Skocz do zawartości
bluba

Wentylatory

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, Mam zamiar kupic 3 wentylatory do mojego komputera. Chce aby były to wentylatory led 2x120mm i 1x80mm. tylko nie wiem jaka firma. Myslalem nad REVOLTEC? :wink:

 

E5200

PALIT 9500GT (bez wiatraka)

GIGABYTE g31m-e2sc

500gb sata

MUSTANG 450W(wiem wiem...z tym za okno)

 

AHA i jak je najlepiej rozmiescic. Dodam ze mam taka tube zeby wlozyc wiatrak aby wiało na procka

temperatura w spoczynku procka to 32 a karty 52

dzieki za pomoc

Edytowane przez bluba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Revolteki są do d....., z tanich kup raczej Acutake, AAB albo Silentum. Masz cały wątek o wentylach 120mm.

Jaką masz obudowę, bo nie każda ma możliwość zamontowania takich wentylatorów?

BTW wymień zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to ibox 705lk

No to fabrycznie masz zdaje się 1x80mm i masz miejsce na jeszcze jeden wentylek 80mm. Generalnie w Iboxach niewiele da się zrobić z wentylacją.

 

Defix, to dlatego że nie przeszkadza Ci hałas ;)

Pewnie nie miałeś okazji posłuchać Gentle Typhooona, S-flexa, Noiseblockera, Fandera, Nostuy.... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fabrycznie masz zdaje się 1x80mm i masz miejsce na jeszcze jeden wentylek 80mm. Generalnie w Iboxach niewiele da się zrobić z wentylacją.

jak dla mnie to tam jest miejsce na dwie 120. bierz silentium pc zephyr :) a na ściance nie ma sensu nic montować tylko jeszcze najlepiej po zaklejać dziury. i jak masz boxowe chłodzenie to wymień to w pizz.....

 

Dołączona grafika

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, czytałem tylko specyfikacje ze sklepów... na stronie Iboxa nie ma nic na ten temat :/

Z tym że na froncie taki duży wentylator i tak nie będzie miał skąd powietrza ciągnąć, więc 80mm do mielenia powietrza przed dyskiem wystarczy. Tak jak pisałem kicha z jakąś sensowną wentylacją.

Na procu zmień pastę, pomyśl o zasilaczu i może jakiejś sensowniejszej budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buda zasysa powietrze między żeberkami z przodu na samym dole. ogółem jeszcze da radę ale jakby nie, to od czego jest wiertarka, wiertło, prąd i kilka minut na zabawę ;)

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podłącze się pod temat z pytaniem jeśli mam 2 wentylatory rożnej siły wywiewu i przepływie powietrza to gdzie lepiej umieścić mocniejszy z przodu czy z tyłu?osobiści wydaje mi się ze z tyłu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie masz zasilacz? jak z tyłu na górze (nad miejscem na wentylator) i wyciąga powietrze z obudowy to mocniejszy daj na przód.

 

EDIT:

nie za ma co ;)

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz osiągnąć.

Ja na Twoim miejscu zaczął bym od zasilacza (straszny badziew) i obudowy, za nieduże pieniądze możesz kupić Cooler Master Elite 330K, 334 czy 335, o niebo lepsza wentylacja niż w Iboxach. Na grafikę możesz zamontować zwykły wentylator 80mm i będzie już dużo lepiej, na procu masz pewnie tego intelowskiego gluta który był w zestawie, zmień to na jakąś inną pastę (MX-2, Arctic Ceramiqe, Arctic Silver 5). Potem możesz zmienić cooler na procesorze i dodać jakieś wentyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceramique lubi zasychać :D.

Arctic Silver 5, MX2, OCZ Freeze. Nic droższego nie opłaca się brać. Z tych 3 wymienionych najlepsza jest OCZ. Autor, ty nie myśl o wentylatorach tylko kup zasilacz.. Ja bym się bał pod to pendrive'a podłączyć :E.

 

http://www.allegro.pl/item681889596_zasila...w_tano_100.html albo pewniej Modecom MC-350. Dlaczego pewniej? Bo na allegro lubią sprzedawać leżaki magazynowe.. To są praktycznie te same zasilacze, różnią się wentylami (w mc lepszy) i tym że kupując MC masz pewność że nie jest to leżak i masz na to należytą gwarancje.

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...