góry, jeśli klikniecie na MERE INFO zobaczycie opis po angielsku. Matte White S odpowiadałoby mi chyba. Dzięki za pomoc i pozdrawiam!!!

 

A co myślicie o ekranach, które kładzie sie na podłodze i rozwija do góry??? Np. taki http://www.cinemagic.dk/shop/quality-scree...nect-1452p.html Już sam nie wiem! :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o rozmiar to nie ma znaczenia skad bedziesz puszczac i czy bedziesz uzywac zoomu czy nie. Wazne jest w jakiej odleglosci siedzisz od ekranu. Jesli 5m to odleglosc widza to 105" bedzie w zupelnosci wystarczac. Pamietaj, ze jesli przesadzisz z wielkoscia to bardzo szybko wyjdzie to w praniu: ogladanie bedzie po prostu meczyc i nie bedziesz zadowolony.

 

Co do ekranu to naprawde radze poszukac czegos z korbka, wydasz moze 10-15% wiecej, ale trwalosc ekranu znacznie wzrosnie. To samo jesli chodzi o komfort obslugi. Podlogowe sobie odpusc, szczegolnie ze projktor masz typowo kinowy, wiec nigdzie ze soba go zabierac nie bedziesz (chociaz seans z horrorami na dzialce pod golym niebiem ze znajomymi to cos naprawde wartego zachodu ;) )

 

Jak bedziesz brac cos z Projecty to moze takie cos http://www.projectascreens.nl/pages/detail...K&lang_id=2 (ekrany maja nowy system zwijania, podobno dziala to lepiej niz w dotychczasowych modelach)....chociaz i tak korbka lepsza ;)

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.k, projektor już jest. Ostatecznie kupiłem Panasonic PT AX 200E. Jeszcze czekam na ekran Projecta ProScreen Wide. Moje pierwsze wrażenia, mimo, że na razie testuję projektor na białej ścianie:

1. Pokój za dnia, gdy było słońce za oknem, bez rolet, tj. niezaciemniony :

- obraz średni, ale widoczny; jasne sceny dobrze widziane, ciemne sceny-bardzo słaba jakość;

2. Projektor w odległości 4,70m:

-widzialne jakieś 104" !!!

-nie dostrzegam żadnych różnic w płynności ruchu w porównaniu z moim TV LCD Samsung 40"

- przy zoomie ok 1,4 obraz nie traci na jakości

- nawet w trybie normal projektor wydaje się cichy, a gdy zapodamy dźwięk, to nie mam żadnych zastrzeżeń

 

Po kilku dobrych godzinach tzn. dokładnie o godz.20.20 zacząłem ponownie testować, tym razem słońca już nie było, nawet pojawiło sie zachmurzenie, ale nadal było widno. Obraz ZNACZNIE się poprawił!!! Najpierw wrzuciłem film Władca pierścieni; REWELACJA!!! Pierszy raz widziałem go na ponad 100" i wrażenia niesamowite! Później wrzucałem gry na xboxa 360 i powiem szczerze, że nie potrzebuję całkowitej ciemności w pokoju, żeby mieć dobrej jakości obraz. Zatem wyobrażam sobie, co będzie się działo, gdy zapadnie ciemność!!! :lol:

 

maSTHa212, muszę przyznać Ci rację; szczęki nie mogę znaleźć na podłodze!!! :wink:

 

Następna relacja, gdy dotrze do mnie ekran B-) Pozdro!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.k, projektor już jest. Ostatecznie kupiłem Panasonic PT AX 200E. Jeszcze czekam na ekran Projecta ProScreen Wide.

Gratulacje, dobry wybor.

