Skocz do zawartości
Cinek91

Kolorowe Znaczki I Linie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dziś zrobiłem fanswapa w swoim zasilaczu i przy okazji zauważyłem, że odpadł mi jeden radiatorek z karty graficznej. Ściągnąłem chłodzenie i przykleiłem go na nowo. Jednak po włączeniu komputera moim oczom ukazały się jakieś dziwne artefakty (zdjęcia poniżej). Co może być przyczyną? Chłodzenie z karty ściągałem i zakładałem już kilka razy i zawsze wszystko było OK ;/. Jest to na pewno wina karty bo sprawdzałem u kolegi. Da się coś z tym zrobić czy już tylko zostaje mi odesłanie na gwarancję? ;).

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładać nowego wątku bo w sumie temat o tym samym ;)

 

Dostałem dziś od kolegi do instalacji nowy komputer z Radeonem 4850 i po podłączeniu grafiki przez d-sub zobaczyłem taki oto obraz (przez dvi jest to samo)

 

Ekran BIOSa

Dołączona grafika

XP odpalony z HBCD

Dołączona grafika

Ekran startowy (w kompie jak widać płyta Gigabyte)

Dołączona grafika

 

Sprawdziłem kable w komputerze, wszystko podpięte, zasilacz 500W, obydwa kabelki zasilające wpięte do karty. Wyjąłem kartę i jeszcze raz wsadziłem w slot. Niestety, po włączeniu komputera, obrazu niet :blink: Zastanawiam się czy karta wyzionęła ducha... Co Wy na to? :rolleyes:

Acha, ustawienia defaultowe w biosie przywracałem. Było na tyle widać, że się dało znaleźć tą opcję.

Edytowane przez Lefty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dziś podpiąłem komputer do innego monitora i po jakiejś minucie od uruchomienia pojawił się obraz j/w. Wniosek z tego taki, że karta jeszcze działa. Postanowiłem wypiąć kartę z własnego komputera i sprawdzić w tym i... po włączeniu usłyszałem tylko kilka sygnałów dźwiękowych, nieco przyspieszonych ale wydawało mi się, że był to jeden długi i trzy krótkie co wskazywałoby na problemy z grafiką tylko, że ta grafika w moim kompie działa bez problemów. Możliwe więc, że to płyta główna. Nie miałem jednak możliwości spradzenia tego radeona w moim kompie ze względu na brak drugiej wtyczki 6gniazdowej a przejściówki z molexa nie miałem. No nic, trzeba będzie oddać sprzęt do sprzedawcy.

 

--edit--

Wymienili grafikę i wszystko ok.

Edytowane przez Lefty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...