Skocz do zawartości
Eladril

Wysoki Pisk Z Płyty Głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od wczoraj, czyli odkąd zamonstowałem nowe chłodzenie na procesor (c2d e4400) nie jestem w stanie w żaden sposób uruchomić komputera. Po odpaleniu słychać nieprzerwanie bardzo wysoki dźwięk, niepodobny do typowych 'beepow', i obawiam sie ze przez ta całą operacje musiałem skopać procesor (choc nie wiem czy mozna to jakos zobaczyc, bo cpu nie jest osmalone ani nic w tym stylu). Próbowałem przekładać wszystkie komponenty, resetować cmos i wyjmować bateryjke, w końcu wkurzyłem sie, wyjąłem samą mobo na dywan, podłączyłem tylko to co niezbędne i problem sie powtarza - na 99% jest to problem CPU. Co dziwne dźwięk ten słychać nawet jak mam odłączony speaker, wydaje mi sie że właśnie gdzieś w okolicach procesora..

 

Hipoteza jest taka, że po prostu za bardzo sie przegrzewa, bo nieumyślnie urwałem śróbke od coolera :/ I do końca nie przylega. Na zdrowy rozum to to wydaje sie najlogiczniejszą przyczyną, z tymże, zawsze gdy bawiłem sie z komputerem, podłącząjać różne chłodzenia etc, nigdy nie miałem czegoś takiego - zawsze różnego typu piski, ale nie taki jak ten.

 

Wrzuciłem na wrzute: http://w638.wrzuta.pl/audio/4FjrTWPpQML/vorc006 (ten końcowy dźwięk to jak się wyłącza)

 

Co o tym myślicie? Co moge zrobić w tej sytuacji? Wysłałbym proc na gware, ale nie mam już ani pudełka, ani boxowego coolera, ani paragonu.. mam tylko instrukcje :|

 

//zapomnialem, plyta to FOXCONN P35A

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak:

Foxconn p35a

e4400

8800gts 320mb

2x1gb patriot 800 llk

wd3200aaks

 

Prawdopodobnie zrobie tak jak mówisz.. ale ciekawi mnie czy ktos ma jeszcze jakieś sugestie, bo troche problem znaleźć nowe chłodzenie tylko dla próby, przynajmniej dla mnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...