Skocz do zawartości
deczklav

Czy da rade? :P

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dwie nagrzewnice od kadeta połączone szeregowo ( na każdej po dwa sunony 80x80 puszczone na niższym napięciu ) zdołają ochłodzić AGOIA 1800+ @ 2100, Radeona 9000PRO oraz PSU 300W ? Blok na PSU będzie bardzo podobny do tego z Zero Fan Zone. Za dopływ wody będzie odpowiedzialna pompka Hagem PowerHead 802 zanurzona w małym zbiorniku. Przekrój rurek to 12/16 mm. Nie zależy mi na bardzo dobrych temperaturach, bo przy takim zestawieniu raczej ich nie osiągnę, chodzi mi głównie o cisze. Jak myślicie, czy te nagrzewnice do dobry zakup :?: Jakie tak na oko będą temperaturki :?: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada tak, czy to TECi (bez przesady oczywiscie), czy duze ilosci blokow czy cokolwiek, tak na prawde POTRZEBNA jest jedna aktywnie chlodzona nagrzewnica rozsadnych rozmiarow (czyli wszystko wieksze niz 120x120cm powierzchni chlodzacej). Tak wiec nie ma potrzeby dodawania kolejnej, jesli nie zalezy ci na temperaturach. Aczkolwiek mozna i bedzie na pewno lepiej :wink: tylko wtedy musisz wziac pod uwage, ze w szeregu nagrzewnice beda skladaly sie na duzy opor dla ukladu, wiec lepiej byloby dac je rownolegle (a najlepiej sprawdzic obie konfiguracje - choc dla tak malych przeplywow powietrza jakie proponujesz, raczej roznicy w sprawnosci nagrzewnicy wzgledem przeplywu nie bedzie, wiec rownolegle laczenie bedzie najkorzystniejsze). Przeplyw w calym ukladzie jest bardzo wazny, wiec *prawdopodobnie* lepiej byloby zastosowac laczenie rownolegle (opor na samych nagrzewnicach bedzie wowczas mniejszy niz na pojedynczej) a reszte polaczyc wedle uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada tak, czy to TECi (bez przesady oczywiscie), czy duze ilosci blokow czy cokolwiek, tak na prawde POTRZEBNA jest jedna aktywnie chlodzona nagrzewnica rozsadnych rozmiarow (czyli wszystko wieksze niz 120x120cm powierzchni chlodzacej). Tak wiec nie ma potrzeby dodawania kolejnej, jesli nie zalezy ci na temperaturach. Aczkolwiek mozna i bedzie na pewno lepiej :wink:  tylko wtedy musisz wziac pod uwage, ze w szeregu nagrzewnice beda skladaly sie na duzy opor dla ukladu, wiec lepiej byloby dac je rownolegle (a najlepiej sprawdzic obie konfiguracje - choc dla tak malych przeplywow powietrza jakie proponujesz, raczej roznicy w sprawnosci nagrzewnicy wzgledem przeplywu nie bedzie, wiec rownolegle laczenie bedzie najkorzystniejsze). Przeplyw w calym ukladzie jest bardzo wazny, wiec *prawdopodobnie* lepiej byloby zastosowac laczenie rownolegle (opor na samych nagrzewnicach bedzie wowczas mniejszy niz na pojedynczej) a reszte polaczyc wedle uznania.

Więc połączę nagrzewnice równolegle, ale (gdy przy dzieleniu rurki Y ) czy w każdej z nich woda będzie płynęła z ta samą prędkością :?: Czy zamiast dwóch 80x80 lepiej dac jeden 120x120 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj oba polaczenia, prawdopodobnie wyjdzie ze rownolegle bedzie korzystniejsze, prawdopodobnie... :wink:

 

Przeplyw wody przez obie czescie polaczenia rownoleglego bedzie identyczny jesli opory w obu tych czesciach beda identyczne. Jesli to sa takie same nagrzewnice i polaczysz je tymi samymi przewodami o takiej samej dlugosci, wowczas powinno byc prawie rowno :wink:

 

Zalezy jakie 80mm (CFM, obroty) i jakie 120mm(CFM, obroty) i na jakim napieciu chcesz je pusic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...