Skocz do zawartości
sp4wnik

Składanie Wc Wg. Własnego Uznania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym złożyć zestaw do chłodzenia cieczą, wszystko mam już dobrane, jednak mam problem ze złączkami. Nie wiem, które wybrać. Tzn. jaki rozmiar, rodzaj. Z góry dzięki za pomoc :) oto kmponenty dobrane przeze mnie :)

 

Scythe Gentle Typhoon 120mm 1450 obr./min. x3

Feser Tube - 10/13 Silver UV - 2,5m.

Swiftech adapter Apogee GTZ->AM2

Swiftech Apogee GTZ

EK Waterblocks EK-FC260/275/285 GTX - GW Acetal Nickel x2

Feser Xchanger Triple Radiator 360

Swiftech Pump MCP655 12V (Laing D5 Vario)

EK Water Blocks Multioption RES 250 rev 2.0

Feser One 1L UV Blue

 

Chciałbym się również dowiedzieć czy Reserator XT jest dobrym wyborem dla mojego sprzętu:

 

Phenom II X4 920 @ 3.9GHz

2x Gainward Geforce GTX260 GoldenSample SLI

2x 2048MB DDR2 patriot Extreme performance Line

HDD: Samsung SpinPoint F1 640GB

Asus Crosshair II Formula

NZXT Tempest

 

Aktualne chłodzenie to Zalman CNPS 9700 NT

Edytowane przez sp4wnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałbym złożyć zestaw do chłodzenia cieczą, wszystko mam już dobrane, jednak mam problem ze złączkami. Nie wiem, które wybrać. Tzn. jaki rozmiar, rodzaj. Z góry dzięki za pomoc :) oto kmponenty dobrane przeze mnie :)

 

Scythe Gentle Typhoon 120mm 1450 obr./min. x3

Feser Tube - 10/13 Silver UV - 2,5m.

Swiftech adapter Apogee GTZ->AM2

Swiftech Apogee GTZ

EK Waterblocks EK-FC260/275/285 GTX - GW Acetal Nickel x2

Feser Xchanger Triple Radiator 360

Swiftech Pump MCP655 12V (Laing D5 Vario)

EK Water Blocks Multioption RES 250 rev 2.0

Feser One 1L UV Blue

G1/4" średnica 10/13 najwygodniej, czy weźmiesz skręcane czy "choinkę" to od Ciebie zależy. Czy złączki będą proste czy kątowe zależy od układu. Przejrzyj galerie użytkowników WC i wydobądź odpowiednie wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G1/4" średnica 10/13 najwygodniej, czy weźmiesz skręcane czy "choinkę" to od Ciebie zależy. Czy złączki będą proste czy kątowe zależy od układu. Przejrzyj galerie użytkowników WC i wydobądź odpowiednie wnioski.

Szybka odpowiedź :) Dzięki :) Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy wybrane przeze mnie komponenty będą w miarę wydajne? Akurat w sprawach chłodzenia WC jestem noobem, przedtem posiadalem Zalman Reserator 1 V2 i nie spisywał się zbyt dobrze, więc chciałbym wybrać coś co o wiele lepiej schłodzi mój sprzęt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, tylko zastanawiam się po co Ci Reserator jak masz osobną chłodnicę i pompkę. Jak rozumiem Reserator to gotowy układ z rezerwuarem pompką, chłodnicą i blokiem ? Bez sensu, albo jedno albo drugie, przy czym gotowców nie polecamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, tylko zastanawiam się po co Ci Reserator jak masz osobną chłodnicę i pompkę. Jak rozumiem Reserator to gotowy układ z rezerwuarem pompką, chłodnicą i blokiem ? Bez sensu, albo jedno albo drugie, przy czym gotowców nie polecamy ;)

 

Aha, w takim razie gotowy układ odpada. Miałem już jeden i nie spisywał się zbyt dobrze. Dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...