 

1. Pokój za dnia, gdy było słońce za oknem, bez rolet, tj. niezaciemniony :

- obraz średni, ale widoczny; jasne sceny dobrze widziane, ciemne sceny-bardzo słaba jakość;

Jedyna wada projektora (przy braku kontroli wpadajacego swiatla): nie da sie grac/ogladac w dzien (gdy jest jasno). Jak sam sie przekonales, niby sie da, ale jakosc pozostawia wieeele do zyczenia. Ale nie ma sie co dziwic, w koncu kontrast to roznica miedzy najjasniejszym a najciemniejszym punktem. A skoro wpada nam sztuczne swiatlo to ta roznica (a jednoczesnie jakosc obrazu) drastycznie leci na morde. Coz, nobody's perfect ;) (chociaz do sportu wystarczy dac Vivid czy jakis inny tryb Sport czy Live + lampa na max i powinno styknac + zaslonecie rolet).

 

2. Projektor w odległości 4,70m:

-widzialne jakieś 104" !!!

-nie dostrzegam żadnych różnic w płynności ruchu w porównaniu z moim TV LCD Samsung 40"

- przy zoomie ok 1,4 obraz nie traci na jakości

- nawet w trybie normal projektor wydaje się cichy, a gdy zapodamy dźwięk, to nie mam żadnych zastrzeżeń

Rozmiar idealny wg mnie. Ani za maly, ani za duzy. Co do smuzenia to tak jak mowilem - smuzenia brak. Obraz nie traci jakosci, bo to zoom optyczny, takze tutaj nie mogloby zadnych niespodzianek. Wlacz sobie jeszcze tryb eko to juz w ogole bedzie cisza jak w kosciele.

 

Po kilku dobrych godzinach tzn. dokładnie o godz.20.20 zacząłem ponownie testować, tym razem słońca już nie było, nawet pojawiło sie zachmurzenie, ale nadal było widno. Obraz ZNACZNIE się poprawił!!! Najpierw wrzuciłem film Władca pierścieni; REWELACJA!!! Pierszy raz widziałem go na ponad 100" i wrażenia niesamowite! Później wrzucałem gry na xboxa 360 i powiem szczerze, że nie potrzebuję całkowitej ciemności w pokoju, żeby mieć dobrej jakości obraz. Zatem wyobrażam sobie, co będzie się działo, gdy zapadnie ciemność!!! :lol:

To co wyzej: im ciemniej tym lepiej (calkowite ciemnosci = ideal). I coz moge dodac wiecej? Big screen gaming 4 life :twisted: A audio to rozumiem 5.1?

 

maSTHa212, muszę przyznać Ci rację; szczęki nie mogę znaleźć na podłodze!!!

B-)

 

Następna relacja, gdy dotrze do mnie ekran B-) Pozdro!!!

Czekamy, czekamy. Chociaz tutaj juz nie bedzie takiego "skoku" w stosunku do sciany CHOCIAZ czarna ramka "upieksza" wizualnie obraz. No i sam widok ekranu w salonie to juz jest COS ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! :D Ekran wypoziomowany, zamontowany, przetestowany :wink: Zacznę od tego, że ekran niesamowicie prezentuje się w salonie! Jest naprawdę duuuży, potrzebowałem pomocy kumpla, żeby go zamontować na ścianie. Testy jak zwykle zacząłem w dzień, bez zaciemnienia pokoju. W porównaniu ze wcześniejszymi testami na ścianie, rzeczywiście jakiegoś wyraźnego skoku jakości obrazu nie dostrzegłem. Jest może trochę lepiej, ale nadal obraz jest taki blady, wypłowiały. Niby wszystko widać, ale jakość zdecydowanie niezadowalająca.

Gdy zapadły ciemności oczom moim ukazał się piękny widok :D Dopiero w ciemności, na tym ekranie, projektor pokazuje na co go stać! Byłem w szoku widząc piękne kolory ( m.in.czarny to czarny, a nie szary), bardzo dobrą ostrość, no i ta wielkość.... Miooodzio!!! B-) Czarna ramka wokół ekranu doskonale spełnia swoją rolę. Zamówiłem już specjalne rolety ( niestety cena jednej to ok.500 zł), które pomogą mi w zaciemnieniu pokoju, gdyby zachciało mi się grać w dzień.

