Skocz do zawartości
silvermax

Ogromny Problem Z Nakładaniem Pasty Ic Diamond Carat 7

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej jest rozprowadzac natychmiast po wycisnieciu, bo ta pasta bardzo szybko twardnieje. A rozprowadzac najlepiej palcem owinietym w jakas grubsza folie, lub cos a'la karta kredytowa, tylko musi byc przezroczyste, zebys widzial co smarujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Konsystencja pasty IC Diamond 7 Carat zbliżona jest do past Arctica z serii MX - mamy więc do czynienia z naprawdę gęstym specyfikiem co może utrudniać jego nakładanie. Z mojej strony mogę zasugerować, by przed aplikacją pasty umieścić tubkę na kilka minut w szklance z ciepłą wodą dzięki czemu jej nanoszenie jest zdecydowanie łatwiejsze a i rozprowadzenie jej po powierzchni chłodzonego elementu jest efektywniejsze."

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/582/PASTA/IC...ntowa/rewolucja Cały artykuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem czytałem :) tylko czemu kolego z pierwszego postu ma problem "Nawet po 5 min. podgrzaniu we wrzątku pasta nie chce się rozprowadzić." jeśli w artykule z frazpc tak ładnie piszą czytałem też opinie z cooling.pl oni tez żeby nie wiadomo jak super o rozprowadzaniu się nie wypowiadają:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropla na środek i przyduszasz radiatorem. Robie tak od czasu posiadania ocz freeze, który przy rozprowadzaniu jakby ciągnie się za sobą...

Oczywiście nie ma co przesadzac z tymi kropelkami rzędu mikrona pikometra i mniej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość past ma w sobie jakieś substancje oleiste. To one pozwalają utrzymać odpowiednią konsystencję i zapobiegają utracie właściwości podczas pracy w wysokich temperaturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wszystkim za odpowiedź, ale już sobie poradziłem. Wystarczy nałożyć na środek IHSa niewielką ilość pasty i założyć radiator. Pasta rozprowadziła się idealnie po powierzchni procesora. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wszystkim za odpowiedź, ale już sobie poradziłem. Wystarczy nałożyć na środek IHSa niewielką ilość pasty i założyć radiator. Pasta rozprowadziła się idealnie po powierzchni procesora. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

Jak to ładnie się rozprowadziła?

A jak temp?

Przed zakupem pytałem się czy tak można z nią zrobić to powiedzieli ze nie da rady i ze nie rozprowadzi się.

Ładnie się rozprowadziła po całym procesorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy otóż to mam wielki problem ten pasty za żadne skarby świata nie da się rozprowadzić próbowałem gorącej wody, suszarki i nic pasta ma tak jakby ciągle konsystencje plasteliny chcąc ją nałożyć nie chce się mogole przyklejając/rozprowadzić z nerwów zrobiłem tak jak silvermax wycisnąłem trochę na środek założyłem radiator fakt mniejsze temp ale nie jestem pewnie czy rozeszło się na całą powierzchnie a zbytnio nie chce mi się rozmontowywać je na nowo!Jakieś propozycje rady?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już założyłeś to możesz jeszcze pod obciążeniem delikatnie docisnąć, poruszać radiatorem, powinna się jeszcze rozprowadzić. Żeby sprawdzić czy się dobrze rozprowadziła to i tak musisz zdjąć radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy otóż to mam wielki problem ten pasty za żadne skarby świata nie da się rozprowadzić próbowałem gorącej wody, suszarki i nic pasta ma tak jakby ciągle konsystencje plasteliny chcąc ją nałożyć nie chce się mogole przyklejając/rozprowadzić z nerwów zrobiłem tak jak silvermax wycisnąłem trochę na środek założyłem radiator fakt mniejsze temp ale nie jestem pewnie czy rozeszło się na całą powierzchnie a zbytnio nie chce mi się rozmontowywać je na nowo!Jakieś propozycje rady?

pozdrawiam

Pasta nie musi rozprowadzić się po całym IHSie. Wystarczy, że obejmie sekcje rdzenia:

Dołączona grafika

W obrębie poza rdzeniem, pasta termo nie jest potrzebna, bo przecież żadne elementy pod IHS, poza rdzeniem nie stykają się z jego powierzchnią. Przecież jak byś zdjął IHS z procka to nie posmarujesz płytki krzemowej tylko sam rdzeń, czyż nie? ;)

podsumowując, pastę termo wystarczy nałożyć w bardzo niewielkiej ilości na środek IHS, rozprowadzi się ona idelanie, nie zależnie od tego od jakiego producenta pochodzi.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wlasnie instalowalem u siebie TRUE i ta paste, skorzystalem ze wskazowek producenta:

http://www.innovationcooling.com/applicationinstructions.htm

 

co ciekawe wspominaja i podkreslaja zeby po przycisnieciu coolerem nie sprawdzac czy pasta zostala dobrze rozlorzona ("do not remove the sink to check the spread as it will introduce air into the joint")

 

Na stronie jest kilka zdjec ktore pomoga mam nadzieje w aplikacji. Mam nadzieje ze u mnie sie pasta dobrze rozprowadzila :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że szukałem i nigdzie nie znalazłem, może złe zapytanie daje. Mógłbyś coś podesłać?

 

 

Jestem po zmianie pasty.

Cały zabieg zajął mi z godzinkę. W tym czasie przeszlifowałem spody radiatorów papierem 2000, wszystko w miarę możliwości wyczyściłem, bo aż się tam wylewało. Z tego co wiem nadmiar pasty jest niewskazany.

Nałożenie pasty do najlżejszych nie należy, ale rozklepałem ją w końcu palcem po powierzchni, może w tym jest błąd. Nie pojmuję dlaczego pasta wypadająca w testach lepiej tak kiepsko się spisuje w tych samych warunkach. Mobo, oraz CPU w stresie 30 minutowym miało o 2 stopnie więcej, a grafika o 10 stopni, testowane Prime95. Już się nie pokusiłem o test grafiki, bo się obawiałem, zakładam że byłoby około 85 stopni. A przy primie już zaczęło mi dziwnie ćwierkać w wyniku rozgrzewania.

 

Zdenerwowany tym obrotem, ściągnąłem plecy, było tak od razu zrobić na tamtej paście, miałbym porównanie a tak nie mam.

Może ktoś Notepal U3 pokusi się o takie testy, na stokowej paście, będzie porównanie.

Temperatury spadły do:

Idlle

Mobo ----29 / THRM 42

CPU -----42

GTX------35

Stress P95

Mobo-----29 / THRM 78

CPU------78

GTX------37

 

3DM06

Mobo -----29 / THRM 71

CPU-------70

GTX-------58

 

Mobo-----29 / THRM 70

CPU -----69

GTX-----60 stopni

 

Temperatury są maksymalnymi jakie odnotowałem, więc jak coś to macie jakieś porównanie.

Teoretycznie pasta też nie potrzebuje wygrzewania, zastanawiam się co by jeszcze tu zrobić, może dać więcej, nie rozklepywać jej jak normalnej pasty przez folie, tylko dać na środek jak jest na stronce pokazane.

Zastanawiam się teraz nad kupnem Zalmana STG-2, ale wcześniej jak nikt tego nie sprawdzi w chwili wolnej sprawdzę inne metody rozprowadzenia.

Fotki z zabiegu.

https://plus.google.com/photos/108760591754351083804/albums/5687207782147513249

 

 

Przydałyby się też taśmy termo przewodzące, których też nie miałem, zakłądałem 3 lata temu że już w to się bawił nie będę i się pozbyłem.

Edytowane przez worms1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...