Skocz do zawartości
dempzey

Problem Asrock Alive Nf7g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem - dwa dni temu włączyłem komputer, monitor na chwilę się obudził szukając sygnału i nic, czarny ekran, wrócił w stan wygaszenia. Podłączyłem kabel do zintegrowanej na płycie karty i wszystko jest ok. Po otworzeniu komputera okazało się, że karta podłączona do PCI-e nie świeci się (dawno nie zaglądałem do środka, ale jeśli dobrze pamiętam to podświetlała się na niebiesko - mam Galaxy GF8600GTS, teraz nic się nie świeci, ale wentylator chodzi). Tak więc myślałem, że padła karta graficzna i zaniosłem ją wczoraj do serwisu. Dziś ją odebrałem i podobno jest sprawna (cały czas była)... Czyli chyba złącze PCIe na płycie padło? Czy jest jeszcze jakaś inna możliwość?

 

2-3 miesiące temu miałem już kilka razy taki objaw, pomagało wyłączenie kompa i listwy na chwilę, i potem już wszystko ruszało ok. Zdarzyło się to kilka razy, a potem przestało aż do teraz, gdy padło całkowicie (wyłączanie i powtórne włączanie nie skutkuje, karta nie rusza).

 

Clear CMOS nie pomaga.

 

Konfig:

AsRock Alive NF7G

Athlon X2 2.1 GHz

Galaxy GF 8600 GTS

2 GB ram Kingston

Chieftec 400 W

Edytowane przez dempzey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co działa na integrze?

 

Jeżeli nie to płyta siadła...możliwe ze tylko PCI-E. Ale to bez znaczenia bo i tak naprawa nie opłacalna. Pozostaje wymiana płyty.

Na integrze działa.

Płyta jest na gwarancji, tylko chcę wyczerpać inne możliwości zanim ją wymontuję i pozbędę się kompa na 2 tygodnie.

 

dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na integrze do Biosu i przestaw grafe na bodajże PCI/PCI-E.

Próbowałem.

W BIOSIe mogę wybrać Primary Graphic Adapter - opcje do wyboru to: OnBoard, PCI-e, PCI.

Jak zmieniam na PCI-e to mam czarny ekran na wyjściu obu kart (bo PCI-E nie działa, a integra jest wtedy wyłączona).

Wtedy pozostaje tylko zresetować CMOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem.

W BIOSIe mogę wybrać Primary Graphic Adapter - opcje do wyboru to: OnBoard, PCI-e, PCI.

Jak zmieniam na PCI-e to mam czarny ekran na wyjściu obu kart (bo PCI-E nie działa, a integra jest wtedy wyłączona).

Wtedy pozostaje tylko zresetować CMOS.

W serwisie okazało się, że uszkodzona jest płyta główna.

Była na gwarancji, w zamian dostałem inną.

dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...