Skocz do zawartości
RybaToJa

Asrock P4vt8+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam pytanko do bardziej zaawansowanych w temacie o komputerach.

Mam ASRock'a P4VT8+

 

a) W instrukcji pisze, że mam 3 miejca na ramki

Kod:

PC2100 (DDR266)PC2700 (DDR333)PC3200 (DDR400)
W Evereście pisze mi : 512MB PC 2700 DDR SDRAM - jaką pamięć ram moę dokupić, żeby się nie "gryzły" i wszystko było OK ?

 

b) Mam dysk twardy Samsung SP1203N ATA - chce dokupić drugi dysk tylko ATA/ SATA ? w instrukcji pisze coś w stylu : Serial ATA : 2 SATA Connectors max. 1.5 Gb/s

 

Zamieszczam dane dot. motherboard :

 

Click!

 

Proszę drogich forumowiczów o pomoc.

 

P.S. Proszę o wyrozumiałość - toż to pierwszy mój post na tym forum :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAMki możesz dokupić dowolne PC3200, nie powinny się gryźć ze starymi. HDD tak samo, dowolny SATA, jedyne problemy jakie możesz napotkać to to że trzeba będzie przełączyć go na SATA1 (zworką lub softem, zależy od hdd), no i w razie instalacji Windowsa na nowy dysk będziesz musiał podać na dyskietce sterowniki do kontrolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAMki możesz dokupić dowolne PC3200, nie powinny się gryźć ze starymi. HDD tak samo, dowolny SATA, jedyne problemy jakie możesz napotkać to to że trzeba będzie przełączyć go na SATA1 (zworką lub softem, zależy od hdd), no i w razie instalacji Windowsa na nowy dysk będziesz musiał podać na dyskietce sterowniki do kontrolera.

A jak kupie dysk SATA I ? Na drugim chciałbym zainstalować Ubuntu i mieć 2 systemy. Da rade ? Słyszałem tez o jakimś RAID - czy będę się musiał tym bawić i ustawiać coś w BIOSIE ? :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysków SATA1 nie kupisz już, pare lat temu skończyli już ich produkcję. Myślę że powinieneś dać radę tak zrobić. RAIDem nie musisz się w ogóle interesować - ta płyta nie ma czegoś takiego, poza tym jest to łączenie 2 lub więcej takich samych dysków w celu podniesienia wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...