Skocz do zawartości
Tsun

Monitor Dla Pokerzysty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnimi czasy noszę się z zamiarem zakupu monitora. Założenia są takie

-24-26", koniecznie 1920x1200 (tutaj mi koledzy po fachu doradzili - kwestia dostosowania obszaru roboczego do okien stołów pokerowych)

-zastosowanie: głównie jak wyżej, czyli w miarę wolne, nieskomplikowane animacje, czasem normalne gry/filmy - jakość obrazu nie jest absolutnym priorytetem, acz oczywiście też w granicach przyzwoitości

-jak najmniej męczący wzrok - często zdarzają się sesje przez pół nocy - tutaj mam największy problem, bo nie wiem od czego to zależy poza jasnością...

-budżet dość elastyczny, planuję ok. 1500 zł, jakby było coś naprawdę wartego uwagi to mogę dorzucić (zaoszczędzić oczywiście też byłoby miło ;)), acz raczej na matryce PVA itd. nie mam zamiaru się szarpać - TN na moje potrzeby powinno spokojnie wystarczyć.

 

Po wstępnym rozeznaniu wytypowałem 4 urządzenia

-Samsung 2493HM - wydaje się dla mnie idealnym kandydatem i jest dość tani, jednak niestety praktycznie nie do dostania...

-Samsung 2693HM - większy brat powyższego, niestety sporo droższy, i ciężej też znaleźć na jego temat recenzje czy opinie użytkowników

-Iiyama PLE2607WS-B1

-Asus VW266H

 

A może coś innego?

Edytowane przez Tsun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam model numer jeden. Bardzo dobry, nie wali po oczach rozmiary dobre, a podczas nocnej sesji w Gears of War 2 od 19.00 do 5.00 nie odczułem bólu.

 

Ma on kilka trybów wyświetlania. Tryb TEXT w dzien i w nocy jest bardzo dobry, ale wszystko zależy od upodobań. Od 5-6 miesiecy użytkowania nie pojawiły mi się (odpukać) bad pixele.

 

Pozdrawiam.

 

Oto recenzja mojego autorstwa. Portal przemilcze.

 

Samsung SyncMaster 2493HM

 

Dołączona grafika

 

Niedawno kupiłem ten monitor, miałem do wyboru, tego Samsunga, lub Gateway FHD2400, ale pomimo wielu zlącz oraz wielu opini internautów, o tym, iż ten monitor nagminnie się psuje, (co do wszystkiego to do niczego) postanowiłem <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tego Samsunga.

 

Ok, przejdźmy do rzeczy. W zestawie mamy kabel zasilający, kabel umożliwający podpięcie monitora do karty dźwiękowej, kabel analogowy VGA i przewód cyfrowy DVI, ale kabla HDMI brak + płytę z oprogramowaniem i mnóstwo papierów, a wśród nich jest m.in. karta gwarancyjna. Można się przełączać z jednego źródła sygnału na drugi, np. z PC na konsolę i na odwrót.

 

Pierwsze co się rzuca w oczy to wielkość. Przesiadka z monitora CRT 17', na tego 24 calowego LCD-eka daje kopa. Niektórym przeszkadza zbyt błyszcząca obudowa oraz srebrna listwa w wersji bez hubu USB (dwa złacza to nie duża strata). Mnie się podoba. Podstawka jest solidnie wykonana i można łatwo obracać ekran w lewo i w prawo. Naturalnie można też regulować wysokość w pionie oraz nachylenie w poziomie.

 

Kąty widzenia z boku są bardzo dobre (jak dla mnie), ale z góry, bądź z dołu to porażka. Posiada on matrycę TFT.

 

W konfiguracji ma on kilka opcji wyświetlania obrazu.

Są do tryby:

- do filmów

- do gier

- do czytania

- do internetu

- do sportu

- pełny kontrast (świetny tryb do oglądania filmów, lepszy niż ten preferownay)

- oraz taki, w którym rządisz TY

 

Czas reakcji podany przez producenta to 5ms, kontrast to 10000:1, a największa obsługiwana roździelczość to 1920x1200, więc jak można zauważyć monitor ten może nam świetnei wyświetlać filmy w Full HD.

Po zainstalowaniu oprogramowania możemy cieszyć się funkcją PIVOT. która polega na obrócie monitora o 90* i wygodniejszą pracą nad edytorem tekstu, bądź po prostu pisaniu postów na PurePC.

 

Dołączona grafika

 

Największą bolączka jest panel dotykowy. Obsługiwanie tego to po prostu istny hardcore (wg. wielu kwestia przyzwyczajenie). Po ciemku właściwie nie do ruszenia. Brak jakich kolwiek lampek informujących nas gdzie są te przyciski do regulacji itp. Drugim defektem jest dioda sygnalizująca nam, że monitor jest wlączony. Non-stop wali niebieskim, ostrym światłem, aż to po prostu zakleiłem czarną taśmą. Wada numer trzy. Zbiera kurz i to nieźle widać w dodatku.

 

Plusy

- PIVOT

- Duża matryca 24 cale

- wejścia VGA, DVI oraz HDMI

- głośniki (bardziej pierdziawki)

- świetna jakość materiału HD

- cena w stosunku do jakości

 

Minusy

- niebieska, strasznie mocna dioda sygnalizjąca pracę monitora

- PANEL DOTYKOWY TO JAKIŚ ŻART

- bardzo podatny na kurz

- brak tunera TV

- brak wejścia component i composite

 

Ocena ogólna: 9/10 + znaczek jakości

Edytowane przez R4KET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przedstawiciela królewskiej gry Poker :+)

 

Jeśli komfort dla oczu jest priorytetem, to polecam matryce PVA i to zdecydowanie. TN sprawdzają się tam, gdzie jest dużo „gwałtownego” ruchu, czyli FPS-y. Poker to zupełnie inna gra od strony graficznej. Nieprzypadkowo Eizo robi monitory na PVA.

Podaję Ci dwie nowości, które powinny być względnie tanie:

- EIZO FlexScan EV2333W-H ; 23 cala

- Samsung F2380 ; (c-PVA)

 

Pozdrówy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...