Skocz do zawartości
n73mefiu

Podkręcanie Phenoma Ii X4 940

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję podkręcić mój procesor i nie wiem za bardzo jak się za to zabrać. Na razie zmieniłem jedynie mnożnik na 15,5, temperatura w core tempie przy obciążonych rdzeniach to 65 stopni. Czy trzeba w ogóle brać się za te taktowania i napięcia NB? Czy może po prostu zwiększać jedynie napięcia procesora i mnożnik? Na razie mam ustawione domyślne napięcie. Co teraz? Płyta to Gigabyte GA-MA780G-UD3H, chłodzenie boxowe, pamieci GoodRam Pro 4GB 1066MHz CL5

Edytowane przez n73mefiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOX jest aż taki beznadziejny że nawet na 3.2 nie da rady? Zwiększyłem napięcie do 1.375 i temperatury dochodzą do około 68 stopni. Chłodzenie wymienię ale jeszcze nie teraz. Czyli nawet na razie nie próbować i zmienić na standardowe parametry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na standardowym napięciu możesz go trochę pomęczyć.Mój na standardowym robi 3,3 i temp w tedy tak strasznie nie idą do góry.Dopiero przy zabawie z napięciem ostre skoki temperatur są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie planuję zakupić Karakorum. Poczekam jedynie na kasę bo wezmę go razem z nowym monitorem. Na BOXie przestawiłem mnożnik na 16 bez zmiany napięcia i jest OK a temperatury takie same. Na razie to 3.2 musi wystarczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...