Skocz do zawartości
Maciek26

Dziwnie Zamontowany Pentagram Karakorum 120

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. A powiedzcie mi jeszcze 1 rzecz.. Mam na swojej plycie 4 sloty ddr2.. 2 sa zolte i 2 pomaranczowe, ramki sa wlozone wlasnie do tych 1.. Pamieci jak wczesniej wspomnialem to OCZ reapery, dla tego chlodzenie nie wejdzie jesli te beda siedzialy w zoltych slotach.. Czy przestawienie ich do tych drugich (pomaranczowych) slotow nie spowoduje jakiejs utraty predkosci czy czegos w tym rodzaju?.. Czy jest jakas roznica w tych slotach nie liczac oczywiscie ich koloru?

 

PS. Apropos liczby w moim nicku.. Nie oznacza ona mojego wieku :P Tak naprawdze za kilka dni skoncze 17 lat :]

Edytowane przez Maciek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz 2 takie same pamięci? Nie lepiej wsadzić je do osobnych slotów na duala? Tzn. jedna do żółtego, druga do pomarańczowego. No i co do pytania to nie, nie spowoduje to utraty wydajności.

 

Edit: Cofam moje słowa, trochę mi się pomyliło co do kolorów.

Edytowane przez Mephistofeles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ona :P

 

Wyczytalem cos takiego:

"aby uruchomić tryb Dual Channel należy włożyć pamięci do sąsiadujących ze sobą slotów w tym samym kolorze."

Czyli mam rozumiec ze jest 2xDC i obojetnie w ktorym kolorze siedza ramy? :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei:

1) Wyjmujesz pamięci.

2) Odpinasz Karakorum, masz przy nim srebrną zapinkę, dolny uchwyt dociskasz i przesuwasz do góry, jak zeskoczy z zaczepu górny już pójdzie łatwo.

3) Kontrolujesz ilość pasty, powinna być jej minimalna ilość równo rozprowadzona po powierzchni procka.

4) Zakładasz karaka po bożemu.

5) Wpinasz pamięci w pomarańczowe sloty.

6) Cieszysz się ze wreszcie coś zrobiłeś przy swoim kompie.

 

Pamiętaj też aby od czasu do czasu zajrzeć do pudła i je odkurzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.. Jutro biore sie za robote :D Zdam relacje co i jak.. Jeszcze 1 pytanko.. Kiedys "w razie potrzeby" moglbym kupic kingstony (oczywiscie inny rodzaj - bez radiatora) i wmontowac je w te zolte sloty (pod wentylatorek), nie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jakkiedys pomysle o wiekszej pojemnosci ramu to juz nie wpakuje tych reaperek :P Zreszta.. Mam 4gb, wiec na razie i tak mi nie potrzeba wiecej :PP (I pewnie nie bedzie potrzeba).. Ale tak jak sobie teraz uswiadomilem, to po "MODZIE" moje ocz-ki tez beda mialy niebanalne chlodziwo :D W koncu wentylatorek 120mm bedzie je owiewal :P

Edytowane przez Maciek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość oskar777

Mam takie pytanie nie w temacie. Mam Phenoma II x4 810, podkręciłem go na box-ie do 3185 mhz i temperatury w IDE to 49-52C. Jutro będę mieć Karakorum 120 i do jakiej granicy mogę go kręcić i o ile spadną temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spróbuj odwrócić sam wentylator na chłodzeniu bez odpinania radiatora tak aby kierunek przepływu powietrza przez niego był zgodny z kierunkiem tego z obudowy (wyciąganie powietrza z obudowy). Wentylator jest zapinany zapinkami z drutu - wystarczy je odgiąć, zwolnić, odwrócić wentylator i zapiąć ponownie, Zobacz czy temperatury spadną. Zaletą tego rozwiązania jest bezproblemowy dostęp do slotów pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

Doobra.. Juz ostatnie pytanie :D Czy kombinowanie z tym chlodzeniem (czytaj: odwracanie go) nie spowoduje utraty gwarancji? Dodam, ze zadnych plomb na budzie nie ma/.

Moim zdaniem jak sie nie znasz to nie ruszaj...bardzo latwo cos zepsuc/uszkodzic jak sie nie ma pojecia...sproboj odwrocic sam wentylator tak jak napisalem wczesniej, a jesli to nie pomoze idz do sklepu gdzie go kupywales - ich obowiazkiem jest zrobienie tego szczegolnie ze jest na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak sie nie znasz to nie ruszaj...bardzo latwo cos zepsuc/uszkodzic jak sie nie ma pojecia...sproboj odwrocic sam wentylator tak jak napisalem wczesniej, a jesli to nie pomoze idz do sklepu gdzie go kupywales - ich obowiazkiem jest zrobienie tego szczegolnie ze jest na gwarancji.

Bez przesady, jak młotkiem nie będzie przy tym robił to nic nie zepsuje. To nie Atlhon z socketem A.

Odwrócenie samego wentylatora niewiele da bo 1cm od niego jest następny.

Żadnej gwarancji nie stracisz, przecież nie tracisz gwarancji przy montażu, musiał byś coś mechanicznie uszkodzić, a to graniczy z niemożliwością.

Jedyne co to pamiętaj nic na siłę, z lekkim naciskiem i wszystko będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak odwiozlem sklep do sklepu :P Panu serwisantowi robota zajela jakies 20 min, mowi, ze starl niepotrzebns czesc starej pasty (zostawil jej troche - nie byla jeszcze zuzyta) i dolal troche swiezej.. Efekt? Iddle (uruchomiona mozilla i kaspersky) 34oC.. Stres jeszcze nie testowany.. Temperatura dobra? :)

Edytowane przez Maciek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierze w everescie.. Teraz mam 35oC, ale skacze, raz 34, raz 35.. Jakie masz chlodzenie na procesorze? I czy ten sam model phenoma - czyli 720BE? Mi pewnie jeszcze spadna temperatury, jak pasta "dojdzie" :P

Edytowane przez Maciek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...