Skocz do zawartości
BouniLtD

Pytanie: P45 I Pentium D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój znajomy stoi przed zakupem komputera, a raczej wymianą niektórych komponentów. Chodziłoby o płytę główną. Wszystko się zgadza tylko są wahania co do procesora, który jest obecnie wykorzystywany. Szperając na internecie znalazłem różne problemy jeśli chodzi o P45 i Pentium D. Niby ten sam socket, bo LGA775. Jednak pojedyncze osoby miały różne nieprzyjemne sytuacje, takie jak niewspółgranie procesora z tej rodziny z płytą na P45. Tutaj jest moje pytanie: czy to tylko pojedyncze przypadki (może wadliwe płyty)? Czy ten chipset po prostu nie lubi się z Pentiumami D.

 

Jeśli potrzeba to model procesora to Pentium D830, a płyta która jest na "oku" to DFI LANPARTY DK P45 T2RS.

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronce DFI nie widac, ze ta mobo obsluguje Pentium D co nie znaczy, ze procesor po wlozeniu do tej plyty nie bedzie dzialal.

 

http://www.dfi.com.tw/portal/CM/cmproduct/...l&mode=view

 

Ja do niedawna mialem 915D i mimo, ze byl podkrecony do 3733MHz, to ma sie nijak do takiego E5200 niepodkreconego. Choc roznica u mnie byla taka, ze 915D

spowalnial grafike. Do Internetu itp. pracy wystarczy Pentium D. Dlaczego wspomnialem o E5200? Ja sam sprzedalem Pentium D i kupilem E5200, ktory podkrecilem

do 3333MHz. Tyle mi narazie starczy. Kurs dolara poszedl w dol, wiec dzis mozna E5200 kupic za 240zl.

 

Moze warto sprzedac Pentium D, dolozyc troszke i kupic E5200,E5300,E6300....Szkoda tylko, ze temp. na Pentium D mialem sporo nizsze. O ile aktualne temp. sa prawdziwe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce cię martwić ale chyba p45 nie obsługuje procków wcześniejszych niż C2D

 

Supports the Intel® Core™2 Duo and Intel® Core™2 Quad processors with Intel® Virtualization Technology◊1, and Intel® Celeron® processor.

wchodząc na strone DFI możesz zobaczyć że minimum obsługiwane przez mobo to C2D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tu nie chodzi raczej o chipset tylko o zasilanie. Większość płyt na P45 jest zgodna tylko z tą nową specyfikacją (VRD 11 bodajże) bez zachowania kompatybilności z VRD 10.

Są jednak płyty zgodne z obiema, np. moja ASUS P5QL-E, zapewne też inne ASUS-y.

 

Szkoda chyba jednak meczyć się z NetBurst w tych czasach. Nawet PDC E2xxx będzie lepszym procem, a one kosztują grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto się przesiąść choćby ze względu na pobór prądu ten 830 to nie presler to żre strasznie dużo prądu i jest gorący imo wymienić na e21xx ja tak zrobiłem z Pentka D915@4ghz przeskoczyłem na e2180 i pentek dotrzymywał mu kroku do +/- 2,2-2,3ghz potem to już było dostawanie w dupsko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...