Skocz do zawartości
Gość enebene

Enebenego Wuce

Rekomendowane odpowiedzi

Gość enebene

Czesc

Postanowilem ze dodam moj sprzecior do galerii, moze komus pomoze zdecydowac sie na nieco rzadziej spotykane rozwiazanie, ktore moim zdaniem spisuje sie calkiem niezle

 

WC powstalo z przypadku, dorwalem tanio bloczki Swiftecha na grafe i procka, wiec postanowilem dokupic pompke i grzejnik, co by nie isc do konca na latwizne z dedykowanymi elementami :lol:

Skoro juz sie zdecydowalem na tego typu chlodzenie, moim priorytetem byla cisza, wydajnosc rowniez musiala stac na odpowiednim poziomie

 

Podzespoly "wodne":

blok cpu: Swiftech Apogee GT - 100,-

blok gpu: Swiftech MCW-60 - 60,-

chlodnica: Grzejnik STELRAD C22 50x50 - 110,- pomalowana czarnym lakierem za pomoca pistoletu (dziewiczo bialy)

pompa: CR2 - 50,- ( DZIEKI MIB )

weze: 10/13 z castoramy 3,6zl/mb :wink:

plyn: petrygo niebieskie 2l + 1l demineralki

 

Tempy [spoczynek/stres]:

e6300 @ 3400 @ 1,45v 40/53

88gt @ gpu720/1900 mem2200 @ 1,3vgpu 40/44

 

temperaturu oczywiscie na pasywnym ukladzie

 

ZDJECIA (na razie tylko pogladowe zeby bylo wiadomo co i jak, patent z lejkiem to tymczasowy odpowietrzacz)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

PODSUMOWUJAC:

Z chlodzeina jestem zadowolony, komputer jest b. cichy (moglbym rzec bezglosny, gdyby nie dysk, ktory nieco psuje wrazenie), ktos moze sie przyczepic do b.cichy i coolriver na pokladzie - sprostuje odrazu, pompa siedzi ciasno upchana miedzy dwoma kawalkami maty wyciszajacej, jes tnieslyszalna :razz: Temperatury po wlaczeniu komputera utrzymuja sie na poziomie 35/35* [cpu/gpu] w windowsie, podane wczesniej temp idle sa temperaturami mierzonymi 30min po ostrym stresie. Ocene pozostawiam Wam.

 

DO ADMINOW!

jestem uzytkownikiem angielskiej wersji windowsa, stad brak polskich liter

Edytowane przez enebene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

wbrew pozorom uklad jest bardzo ze tak to nazwe, przelotny :D

nie wystepuja tu waskie kanaliki jak w przypadku dedykowanych chlodnic, a bloki swifa tez nie naleza do pogromcow flow

jezeli chodzi o rozmiary, to one tez raczej nie graja w tej kwestii wiekszej roli, toz to fizyka :wink: jakby nie bylo, odpukac, niech pompka pracuje jak najdluzej

o dyskach sie pomysli

Edytowane przez enebene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

powiem tak, ciezko bylo z odpowietrzeniem, kazdy wiekszy bombel (o dl. od 10cm) w wezu uniemozliwial pompowanie plynu, ale jak juz sie uporalem z wiekszymi bomblami powietrza, woda zaczela sie poruszac, i to w calkiem dynamicznym tempie (stwierdzajac po poruszajacych sie na poczatku mikro bombelkow w ukladzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na pasywa całkiem przyzwoity, dobry pomysł z zawieszeniem grzejnika ale niestety brak mobilności .... ja bym nie poszedł do kumpla na lanparty z biurkiem pod pachą :P . Można jeszcze grzejnik na ładne roleczki, żeby był bardziej mobilny i ewentualnie uchwyt na górę, wyłączasz, bierzesz w łapę i idziesz gdzie chcesz ;) Poza tym mi się podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempy [spoczynek/stres]:

e6300 @ 3400 @ 1,45v 40/53

88gt @ 720/1900 2100 @ 1,3vgpu 40/44

Bardzo niskie tempetatury!(ile *C masz w pokoju?)

Ja na Brisbane @2,93Ghz 1,5v i 88gs 1.33v 800/2000/2100 w idle także ok 40* ale w stresie cpu - 63*, gpu 55*

Pasywny Regulus 50/50, Prison cpu i Cube 3 gpu, Laing S1/700b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

na dworze jest cieplo, wiec w pokoju rowniez. jednak tempy podalem z wieczorka, jak slonce zaszlo ;) mimo wszystko, nawet wieczorem, za sprawa jak przypuszczam owego grzejnika, w pokoju jest temperatura sporo wyzsza niz w innych pokojach. postaram sie zmierzyc rowniez teraz, w poludnie.

moze masz nieodpowietrzony uklad ? ile plynu weszlo? chlodnica c22 ? (2 panele i 2 radiatory?)

dzieki za pozytywne opinie

Edytowane przez enebene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dworze jest cieplo, wiec w pokoju rowniez. jednak tempy podalem z wieczorka, jak slonce zaszlo ;) postaram sie zmierzyc rowniez teraz, w poludnie.

moze masz nieodpowietrzony uklad ? ile plynu weszlo? chlodnica c22 ? (2 panele i 2 radiatory?)

dzieki za pozytywne opinie

układ odpowietrzony, płynu ok 0,8l, ale pamiętaj, że to grzejnik aluminiowy o innej budowie(choc producen podaje wyższą wydajność niż stalowy c22)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

układ odpowietrzony, płynu ok 0,8l, ale pamiętaj, że to grzejnik aluminiowy o innej budowie(choc producen podaje wyższą wydajność niż stalowy c22)

Coś mało tego płynu mnie się wydaje, Racuchowi do Colossusa wchodzi około 1,5L, mi jakieś 0,75 do Swiftecha 2x120. Na pewno dobrze odpowietrzyłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

Dołączona grafika

w pokoju tak parno ze ja pie$!^@$#!^le

pozdrawiam

lol cpuz mi sie schowalo

Edytowane przez enebene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mało tego płynu mnie się wydaje, Racuchowi do Colossusa wchodzi około 1,5L, mi jakieś 0,75 do Swiftecha 2x120. Na pewno dobrze odpowietrzyłeś ?

Zajrzyj na stronę Regulusa, grzejniki te maja bardzo nietypową konstrukcję, składaja sie z miedzianych rurek i aluminiowych finów. Zreszą z obliczeń wychodzi podobnie. Jest dobrze odpowietrzona, nagrzewa sie równomiernie, pozatym to nie jest moje pierwsze wc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...