Skocz do zawartości
AsRocketman3

Ovislink Wl-1600-gl Tomato Rozwalilo Mi Router

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze nowiutki router chcialem wgrac tomato, wszystko przebiegalo bardzo sprawnie dopoki nie przeslalem danych do routera, czekalem 20 minut az niby mial to sobie zaktualizowac i sie zrestartować ale nic takiego nie nastapilo, caly czas teraz sie swieci tylko ta dioda do ktorej podlaczony jest kabel albo nic sie nie swieci jak nie ma kabla, nic nie pomaga, zadne resety wylaczanie i wlaczanie do pradu, po prostu nic ;(((( chcialem przywrocic ustawienia fabryczne - nic, w dodatku wcisnal mi sie przycisk reset :(( Kaplica ;((((

 

wersja: Tomato_1_25.7z MIPS 2.7MB Mon May 25 2009 10:52

procedura wgrywania tomato do tego routeru z http://allegro.pl/item673375520_nowy_airli..._ap_tomato.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego do OvisLinka potrzebna jest odpowiednio przerobiona dla niego wersja Tomato, przynajmniej tyle wywnioskowałem szukając na temat tego sprzętu w sieci. Posiadam go od kilku dni jednak ze względu na niewygórowane wymagania pozostałem przy oryginalnym firmware. Najlepiej poszukaj sobie o tym sprzęcie na forum Trzepak, jest tam 6 stronnicowy temat "OVISLINK AirLive WL-1600GL - 4MB Flash 16MB RAM - TOMATO :)" i tam się nim mądre głowy zajmują. Swoją drogą piszą że posiada blokadę bootloadera i nie da się go uwalić :) Próbowałeś go reanimować zgodnie z tą instrukcją Emergency Recovery ? Instalacja firmware opisana jest w 3rd party firmware update. Firmware znajdziesz w temacie o OvisLinku w podpisie Administratora, plik tomato-wl-1600gl.trx ;) Oryginalny firmware jest tutaj - wgrywasz go przez tftp.

Edytowane przez NightClubber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego do OvisLinka potrzebna jest odpowiednio przerobiona dla niego wersja Tomato, przynajmniej tyle wywnioskowałem szukając na temat tego sprzętu w sieci. Posiadam go od kilku dni jednak ze względu na niewygórowane wymagania pozostałem przy oryginalnym firmware. Najlepiej poszukaj sobie o tym sprzęcie na forum Trzepak, jest tam 6 stronnicowy temat "OVISLINK AirLive WL-1600GL - 4MB Flash 16MB RAM - TOMATO :)" i tam się nim mądre głowy zajmują. Swoją drogą piszą że posiada blokadę bootloadera i nie da się go uwalić :) Próbowałeś go reanimować zgodnie z tą instrukcją Emergency Recovery ? Instalacja firmware opisana jest w 3rd party firmware update. Firmware znajdziesz w temacie o OvisLinku w podpisie Administratora, plik tomato-wl-1600gl.trx ;) Oryginalny firmware jest tutaj - wgrywasz go przez tftp.

Dzieki wielkie za odpowiedz, troche mam teraaz nadzieji ze sie naprawi, tylko ze problem w tym ze on nie pinguju... tzn. po tym jak zmieniam mu ip, nie pinguje 192.168.1.1 ale 192.168.1.100 pinguje nie wiem czy to dobrze, napisalem rowniez na trzepaku...

 

 

no raczej nie dobrze, bo ani na pierwszy ani na drugi nie da sie wrzucic wl1600gl.bin :(

Edytowane przez AsRocketman3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...