Skocz do zawartości
Rafal2228

Overclocking ...

Rekomendowane odpowiedzi

Po tym że karta już nie może można poznać łatwo. Będą występować albo freezy (czyli tzw. przycinki, zawieszenia komputera itd.) ewentualnie artefakty czyli przekłamania obrazu. Jak kręcisz to pamiętaj swoje stabilne ustawienia, dzięki temu jak po kolei będziesz podkręcał to od razu sie dowiesz co już ma dość ;] Czy core czy shader czy mem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam Core: 651 , Shader: 1504 i Memory: 902 i idę w górę, ale boję się trochę bo w stresie karta miała 70`C. Czy to trochę nie za dużo ?

Edytowane przez Rafal2228

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie dodać, ze testowanie GPU + shader + mem nie jest optymalnym wyjściem. Najlepiej sprawdzić każde z osobna i ostatecznie wybrać najwydajniejszy kompromis między tymi taktami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po powrocie z krótkiego wyjazdu (weekend) i małej przerwie w oc postanowiłem kontynuować podkręcanie grafiki :wink:, lecz przeglądając internet natknąłem się na to, że przy podkręcaniu grafiki należy ustawić PCI-e sztywno na 100. Teraz moje pytanie czy jest to konieczne?

 

BTW. Ile przeważnie trwa skanowanie w poszukiwaniu artefaktów przy pomocy ATI Tool??

 

BTW.2. Jaka jest optymalna temp. Grafy w stresie ?

 

BTW.3. W ATITool jest opcja, aby program sam znalazł maksymalny core i maksymalny memory. Czy te narzędzia działają prawidłowo i czy zalecacie ich używanie ?

Edytowane przez Rafal2228

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie ten temat :).

 

Ustawić szynę PCI express nie zaszkodzi. Teperatury rdzenia w stresie max 80 stopni myślę. Wartosię upewnić w odpowednim temacie na tym forum. Testowanie ATi Toole kartę nvidii polega na ślepieniu we włochaty sześcian i wyglądaniu żółtych kropek, nie wystarczy tylko zapuścić test i wrócić na gotowe. Polecam siedzieć tak 10-15 minut.

 

Edyta

Ad3. Find Max nie działa do końca poprawnie na kartach zielonych. Program potrafi się zapędzić i zawiesić sterownik ekranu. Lepiej klikaj co 10Mhz i sprawdzaj sam.

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcając Core zauważyłem dziwne zachowanie się obrazu w CS: Source (zauważyłem też to w DMC 4), wygląda ono mniej więcej tak, że jest 1 linia pod którą "załamuje" się obraz znaczy obraz jest i się zmienia ale nie pasuje do reszty (wygląda jakby obraz z pod tej kreski się doczytywał stopniowo do danej klatki, lecz z opóźnieniem), próbowałem nagrać filmik fraps`em i pokazać to, lecz po nagraniu filmiku nic nie było widać. Ktoś może wie czemu się tak dzieje, dodam, że ten efekt występuje też na domyślnych ustawieniach grafy, procka i ramu, a zanim zacząłem podkręcać nie zauważyłem takiego czegoś, może pomoże zainstalowanie nowych sterów do grafy (może już wyszły), albo przeinstalowanie gry.

 

Edit. Zacząłem ściągać nowe stery do grafy

Edytowane przez Rafal2228

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki OC:

CPU:

Model: Intel Pentium Dual Core 2.0GHz (200MHz x 10)

Speed: 3.00GHz (300MHz x 10)

Voltage: 1.4V

GTL: 0.63x

Temp: Idle: ~~32`C Stress: ~~62`C

 

 

GPU:

Model: Asus 8800GS 384MB

Core: 550/695MHz

Shader: 1350/1738MHz

Memory: 800MHz/1025MHz

Temp: Idle: ~~58`C Stress: ~~74`C

 

 

RAM:

Model: Kingston 2x1GB 667MHz (Dual Chanel)

Speed: 902MHz

Voltage: 2.0V

CL: 5-5-5-15

 

 

3DMark06:

Default: 7761pkt

Po OC: 10807pkt

 

 

Podziękowania dla:

toman

ernik

-=Qroń=-

Fredek

pavel54

Za pomoc przy OC, które dało mi jakieś 10-15 fps w grach :wink:

 

 

 

BTW. Doszedłem do tego czemu były takie załamania obrazu, po prostu w sterownikach grafy miałem ustawione "Wymuś wyłączenie V-Sync"

Edytowane przez Rafal2228

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi miło :) Swoją drogą masz jeszcze spory zapas napięcia na pamięciach. Warto go wykorzystać. Możliwe że uda Ci się wycisnąć z nich więcej. Jesli nie da się z proca więcej wycisnąć, to obniż mnożnik i próbuj z innym dzielnikiem na pamięciach. Wyższe FSB + szersza magistrala pamięci = jeszcze lepszy efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...