 

Aha, żeby nie było, że piszę same "ah-y" i "och-y" i wszystkim sie zachwycam, jest coś w projektorze, co myślę, że jest jego wadą; strasznie mocno GRZEJE. Wylot powietrza jest z przodu, ja siedzę na sofie bardzo blisko projektora i muszę powiedzieć, że powietrze jest naprawdę GORĄCE. Musiałem przesunąć troche sofę, bo oparcie tak się nagrzewało, że nie byłoby to dobre dla skóry, którą obita jest sofa.

 

Ale ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu, zarówno projektora Panasonica, jak i ekranu Projecty! W wyborze tym pomógł mi maSTHa212 za co serdeczne i wielkie DZIĘKI!!! :D

 

No to teraz pozostaje mi tylko grać i "cieszyć" się, że na to wszystko zarobiłem pracą w Danii, bo gdy mieszkałem w Polsce, marzyłem tylko o takich warunkach do grania. :damage_wall: POZDRO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Another satisfied customer ;) Nic dodac, nic ujac - sam pamietam moje poczatki i wiem, ze jak sie raz zacznie uzywac projektora to juz nie ma odwrotu - wszysto inne (LCD, plazmy) bedzie po prostu maluuuutkie ;) Co do lampy no to nie ma sie co oszukiwac, zarowka duzej mocy takze nie ma sie co dziwic. Inna sprawa, ze producenci roznie planuja wyloty. U mnie na szczescie jest i tak z boku, poza tym projektor wisi praktycznie pod samym sufitem wiec nikomu absolutnie nie przeszkadza. Jak mozesz to wrzuc tez fote salonu, chetnie zobacze jak wyglada twoje "play station" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.k. Wrzucam kilka fotek mojego "game room-u" :wink: Na razie to wielka prowizorka, bo czekam na spec rolety. Stolik na projektor i xboxa na szybkiego wyciągnięty z mojej graciarni (pokój, w którym tymczasowo stoją różne kartony i nieużywane rzeczy)pozatym na tą chwilę dysponuje jedynie głośnikami Logitech 2.1 więc szału nie ma, ale i to się wkrótce zmieni :wink:

Dodam tylko, że fotki były robione w słoneczny dzionek, zatem obraz na ekranie nie jest najlepszy. Pzdr!

pok__j_3.bmp

pok__j_2.bmp

pok__j_1.bmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszły wreszcie "spec" rolety, a więc cały czas polepszam warunki do grania :wink: Szczerze muszę przyznać, że warto było dać za nie tyle kasy, ponieważ rzeczywiście całkowicie odcinają źródło światła :lol: Teraz mogę grać w zupełnych ciemnościach nawet, gdy za oknem ostro świeci słońce. Podoba mnie sie to :lol2: Pozderki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie podczepie pod temat ;) da sie cos sensowengo kupic do ok 3tys ?

Nie koniecznie do konsoli. Bardziej kino domowe ? chociaz na 720p w tej cenie pewnie nie ma co liczyc ?

Konsola czy kino domowe nie ma znaczenia: 720p to minimum. W tej cenie moze uda Ci sie wyrwac BenQ W500. IMO najtansze co "oplaca sie" kupic. Sa niby projektory takie jak chociazby Epson TW420, ale parametry ma typowo jak projektor prezentacyjny (2000:1, 2000 ANSI) i jedynie rozdzielczosc wskazuje na to, ze jest to projektor kinowy. Poza tym tak jak pisalem wyzej: nie zapominaj o ekranie, to dodatkowo jakies 800-1000 zeta najmarniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano!!! Minęło ponad 2,5 roku od momentu zakupu projektora Panasonic pt ae 200. Moje wnioski:

- zero problemów i usterek,

- grane ponad 1000 godzin na projektorze i wciąż obraz bardzo dobrej jakości ( lampa starcza podobno na 2000 godzin :)

 

Szczerze polecam ten projektor, chociaż chyba już ciężko jest go zakupić dzisiaj. Ale, gdy lampa już będzie miała dość, to planuję zakup następcy tego modelu, ale już w full hd :)

Mam nadzieję, że moja opinia będzie komuś pomocna. Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...