Skocz do zawartości
peter.a

Drukarka Laserowa Mono

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląd tej drukarki jest, że tak powiem tandetny.

Mi to osobiście nie przeszkadza, ale osoba dla której założyłem ten temat nie jest przekonana. :)

 

Może jakieś inne typy?

Edytowane przez peter.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety drukarki laserowe tak wyglądają w większości. A poza tym ten Xerox to świetny sprzęt - jedna z najtańszych w eksploatacji, gdyż można samemu zasypywać do niej proszek. Podobna do niej jest Samsung ML - 2010 (sam taką posiadam) jednak ciężko ją jeszcze gdziekolwiek dostać. To są najtańsza laserówki w eksploatacji.

Być może są już jakieś nowsze modele ale ja już tego nie wiem. Może ktoś coś jeszcze doda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzilem ze potrzebuje drukarki i wybor padl na laserowa.

Mialem kilka atramentowych, ale drukowac w kolorze nie zamierzam (no moze czasem, ale to juz detal, sa punkty ksero...).

 

Potrzebna mi jakas mala drukarka, ktora wepchne w regal (nigdzie indziej nie mam na nia miejsca), wiec cos takiego jak Xerox 3117 bylby idealny.

Cena nie jest wybitnie wysoka, w 300zl zmiescilbym sie z przesylka.

 

Mam jednak pytanie do jej uzytkownikow: czy drobna czcionka np. 5 jest czytelna ? Czytalem gdzies, ze Xerox 3117 drukuje postrzepione czcionki, a przy drobnym druku to tragedia.

Za Chip.pl

"Można mieć zastrzeżenia do czystości druku jednolitych powierzchni, a krawędzie czcionek są postrzępione. "

 

No i jeszcze jedno:

"Moduł bębna i kaseta z tonerem są ze sobą połączone."

Jak to sie ma do napelniania tonara proszkiem, ew. zamiennikow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą sprawdziłem jak jest z tą drobną czcionką. Nie ma żadnego problemu z jej odczytaniem :razz: nigdy wiekszych bzdur nie slyszalem, ze niby drukuje postrzepiony tekst. nigdy nic takiego nie zauwazylem. Bardzo ładnie drukuje. Jeśli chodzi o napelnianie tonera proszkiem to jeszcze tego nie musialem robic, ale z tego co mi wiadomo to zadna filozofia. Podaje tutaj link z ilustrowaną instrukcją regeneracji tonera: http://www.futuregraphicsllc.com/lit/tg/samsung_ml-2010.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba stanelo na tym, ze biore tego 'kiczowatego' Xeroxa ;]

 

@piwko123 - dzieki za sprawdzenie tych malych czcionek, tylko to mnie w sumie martwilo...

Co do napelniania tonera, to jednak troche zabawy z tym bedzie, ale chyba warto biorac pod uwage koszt nowego (a zamienniki to chyba nic innego, jak regenerowane tonery, w ten sam sposob, nie ?)

 

PS. Dzieki za instrukcje krok-po-kroku, moze sie przydac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz chyba najtanszy toner na allegro: http://allegro.pl/item729367480_toner_xero...nowy_gw_fv.html

z opisu wynika, że niby nie jest regenerowany tylko jako nowy zamiennik. pozdro

Możesz jeszcze zajrzeć do sklep.drtusz.pl. oprócz drukarek mają tusze, tonery i akcesoria do regeneracji. Właśnie widzę, że mają też tego Xeroxa 3117. Kupowałem u nich i wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam sklep z bardzo dużą ilością zamienników, w dodatku kilku producentów: e-atramenty. Polecam, sama kupiłam tam ostatnio zamiennik do Canona. Z moich doświadczeń wynika, że w sklepach internetowych zwykle można kupić tańsze produkty, niż w zwykłych komputerowych, a już na pewno tych w moim mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...